35 C
Bhubaneswar
Sunday, May 9, 2021

ଜାକିର ନାୟକ ପାକିସ୍ତାନରେ ମନ୍ଦିର ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି ।

Must read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:,ତା,୩/୧, ପାକିସ୍ତାନର ଖାଇବର ପାଖ୍ଟନଖୱାଠାରେ ଥିବା ଏକ ପୁରୁଣା ହିନ୍ଦୁ ମନ୍ଦିର ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ଇସ୍‌ଲାମିକ ଟେଲିଭିଜନ ପ୍ରଚାରକ ଡ ଜାକିର ନାୟକ ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଇସଲାମ ଦେଶରେ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଉ ନାହିଁ। ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଜାକିର ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି, “ଯେତେବେଳେ ମୁହାମାଦ୍ କବାବାକୁ ଫେରିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ କାବାରେ ଥିବା ପ୍ରାୟ ୩୬୦ ପ୍ରତିମା ଭାଙ୍ଗିଥିଲେ। ଇସଲାମ ଦେଶରେ ଏକ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି କିମ୍ବା ପ୍ରତିମା ତିଆରି କରାଯିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ କିମ୍ବା କିଛି ଅଛି, ଏହାକୁ ଭାଙ୍ଗିବା ଉଚିତ୍। ଏକ ଇସଲାମ ଦେଶରେ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ରୁହନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏବଂ ଯଦି ଏହା କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଥାଏ ତେବେ ଏହାକୁ ଭାଙ୍ଗିବା ଉଚିତ୍। “‘ଡିସେମ୍ବର ୩୦ ରେ, ପାକିସ୍ତାନର ଆଂଚଳିକ ଇସଲାମବାଦୀ ଦଳର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏକ ମାଓବାଦୀ ଏକ ମନ୍ଦିରକୁ ଭାଙ୍ଗି ଖାଇବରର ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ ସହର କରାକରେ ଏକ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଥିଲେ। ପୁଖଟନଖୱା, ପାକିସ୍ତାନ।

ଏହି ଘଟଣା କରକ ସହରରେ ଘଟିଥିଲା ​​ଏବଂ ମାନବାଧିକାର କର୍ମୀ ତଥା ପାକିସ୍ତାନର ମାନବାଧିକାର ମନ୍ତ୍ରୀ ଶିରିନ୍ ମଜାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିନ୍ଦା କରାଯାଇଥିଲା। ମଜାରୀ ବୁଧବାର ଟ୍ୱିଟରରେ ଯାଇ ମନ୍ଦିର ଜଳିଥିବା ଘଟଣାକୁ ନିନ୍ଦା କରିବା ସହ ସମ୍ପୃକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଗିରଫଦାରୀ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ଆଇନ ଶୃଙ୍ଖଳା ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି। “କରକ ଖାଇବର ପୁଖ୍ଟନଖୱାଠାରେ ଏକ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଏକ ହିନ୍ଦୁ ମନ୍ଦିର ଜାଳି ଦିଆଯିବାକୁ ଦୃଢ ନିନ୍ଦା କରାଯାଇଛି। କେପି ସରକାର ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ପ୍ରଦାନ କରିବେ। ମଧ୍ୟ ଏହା ଉପରେ ଆଗକୁ ବଢୁଛି। ଆମର ନାଗରିକ ତଥା ଆମର ସୁରକ୍ଷା ତଥା ନିରାପତ୍ତା ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବା ପାଇଁ ଆମର ଏକ ଦାୟିତ୍। ପୂଜାପାଠ ସ୍ଥାନ ବୋଲି ମଜାରୀ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଏଫଆଇଆର ପଞ୍ଜୀକୃତ କରି ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଛି।

ଜିଲ୍ଲା ପୋଲିସ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଇରଫାନ ଉଲ୍ଲା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମନ୍ଦିର ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରମଣରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବାରୁ ପୋଲିସ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଛି। ସାକ୍ଷୀମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସ୍ଥାନୀୟ ହିନ୍ଦୁମାନେ ଏହାର ମରାମତି ପାଇଁ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅନୁମତି ପାଇବା ପରେ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ତଥା ସ୍ଥାନୀୟ ନେତା ଜାମିଆତ୍ ଉଲେମା-ଇ-ଇସଲାମ ଦଳର ନେତାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏହି ମାଓବାଦୀମାନେ ମନ୍ଦିର ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। ଜି ନ୍ୟୁଜ୍ ଆପ୍: ଭାରତ ଏବଂ ବିଶ୍ଵ ର ସର୍ବଶେଷ ଖବର, ବଲିଉଡ୍ ନ୍ୟୁଜ୍, ବ୍ୟବସାୟ ଅପଡେଟ୍, କ୍ରିକେଟ୍ ସ୍କୋର ଇତ୍ୟାଦି ପଢନ୍ତୁ। ଏକ ପଞ୍ଜୀକୃତ କରି ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଥିଲା ​​| ଜିଲ୍ଲା ପୋଲିସ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଇରଫାନ ଉଲ୍ଲା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମନ୍ଦିର ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରମଣରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବାରୁ ପୋଲିସ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଛି। ସାକ୍ଷୀମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସ୍ଥାନୀୟ ହିନ୍ଦୁମାନେ ଏହାର ମରାମତି ପାଇଁ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅନୁମତି ପାଇବା ପରେ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ତଥା ସ୍ଥାନୀୟ ନେତା ଜାମିଆତ୍ ଉଲେମା-ଇ-ଇସଲାମ ଦଳର ନେତାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏହି ମାଓବାଦୀମାନେ ମନ୍ଦିର ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article