35 C
Bhubaneswar
Sunday, May 9, 2021

ଅଜ୍ଞାତ ଚିଠିରେ ଓଡିଶା ସିଏମଙ୍କ ଜୀବନ ପ୍ରତି ବିପଦ ରହିଛି ।

Must read

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ତା,୮/୧ ଓଡିଶା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବାର ଷଡଯନ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଥିବା ଏକ ଅଜ୍ଞାତ ଚିଠି ତାଙ୍କ ବାସଭବନ ନବୀନ ନିୱାସଙ୍କୁ ପଠାଇ ଗୃହ ବିଭାଗକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାକୁ କଡାକଡି କରିବାକୁ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରାଯାଇଛି। ଏବଂ ସେମି ଅଟୋମେଟିକ୍ ପିସ୍ତଲ ପରି ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ରରେ ସଜ୍ଜିତ ହୋଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବାକୁ ବାହାରିଛନ୍ତି | ଏଥିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଏହି ଚୁକ୍ତିଭିତ୍ତିକ ହତ୍ୟାକାରୀମାନେ ବୃତ୍ତିଗତ ଅପରାଧୀ ଏବଂ ସେମାନେ ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିପାରିବେ।

“ଏହି ଅପରାଧୀମାନେ ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିପାରିବେ। ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବାକୁ ଚାହେଁ ଯେ ଆପଣଙ୍କୁ ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇପାରିବ | ତେଣୁ ଦୟାକରି ସଚେତନ ରୁହନ୍ତୁ ଯେ ଏହି ଚୁକ୍ତିଭିତ୍ତିକ ହତ୍ୟାକାରୀମାନେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅନୁସରଣ କରୁଛନ୍ତି | ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡ ନାଗପୁରରେ ରୁହନ୍ତି, ”ହସ୍ତଲିଖନ ପତ୍ର ପଢନ୍ତୁ। ତୁମକୁ ହତ୍ୟା କରିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଓଡ଼ିଶାକୁ ଅଣାଯାଇଛି। ଅଜ୍ଞାତ ଚିଠିରେ ଛତିଶଗଡ, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ, ପଞ୍ଜାବ, ଓଡିଶା, ଦିଲ୍ଲୀ, ହରିୟାଣା, ସିକ୍କିମ ଏବଂ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ପଞ୍ଜୀକରଣ ନମ୍ବର ଥିବା ୧୭ ଟି କାରର ତାଲିକା ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି।

ପ୍ରେରକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅପରାଧୀମାନେ କାରରେ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ଅନୁସରଣ କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ଚିଠି ପାଇବା ପରେ ଗୃହ ବିଭାଗର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସଚିବ ସାନ୍ତୋଶ ବାଲା ଡିଜିପି, ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ତଥା ଭୁବନେଶ୍ୱର-କଟକ ପୋଲିସ କମିଶନରଙ୍କୁ ଏହି ଘଟଣାର ପୁଙ୍ଖାନୁପୁଙ୍ଖ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ସହ ଉପଯୁକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ବାଲା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ତାଙ୍କ ବାସଭବନରେ, ସଚିବାଳୟରେ ତଥା ଆବଶ୍ୟକ ସ୍ଥଳେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନ / କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାକୁ ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ କରାଯାଇପାରିବ ଏବଂ କଡାକଡି କରାଯାଇପାରିବ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article