30 C
Bhubaneswar
Friday, May 14, 2021

ଓଡିଶାରେ ମାସ ପରେ ସିନେମା ହଲ୍ ଖୋଲିଲା

Must read

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ତା,୮/୧କୋଭିଡ -୧୯ ମହାମାରୀ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ପରେ ବନ୍ଦ ହେତୁ ନଅ ମାସ ବ୍ୟବଧାନ ପରେ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଓଡ଼ିଶାରେ ସିନେମା ହଲ, ପ୍ରେକ୍ଷାଳୟ ଏବଂ ମଲ୍ଟିପ୍ଲେକ୍ସ ଖୋଲାଯାଇଛି। ରାଜ୍ୟ ସରକାରୀ ହଲ ଦ୍ issued ାରା ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ଷ୍ଟାଣ୍ଡାର୍ଡ ଅପରେଟିଂ ପଦ୍ଧତି ଅନୁଯାୟୀ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଛି। ୫୦ ପ୍ରତିଶତ ବସିବା କ୍ଷମତା ସହିତ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ବିଭିନ୍ନ ସିନେମା ପ୍ରେକ୍ଷାଳୟ, ଏସପ୍ଲାନେଡ୍ ୱାନ୍ ମଲ୍, କେଶାରୀ ଥିଏଟର, ମହାରାଜା, ଡିଏନ୍ ରେଗାଲିଆ ମଲ୍ ଏବଂ ସିମ୍ଫୋନୀ ମଲ୍ ରେ ସହିତ ସିନେମା ପ୍ରେକ୍ଷାଳୟ ଆଜିଠାରୁ ସ୍କ୍ରିନ ସ୍କ୍ରିନ କରିବାକୁ ସ୍ଥିର କରିଛି | ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରୋଟୋକଲଗୁଡିକ ସାମାଜିକ ଦୂରତା, ୫୦ ପ୍ରତିଶତ ସିଟ୍ ଆବଣ୍ଟନ, ସାନିଟାଇଜେସନ୍ ଇତ୍ୟାଦି କଡାକଡି ଭାବରେ ପାଳନ କରାଯାଉଛି |

ଦ୍ୱାରା ଅନୁମୋଦିତ ରାସାୟନିକ ପଦାର୍ଥ ସହିତ କୁହୁଡି ପ୍ରତ୍ୟେକ ସ୍କ୍ରିନିଂ ପରେ କରାଯିବ | (ପୂର୍ବ) ର ଆଞ୍ଚଳିକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଅମିତାଭ ଗୁହା ଠାକୁର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଓଡିଶାର ଚାରିଟି ସିନେମା ମଧ୍ୟରୁ ଦୁଇଟି ସିମ୍ଫୋନୀ ମଲ୍ ରେ ଦର୍ଶକ ଏକ ନିରାପଦ, ସ୍ୱଚ୍ଛତା ଏବଂ ନିର୍ଭରଯୋଗ୍ୟ ଅଭିଜ୍ଞତା ପାଇପାରିବେ ବୋଲି ଅଧିକାରୀମାନେ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଗ୍ରହଣ କରୁଛନ୍ତି। ଆଜି ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଡିଏନ୍ ରେଙ୍ଗାଲିଆ ମଲ୍ ଖୋଲିବ ଏବଂ କଟକସ୍ଥିତ ଏସଜିବିଏଲ୍ ସ୍କୋୟାର ମଲ୍ ଏବଂ ରାଜଧାନୀର ଭବାନୀ ମଲ୍ ଯଥାକ୍ରମେ ଶନିବାର ଏବଂ ରବିବାର ଦିନ ଖୋଲିବ ବୋଲି ଠାକୁର କହିଛନ୍ତି। ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଅନୁଯାୟୀ, ପ୍ରବେଶ ପୂର୍ବରୁ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଫେସମାସ୍କ, ହ୍ୟାଣ୍ଡ ସାନିଟାଇଜେସନ୍ ଏବଂ ଥର୍ମାଲ୍ ସ୍କ୍ରିନିଂ ବ୍ୟବହାର ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ |

କୋଭିଡ୍- ୧୯ ଲକ୍ଷଣ ଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ହଲ୍ ଭିତରେ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ ନାହିଁ | ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ଆସନକୁ ସ୍ଥାନ ପାଇବା ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ ନାହିଁ | ବାହାରୁ କ food ଣସି ଖାଦ୍ୟ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଉ ନାହିଁ ଏବଂ କେତେକ ହଲ୍ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ମେନୁରେ ଇମ୍ୟୁନିଟି ବୁଷ୍ଟର୍ ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗ କରିଛନ୍ତି | ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରମାନଙ୍କୁ ଜୀବାଣୁ ସଂକ୍ରମିତ ନକରିବା ପାଇଁ ହଲ୍ ବାହାରେ ଏକତ୍ରିତ ନହେବା ପାଇଁ ଚମତ୍କାର ପ୍ରବେଶ ନିଶ୍ଚିତ କରାଯାଉଛି | ଟିକେଟ୍ ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟତ the ସମାନ ରହିଥିବାବେଳେ ଡିଜିଟାଲ୍ ମୋଡ୍ ରେ ଅନଲାଇନ୍ ବୁକିଂ ଏବଂ ପେମେଣ୍ଟ ହଲ୍ ଦ୍ୱାରା ଉତ୍ସାହିତ କରାଯାଉଛି ବୋଲି ରିପୋର୍ଟରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article