33 C
Bhubaneswar
Tuesday, May 11, 2021

ମାଟ୍ରିକ୍, +୨ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶା ତାରିଖ ଘୋଷଣା କରିଛି |

Must read

ଭୁବନେଶ୍ଵର,ତା,୩/୧,ଓଡ଼ିଶା ମାଟ୍ରିକ୍ ପାଇଁ ତାରିଖ ଘୋଷଣା କରିଛି, +୨ ପରୀକ୍ଷା ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡିଶା ସରକାର ଶନିବାର ଦିନ ହାଇସ୍କୁଲ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ କିମ୍ବା ରାଜ୍ୟରେ ମାଟ୍ରିକ୍ ଏବଂ ପ୍ଲସ୍ +୨ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ତାରିଖ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ସର୍ବଶେଷ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ବାର୍ଷିକ ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ମଇ ୩. ପରୀକ୍ଷା ୧୫ ମଇରେ ଶେଷ ହେବ। ସେହିପରି ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ଲସ୍ +୨ କିମ୍ବା ଶ୍ରେଣୀ ୧୨ ପରୀକ୍ଷା ମେ ୧୫ ରୁ ଜୁନ୍ ୧୧ ମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ, ୧୨ ଜଣ ଛାତ୍ରଙ୍କ ପାଇଁ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖୋଲିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ଜାନୁୟାରୀ ୮. କୋବିଡ-୧୯ ମହାମାରୀ ହେତୁ ଅଦୃଶ୍ୟ ଆହ୍ ନ ଏବଂ ପରିସ୍ଥିତି କାରଣରୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ଠାରୁ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ବିଦ୍ୟାଳୟ ବନ୍ଦ ରହିଥିଲା। ଦଶମ ଏବଂ ୧୨ ଜଣ ଛାତ୍ରଙ୍କ ପାଇଁ ଶ୍ରେଣୀ ଜାନୁଆରୀ ୮ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଏବଂ ୧୦୦ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ। ଏପ୍ରିଲ୍ ୨୮, ୨୦୨୧ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରାକ୍ଟିକାଲ୍ ପରୀକ୍ଷା ଏପ୍ରିଲ ୨୯ ରୁ ମେ ୨ ମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ |

ସେହିପରି, ପ୍ଲସ୍ +୨ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରାକ୍ଟିକାଲ୍ ପରୀକ୍ଷା ଏପ୍ରିଲ ୨୯ ରୁ ମେ ୧୪ ମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ | ସରକାରୀ ଏବଂ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଷ୍ଟାଣ୍ଡାର୍ଡ ୧୦ ଏବଂ ୧୨ ଜଣ ଛାତ୍ରଙ୍କ ପାଇଁ କ୍ଲାସ ଶନିବାର ଏବଂ ରବିବାର ଦିନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏକ ବିସ୍ତୃତ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି ଯାହାକି ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ସରକାରୀ, ସହାୟକ ଏବଂ ବେସରକାରୀ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖୋଲିବା ପାଇଁ ବିଚାରକୁ ନିଆଯିବ |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article