33 C
Bhubaneswar
Tuesday, May 11, 2021

ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଆସୋସିଏଟ୍ ପରୀକ୍ଷା ସଫା କରନ୍ତି ।

Must read

ଭୁବନେଶ୍ୱର:ତା,୬/୧, ଓଡିଶାର ବାଲାଙ୍ଗୀରରେ ରହୁଥିବା ହ୍ ଇଟହାଟ ଜ୍ର ୭ ବର୍ଷିୟ ଭେଙ୍କଟ ରମଣ ପଟ୍ଟନାୟକ ଜାଭା, ଜାଭାସ୍କ୍ରିପ୍ଟ, ପାଇଥନ୍, ଏବଂ ରେ ପ୍ରୋଗ୍ରାମିଂର ପରିଚୟ ପାଇଁ ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଆସୋସିଏଟ୍ ପରୀକ୍ଷାକୁ ସଫା କରିଛନ୍ତି; ଏବଂ ଡାଟାବେସ୍ ଆଡମିନିଷ୍ଟ୍ରେସନ୍ ମୌଳିକତା ପାଇଁ | ହେଉଛି ଏକ ସର୍ବଭାରତୀୟ ସ୍ତରରେ ସ୍ୱୀକୃତିପ୍ରାପ୍ତ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଯାହା ଟେକ୍ନୋଲୋଜିରେ କ୍ୟାରିୟର କରିବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ | ଭେଙ୍କଟ ରମଣ ପଟ୍ଟନାୟକ, ତୃତୀୟ ଶ୍ରେଣୀର ଘରୋଇ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ର ତଥା ହ୍ ାଇଟହାଟ ଜ୍ରୁଙ୍କ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ପୋଷ୍ୟ ସନ୍ତାନମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୧୯ ରେ ୬ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୬୦ ରୁ ଅଧିକ ଶ୍ରେଣୀରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ସଫଳତା ବିଷୟରେ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇ ଭେଙ୍କଟଙ୍କ ଶିକ୍ଷକ ଜତିନ୍ଦର କୌର କହିଛନ୍ତି, “ସେ ପ୍ରଥମ ଦିନରୁ କୋଡିଂର ମହତ୍ତ୍ ଉଠାଇ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ଜଟିଳତା ସ୍ତର ବଢୁଥିବାରୁ ସେ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। ସେ ଏତେ କମ ବୟସରେ ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟ ଏମଟିଏ ପରୀକ୍ଷାକୁ ସଫା କରି ଆମ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଗର୍ବିତ କରିଛନ୍ତି – ପ୍ରକୃତରେ ଏକ ବିରଳ ସଫଳତା। ” “ଯେକୌଣସି ପିତାମାତା ସେମାନଙ୍କ ପିଲାଙ୍କୁ ଏକ କୌଶଳରେ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ଦେଖିବା ଏହା ଏକ ଗର୍ବର ମୁହୂର୍ତ୍ତ |

ଭେଙ୍କଟଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ପ୍ରତି ତାଙ୍କର ପ୍ରେମ ହିଁ ମୋତେ ଅନଲାଇନରେ କୋଡିଂ କ୍ଲାସ୍ ଖୋଜିବାକୁ ପ୍ରେରିତ କରିଥିଲା ​​ଏବଂ ହ୍।ଇଟହାଟ ଜ୍ର ଦ୍ଵାରା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଶିକ୍ଷା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରକୃତରେ ଭଲ କାମ କରିଥିଲା ​​ବୋଲି ଭେଙ୍କଟଙ୍କ ପିତା କୁଲଦୀପ ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଛନ୍ତି। ହ୍।ଇଟହାଟ ଜ୍ରୁ ଦ୍ଵାରା ନିର୍ମିତ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଭିତ୍ତିଭୂମି ଏତେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଥିଲା ଯେ ପରେ ସେ କୋଡନେଷ୍ଟର ଅନ୍ୟ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ସହିତ କୋଡିଂ ଶିଖିବାରେ ଏବଂ ଫୁଲ୍ ଷ୍ଟାକ ଡେଭଲପର୍ ହୋଇପାରିଥିଲେ। ଭେଙ୍କଟଙ୍କ ପରି ସଫଳତାର କାହାଣୀ ଦେଖିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ହୃଦୟସ୍ପର୍ଶୀ | ହ୍।ଇଟହାଟ ଜ୍ରୁରେ ଆମର ପ୍ରୟାସକୁ ବୌଧ କରେ, ସେମାନଙ୍କର ଗଣନାକାରୀ ଦକ୍ଷତା ଗଠନ ପାଇଁ ମୌଳିକତା ସହିତ ସଜାଇ ଏକ ଶିଶୁର ସାମର୍ଥ୍ୟକୁ ଅନଲକ୍ କରିବା ପାଇଁ ହ୍।ଇଟହାଟ ଜ୍ର। ତାଙ୍କର ଏହି ବିଶାଳ ଯାତ୍ରାରେ ଯୋଗଦାନ କରି ଆମେ ଖୁସି, କିନ୍ତୁ ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କଥା ହେଉଛି,

ତାଙ୍କ ପ୍ରତିଭାକୁ ଶୀଘ୍ର ଚିହ୍ନଟ କରିଥିବାରୁ ଏବଂ ଏତେ କମ୍ ବୟସରେ ତାଙ୍କ ଦକ୍ଷତାକୁ ସମ୍ମାନିତ କରିଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ପିତାମାତା ଏବଂ ଅଧ୍ୟାପିକାଙ୍କୁ ଅଶେଷ ଅଭିନନ୍ଦନ। ଭେଙ୍କଟ ମାତ୍ର ସାତ ବର୍ଷ ବୟସରେ କେବଳ ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଆସୋସିଏଟ୍ ଭାବରେ ସଫଳତାର ସହ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିନାହାଁନ୍ତି, ଚେନ୍ନାଇ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଦ୍ୱାରା ଅତିଥି ଭାବରେ ନାମକ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ତାଙ୍କୁ ନୂତନ ଅତିଥି ଭାବରେ ଉତ୍ସାହିତ କରାଯାଇଥିଲା। ଭେଙ୍କଟ ଆପ୍ ଲେଟସ୍ ପୁରସ୍କାର କିଡ୍ସ ବିକଶିତ କରିଥିଲେ, ଯାହା ହ୍ ାଇଟହାଟ ଜ୍ର ସିଲିକନ୍ ଭ୍ୟାଲି ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର ଚବିଶ ଜଣ ଫାଇନାଲିଷ୍ଟ ଭାବରେ ତାଙ୍କର ସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଢ କରିଥିଲା ​​| ୟୁଭା ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ନିଖିଲ ତାନେଜାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ‘ନିଖିଲ ତାନେଜାଙ୍କ ସହ ମୋତେ କିଛି ଶିକ୍ଷା ଦିଅ’ ରେ ସେ ଅତିଥି ଭାବରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article