33 C
Bhubaneswar
Tuesday, May 11, 2021

ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ, କଲେଜ ଖୋଲିବାର ତାରିଖ ଘୋଷଣା କରିଛି ଓଡିଶା ।

Must read

ଭୁବନେଶ୍ୱର:ତା,୬/୧ – ସର୍ବଶେଷ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ ଓଡ଼ିଶା ସରକାର ରବିବାର ଦିନ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଏବଂ କଲେଜ ଖୋଲିବାର ତାରିଖ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି, ଶାରୀରିକ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟ ପବ୍ଲିକ ୟୁନିଭରସିଟି ଏବଂ ସରକାର ତଥା ଅଣ-ସରକାରୀ ଡିଗ୍ରୀ କଲେଜଗୁଡ଼ିକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ୨୦୨୦-୨୧ ଫାଇନାଲ୍ ଇୟର ପାଠ୍ୟକ୍ରମର ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଶ୍ରେଣୀଗୃହ ଶିକ୍ଷା ୧୧ ଜାନୁୟାରୀ ଠାରୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଅନୁଯାୟୀ, ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ୨୦୨୦-୨୧ ଫାଇନାଲ୍ ଇୟର ପାଠ୍ୟକ୍ରମ ପାଇଁ ଏକ ଏକାଡେମିକ୍ କ୍ୟାଲେଣ୍ଡର ଆଣିଛି |

ହଷ୍ଟେଲଗୁଡିକ ଖୋଲାଯିବ | ଜାନୁଆରୀ ୧୦ କେବଳ ୨୦୨୦-୨୧ଅନ୍ତିମ ବର୍ଷ ପିଜି ଛାତ୍ର ତଥା ପିଏଚଡି, ଏମ୍। ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଅନୁସନ୍ଧାନ ବିଦ୍ୱାନ, ସରକାରୀ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପଢାଯାଏ | ସମସ୍ତ ସମ୍ଭାବ୍ୟ କୋବିଡ-୧୯ପ୍ରତିରୋଧ ପ୍ରୋଟୋକଲଗୁଡିକ ହଷ୍ଟେଲଗୁଡିକରେ ଅନୁସରଣ କରାଯିବ | ଜାନୁଆରୀ ୧୦ରୁ କେବଳ ୨୦୨୦-୨୧ ଅନ୍ତିମ ବର୍ଷ ଛାତ୍ର ତଥାl ପାଇଁ ହଷ୍ଟେଲ ଖୋଲାଯିବ | ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଅନୁସନ୍ଧାନ ବିଦ୍ୱାନ | ସମସ୍ତ ସମ୍ଭାବ୍ୟ କୋବିଡ-୧୯ ପ୍ରତିରୋଧ ପ୍ରୋଟୋକଲଗୁଡିକ ହଷ୍ଟେଲଗୁଡିକରେ ଅନୁସରଣ କରାଯିବ |

ଜୁଲାଇ ୧୯ ରେ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ଦ୍ଵାରାଜାରି କରାଯାଇଥିବା ଗାଇଡଲାଇନ ଅନୁଯାୟୀ ୨୫% ସିଲାବସ୍ ଗାଇଡ୍ ଷ୍ଟୁଡେଣ୍ଟସ୍ ସେଲ୍ଫ ଷ୍ଟଡି ଦ୍ୱାରା ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହେବ | ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ, ପରୀକ୍ଷା ସମୟ, ରବିବାର, ଜାନୁୟାରୀ ୨୬ (ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ), ଫେବୃଆରୀ ୧୬ (ସରସ୍ୱତୀ ପୂଜା) ଏବଂ ୧ଏପ୍ରିଲ ୨୦୨୧ (ଉତ୍କଳ ଡିଭାସ୍) ବ୍ୟତୀତ ସମସ୍ତ ଦିନ ଶାରୀରିକ ଶ୍ରେଣୀଗୃହ ଶିକ୍ଷାଦାନ କରାଯିବ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article