23 C
Bhubaneswar
Tuesday, May 11, 2021

ଭାରତର ବ୍ରିସବେନ ଅନିଚ୍ଛା ଖବର ଉପରେ ମାଥ୍ୟୁ ୱେଡ ।

Must read

ବ୍ରିସବେନ,ତା,୩/୧, ମାଥ୍ୟୁ ୱେଡ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏହାର ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସ୍ଥାନ – ବ୍ରିସବେନରେ ଥିବା ଗାବାରେ ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟ ଖେଳିବାକୁ ଆଶା କରୁଛି – କ୍ୱାଣ୍ଟିନ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଭାରତ ସହରକୁ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ ନୁହେଁ। କ୍ୱିନ୍ସଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଏବଂ ନ୍ୟୁ ସାଉଥ ୱେଲ୍ସ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ସୀମା ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଛନ୍ତି, ଅର୍ଥାତ ଜାନୁଆରୀ ୧୫ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟ ପୂର୍ବରୁ ଖେଳାଳିମାନେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଆଉ ଏକ କ୍ୟାଣ୍ଟିନ ସମୟ ଦେବାକୁ ପଡିବ। ଇଣ୍ଡିଆ ୧୪ ଦିନିଆ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟ କରିସାରିଛି। କ୍ୱାଣ୍ଟିନ ଅବଧି ଏବଂ ଦଳ ସହିତ ଉତ୍ସଗୁଡିକ ବିଶ୍ ବିଶ୍ବାସ କରନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ କ୍ଳାନ୍ତ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଉପରେ ଅଧିକ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ନାହିଁ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସିଡନୀ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟକୁ ଭାରତ ପସନ୍ଦ କରିପାରନ୍ତି। ୱେଡ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦଳ ଏଭଳି ବିକାଶ ବିଷୟରେ ଅବଗତ ନୁହଁନ୍ତି ଏବଂ ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟ ଯୋଜନା ଅନୁଯାୟୀ ଆଗକୁ ବଢିବା ପାଇଁ ବର୍ତ୍ତମାନର ଯୋଜନା ହେଉଛି। ୱେଡ ରବିବାର ଦିନ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହା ମୁଁ ପ୍ରଥମ ବୋଲି ଶୁଣିଛି।

“ଆମେ ସମସ୍ତେ ଜାଣିଥିଲୁ ଯେ ଆମେ କିଛି କର୍ଭବଲ୍ ପାଇବାକୁ ଯାଉଛୁ ଏବଂ ଏହା ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେବଳ ଗୋଟିଏ | କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଗଡ଼ାଯାଇଛି ଏବଂ ଆମେ ସେଥିରେ ରହିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରୁ | ମୁଁ ଆଶା କରିବି କେବଳ ଗାବା ଯିବାକୁ ଯିବି, (ଯଦିଓ) ଯଦି ଏହା ଅଧିକ କ୍ୱାଣ୍ଟିନ୍ ଭିତ୍ତିକ (ପରିସ୍ଥିତି) ଅଟେ, ତେବେ ଆମେ ଗାବା ଟେଷ୍ଟ ଖେଳିବା ପାଇଁ ବ୍ରିସବେନ୍ ଯିବାକୁ ଆଶା କରୁଛୁ | ୱେଡ୍ ଏହି ବିଷୟରେ ବିସ୍ତୃତ ଭାବରେ କହିଛନ୍ତି, ଭାରତ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଖେଳାଳିମାନେ ସର୍ବଦା ସଚେତନ ଥିଲେ ଯେ ଦେଶରେ ଯାହା ଘଟୁଛି ତାହା ଦ୍ୱାରା ଏହା ସବୁଠୁ ସହଜ ହେବ ନାହିଁ | ପ୍ରୋଟୋକଲ ଅନୁଯାୟୀ ଭାରତୀୟ କଣ୍ଟିଜେଣ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୃଦୟ ସହ ମାନିଛି। ସିଡନୀ କୋଭିଡ -୧୯ ମାମଲାରେ ଏକ ନୂତନ ସ୍ପାଇକ୍ ରେକର୍ଡ କରିଥିଲା ​​ଯାହାକି ଶେଷରେ ସବୁଜ ଆଲୋକ ପ୍ରଦାନ ପୂର୍ବରୁ ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟର ସ୍ଥାନ ଉପରେ ସନ୍ଦେହ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା ​​| ୱେଡ କହିଛନ୍ତି, “ଯଦି ସରକାର ଆମକୁ ଗବାରେ ଏକ ଖେଳ ଖେଳିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି, ତେବେ ଆମେ ବଳିଦାନ ଦେବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ। “ମୁଁ ଜାଣିଥିଲି ଏହା ଭିତରକୁ ଆସିବା, ଏବଂ ଅନେକ ଲୋକ ଏହା ଭିତରକୁ ଆସିବା ଜାଣିଥିଲେ, ଏହା ଏକ ଆଦର୍ଶ ପରିସ୍ଥିତି ହେବ ନାହିଁ ଏବଂ ଯଦି କିଛି ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗକୁ ଯାଏ, ତେବେ ଆମକୁ ରାସ୍ତାରେ ଆହୁରି କିଛି ବଳିଦାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ | ଏକ ଗୋଷ୍ଠୀ ଭାବରେ ଆମେ ଏହା ବୁଝି ିପାରୁ ଏବଂ ଆମେ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛୁ।

ୱେଡ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସିଡନୀ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ କ୍ରମାଗତ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବ ନାହିଁ।୧୯୮୮ ମସିହାରୁ ଗାବାରେ ସେମାନଙ୍କର ଅପରାଜିତ ରେକର୍ଡ ହୋଇପାରେ, ବିଶେଷ କରି ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ଭାରତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ ଯେଉଁଠାରେ ସେମାନେ 2-1 ସିରିଜ୍ ଜିତିଥିଲେ, ବ୍ରିସବେନ୍ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଆୟୋଜନ କରିନଥିଲେ | ଗାବାଙ୍କ ବିଷୟରେ ୱେଡ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆମର ରେକର୍ଡ ସେଠାରେ ବହୁତ ଭଲ ଏବଂ ଆମେ ସେଠାରେ ଭଲ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବାକୁ ଇଚ୍ଛା କରୁଛୁ। “ ରେ ଦୁଇଟି ଗେମ୍ ବ୍ୟାକ୍-ଟୁ-ବ୍ୟାକ୍ ଆମେ କରିବାକୁ ଚାହୁଁନାହୁଁ, ଆମେ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଖେଳିବାରେ ଅଧିକ ଆରାମଦାୟକ ହୋଇଥାଉ (ଯୋଜନା ଅନୁଯାୟୀ), କୌଣସି ରହସ୍ୟ ନାହିଁ ଯେ ଆମେ ଗାବାଙ୍କୁ ଭଲପାଉ ଏବଂ ଆମେ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚିବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ | । ”

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article