28.1 C
Bhubaneswar
Friday, July 30, 2021

ମନରେଗାଏବଂଏନଏସଏପି ଯୋଜନା ସମ୍ପର୍କିତ ଜନଶୁଣାଣି ଶିବିର

Must read

ତାଳଚେର,୪/୩(ଶ୍ରୁ.ମି) : ତାଳଚେର ପଂଚାୟତ ସମିତି ସଭାଘରଠାରେ ମନରେଗା ଏବଂ ଏନଏସଏପି ଯୋଜନା ସ ମ୍ପ ର୍କିତ ଜନଶୁଣାଣୀ ଶିବିର ବୁଧବାର ଦିନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଉକ୍ତ ଶିବିରରେ ପଂଚାୟତ ସମିତିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ବୃନ୍ଦାବନ ବେହେରା,ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ସାହୁ,ଉପ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ପରେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ନାୟକ,ଗୋଷ୍ଠୀ ଉନ୍ନୟନ ଅଧିକାରୀ ନେତ୍ରାନନ୍ଦ ମଲ୍ଲିକ,ଅନୁଗୋଳ ଜିଲ୍ଲା ସାମାଜିକ ସମୀକ୍ଷକ,ଅତିରିକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମଅଧିକାରୀ ଅଙ୍କିତା ସାହୁ,ସହକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ.ତାଳଚେର ରଞ୍ଜନ କୁମାର ତି୍ରପାଠୀ,ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ସରପଂଚ,ସମିତି ସଭ୍ୟ/ ସଭ୍ୟା,ଜବକାର୍ଡ଼ ଧାରୀ,ଭତା ହିତାଧିକାରୀ ଓ ସାଧାରଣ ଜନତା ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ୨୦୧୯- ୨୦ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷରେ ମନରେଗା ଯୋଜନାରେ ବିଶଦ ବିବରଣୀ ଅଧିକାରୀ ଶ୍ରୀମତୀ ସାହୁ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ । ୨୦୧୯-୨୦ ରେ ୮୦.୬୪ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଥିଲା । ମୋଟ ଜବକାର୍ଡ଼ ଧାରୀ ୯୬୭୨ ହୋଇଥିବା ବେଳେ, ସେଥିରୁ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ୮୪୩ଜଣ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ । ତନ୍ମଧ୍ୟରୁ ୭୮୯ଜଣକୁ କାମ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା ଏବଂ ୯ଜଣ ଶହେ ଦିନ କାମ କରିଥିଲେ । ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ ଶ୍ରୀ ନାୟକ ମନରେଗା ଯୋଜନା ଏବଂ ଏନଏସଏପି ଯୋଜନା ସ ମ୍ପ ର୍କରେ ବିସ୍ତୃତଭାବେ ଉପସ୍ଥିତ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ । ପରିଶେଷରେ ତାଳଚେର ବିଡିଓ ନେତ୍ରାନନ୍ଦ ମଲ୍ଲିକ ସମସ୍ତ କର୍ମକର୍ତା ଏବଂ ଏହି ମନରେଗା ଯୋଜନାରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ସମସ୍ତ ଜବକାର୍ଡ଼ଧାରୀମାନଙ୍କୁ ସରକାରୀ ସାହାଯ୍ୟ ଓ ସୁଯୋଗ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବାସହ ଗ୍ରାମାଂଚଳରେ ଅଣକୁଶଳୀ ଶ୍ରମିକ ଓ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଇଛୁକ ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କ ଚାହିଦା ମୁତାବକ ବାର୍ଷିକ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୧୦୦ ଦିନର କାର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଦୈନିକ ମଜୁରୀ ହିସାବରେ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଇଥିବା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article