33 C
Bhubaneswar
Tuesday, May 11, 2021

୬ ମାସ ପରେ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ଓଡ଼ିଶା ଜିରୋ କୋଭିଡ ମୃତ୍ୟୁ ରିପୋର୍ଟ କରିଛି |

Must read

ଭୁବନେଶ୍ୱର:ତା,୬/୧, ଛଅ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ କୋଭିଡ -୧୯ ହେତୁ ଓଡିଶା କୌଣସି ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ଦେଇନାହିଁ, ଏପରିକି ୨୩୧ ଟି ନୂଆ ମାମଲା ୩,୩୦,୯୨୧ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ବୋଲି ରାଜ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗ ସୂଚନା ଦେଇଛି। ବୁଧବାର “ଅଂଶୀଦାର କରି ଖୁସି ଯେ ଛଅ ମାସରୁ ଅଧିକ ସମୟ ପରେ, ୫ ଜାନୁୟାରୀ ୨୦୨୧ରେ ରାଜ୍ୟରେ କୌଣସିକୋଭିଡ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ହୋଇନାହିଁ। ଆମେ ଆମର କୋଭିଡ ୱାରିୟର୍ସଙ୍କୁ ଅଭିବାଦନ ଜଣାଉଛୁ, ଯାହାର ନିରନ୍ତର ଉଦ୍ୟମ ଏହା ସମ୍ଭବ କରିପାରିଛି। ଏପ୍ରିଲ ୬ ରେ ଶୂନ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଛି।

ଏହା ସହିତ ରାଜ୍ୟରେ ସକ୍ରିୟ କରୋନାଭାଇରସ୍ ମାମଲା ୨,୨୦୩ ଥିବାବେଳେ ମୃତ୍ୟୁ ବିଭାଗର ୧,୮୮୭ ଏବଂ ୩,୨୬,୭୭୮ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି। ରାଜ୍ୟ ତଥ୍ୟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ରାଜ୍ୟ ୪.୬୮% ରହିଛି। ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୨୮ ଟି ଜିଲ୍ଲାରୁ ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଥିବା ୨୩୧ ଟି ନୂତନ ମାମଲା ମଧ୍ୟରୁ ୧୩୩ ଟି ବିଭିନ୍ନ କ୍ୟାଣ୍ଟିନ କେନ୍ଦ୍ରରୁ ହୋଇଥିବାବେଳେ ବାକି ୯୮ ଟି ସ୍ଥାନୀୟ ଯୋଗାଯୋଗ ମାମଲା ଅଟେ।

ବରଗଡ ୨୫, ଆଙ୍ଗୁଲ ୨୧,ଝାରସୁଗୁଡା ୧୫, ସମ୍ବଲପୁର ୧୪, ଜଜପୁର ,୧୨ ବୋଲାଙ୍ଗୀର ୧୧ କଟକ ୧୧ ଏବଂ ଖୋର୍ଧା ୧୧ ମାମଲାରେ ସୁନ୍ଦରଗଡ ସର୍ବାଧିକ ୩୨ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ କରିଛି। କନ୍ଧମାଲ ଏବଂ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ଆଜି କୌଣସି ନୂଆ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ କରିନାହାଁନ୍ତି। ଖୋର୍ଦ୍ଧାରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସର୍ବାଧିକ ୫୨,୭୯୪ କୋଭିଡ -୧୯ ସକରାତ୍ମକ ମାମଲା ରହିଛି | ସେହିଭଳି ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୩୨୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ସହିତ ଖୋର୍ଧାଙ୍କର କରୋନାଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମଣ ହେତୁ ସର୍ବାଧିକ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। କୋଭିଡ -୧୯ ପାଇଁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୭୦,୬୪,୮୭୮ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଛି, ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ୨୦,୧୯୫ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ତଥ୍ୟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article