35 C
Bhubaneswar
Sunday, May 9, 2021

ବରିଷ୍ଠ ବୈଜ୍ଞାନିକ ତପନ ମିଶ୍ରା ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଦାବି କରିଛନ୍ତି |

Must read

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ,ତା,୬/୧,ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଦାବିରେ, ଆଇଏସଆରଓର ଜଣେ ବୈଜ୍ଞାନିକ ଜି ମିଡିଆକୁ ଦେଇଥିବା ଏକ ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ସାକ୍ଷାତକାରରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ୨୦୧୭ରେ ବିଷାକ୍ତ ହୋଇଥିଲେ। ତପନ ମିଶ୍ରା ଫେସବୁକରେ ଏକ ବାର୍ତ୍ତା ପୋଷ୍ଟ କରି କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କୁ ମେ ୨୩, ୨୦୧୭ରେ ଆର୍ସେନିକ୍ ଟ୍ରାଇଅକ୍ସାଇଡ୍ ଦ୍ୱାରା ବିଷ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ମିସ୍ରାଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ଏକ ପଦୋନ୍ନତି ସାକ୍ଷାତକାରରେ ତାଙ୍କୁ ବିଷ ଦିଆଯାଇଥିଲା |

ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପରେ ସ୍ନାକ୍ସରେ ଡୋସା ସହିତ ଚଟନି ସହିତ ସାଂଘାତିକ ଡୋଜ ମିଶ୍ରିତ ହୋଇଥଲା ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ମିଶ୍ରା ବର୍ତ୍ତମାନ ରେ ସିନିୟର ପରାମର୍ଶଦାତା ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଛନ୍ତି। ସେ ଏହାପୂର୍ବରୁ ଭାରତୀୟ ମହାକାଶ ଅନୁସନ୍ଧାନ ସଂଗଠନର ଅହମ୍ମଦାବାଦ ସ୍ଥିତ ସ୍ପେସ୍ ଆପ୍ଲିକେସନ୍ କେନ୍ଦ୍ରର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ। ‘

‘ ଲଙ୍ଗ୍ କେପ୍ ସିକ୍ରେଟ୍ ‘ଶୀର୍ଷକ ତାଙ୍କ ଫେସବୁକ୍ ପୋଷ୍ଟରେ ମିଶ୍ରା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗୃହ ବିଭାଗର ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀମାନେ ତାଙ୍କୁ ଜୁଲାଇ ୨୦୧୭ ରେ ଭେଟିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଆର୍ସେନିକ୍ ବିଷାକ୍ତ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ। ମିଶ୍ରା ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ନିଶ୍ୱାସ ପ୍ରଶ୍ୱାସ ନେବାରେ ଅସୁବିଧା, ଚର୍ମ ଅସ୍ଵାଭାବିକତା, ଚର୍ମ ଢଳିବା ଏବଂ ଫଙ୍ଗଲ୍ ସଂକ୍ରମଣ ଭଳି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟାରେ ପୀଡିତ ଥିଲେ।

1645 / 5000keyboard

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭାରଶା ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଉପସ୍ଥାପିତ ଏକ ମ୍ୟୁଜିକ୍ ଭିଡିଓ ‘କିଚି ମାଗୁନାହି ଟେଟ୍’ ରିଲିଜ୍ ହୋଇଛି। ନମିତା ମେଲେକାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଗାଇଥିବା ଏହି ଗୀତରେ ଭର୍ସା ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ ଏବଂ ଏସିଡ୍ ଆକ୍ରମଣରୁ ବଞ୍ଚିଥିବା ପ୍ରମୋଦିନି ଏବଂ ଅନ୍ଧ ଏବଂ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ପିଲାମାନେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି। ନାମିତା ମେଲେକାଙ୍କ ସ୍ୱରରେ ରେକର୍ଡ ହୋଇଥିବା ଗୀତ କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ, ମ୍ୟୁଜିକ୍ ଭିଡିଓ ରିଲିଜ୍ ହେବା ସହିତ ଏହି ଗୀତକୁ ବିଭିନ୍ନ ଶ୍ରେଣୀର ଦର୍ଶକ ପସନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ପ୍ରଶଂସା ଲାଭ କରିଛନ୍ତି | ଓଡିଶାର ରାନୁ ମୋଣ୍ଡାଲ ଭାବରେ ଜଣାଶୁଣା ନମିତାଙ୍କୁ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭାରଶା ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ ସୁଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ନମିତାଙ୍କ ସ୍ୱର ଶୁଣି ଭର୍ସା ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ ମ୍ୟୁଜିକ୍ ଭିଡିଓ ଏବଂ ପ୍ଲେବ୍ୟାକ୍ ଗୀତରେ ତାଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେବାକୁ ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଥିଲେ। ତାଙ୍କ ପ୍ରତିଜ୍ଞା ପାଳନ କରିବାକୁ, ଗୀତଟି ନମିତାଙ୍କ ସ୍ୱରରେ ରିକୋଡ୍ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଏହା ବହୁତ ଲୋକପ୍ରିୟ ହେଲା | ଏହି ସଂଗୀତଟି ସଫଳ ଓଲିଉଡର ସଂଗୀତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପ୍ରେମାନନ୍ଦ ରଚନା କରିଥିଲେ। ଏହି ଗୀତଟି ପ୍ରଖ୍ୟାତ ଗୀତିକାର ବିଜୟ ମଲା ଲେଖିଛନ୍ତି। ଷ୍ଟୁଡିଓ ସଂସ୍କରଣ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରାପ୍ତ ସର୍ତ୍ତମୂଳକ ପ୍ରେମ ଓଡିବାବା ମ୍ୟୁଜିକ୍ ଷ୍ଟୁଡିଓକୁ ଏକ ନିଆରା ଭିଡିଓ ଉପସ୍ଥାପନ କରିବାକୁ ପ୍ରେରିତ କଲା ଯାହାର ମୁଖ୍ୟ ତାରକାମାନେ କଟକସ୍ଥିତ ଆଶ୍ରୟ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଅନ୍ଧ ଏବଂ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ପିଲା | ସେଗୁଡ଼ିକ ହେଉଛି ସାନ୍ଧାରାଣୀ, ଆଶା ବାହାଦୂର, ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ମାର୍ଗ, ପ୍ରମୋଦିନି ରାହୁଲ, ଦିପା ସାହା ଏବଂ ଭାସ୍କର ସାହା | ଭିଡିଓରେ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ଭର୍ସା ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ ବ features ଶିଷ୍ଟ୍ୟଗୁଡିକ | ଏହା ଦେବସିସ୍ ସାହୋଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କୋରିଓଗ୍ରାଫ୍ ହୋଇଛି | ସିନେମାଟୋଗ୍ରାଫି ଚନ୍ଦନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ସମ୍ପାଦନା ସରୋଜ ରାଉଲଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ହୋଇଥିଲା | ଏହି ଉପସ୍ଥାପନାକୁ କଟକ, ସୁଜତା ପଟ୍ଟାନାଇକ୍ ଏବଂ ସୁସ୍ମିତା ମ୍ୟାଡାମ୍ରେ ଅବସ୍ଥିତ ଆଶ୍ରୟ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଶିକ୍ଷକମାନେ ବିଶେଷ ଭାବରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ। ଏହି ପ୍ରେରଣାଦାୟକ ମ୍ୟୁଜିକ୍ ଭିଡିଓ ନନ୍ଦିଗୋଶା ଟିଭିରେ ପ୍ରସାରିତ ହୋଇଛି ଏବଂ ଭାରଶା ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଛି।

.

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article