33 C
Bhubaneswar
Tuesday, May 11, 2021

ଜାନୁଆରୀରେ ୮ ଓଡିଶାରେ ସ୍କୁଲ ଖୋଲିବ |

Must read

ଭୁବନେଶ୍ୱର:ତା,୩/୧୨, ଏକ ପ୍ରମୁଖ ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ଶନିବାର ଦିନ ଓଡିଶା ସରକାର ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖୋଲିବାର ତାରିଖ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏହାର ସର୍କୁଲାରରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଠ୍ୟକ୍ରମ ଏପ୍ରିଲ୍ ୨୬ ସୁଦ୍ଧା ଶେଷ ହେବ ଏବଂ ପ୍ଲସ୍-୨ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଠ୍ୟକ୍ରମ ହେବ।

ଏପ୍ରିଲ୍ ୨୮ ଦ୍ଵାରା ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହେବ। ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବୋର୍ଡ ସହିତ ଜଡିତ ସମସ୍ତ ସରକାରୀ ସହାୟକ ଏବଂ ବେସରକାରୀ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନଗୁଡ଼ିକ ପାଇଁ କ୍ଲାସ୍ | ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପାଇଁ ପରୀକ୍ଷା ମେ ୩ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ମେ ୧୫ ରେ ଶେଷ ହେବ ଯେତେବେଳେ ପ୍ଲସ୍ ଛାତ୍ରମାନେ ମେ ୧୫ ରୁ ଜୁନ୍ ୧୧ ମଧ୍ୟରେ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ହାଜର ହେବେ | ରାଜ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଏବଂ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ରିଲିଫ୍ କମିଶନରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦିଆଯାଇଥିବା କୋଭିଡ୍ -୧୯ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଅନୁଯାୟୀ ଏହି କ୍ଲାସ୍ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ |

କୋଭିଡ ମହାମାରୀ ଭୟ ଏବେ ମଧ୍ୟ ଜାରି ରହିଛି, କେବଳ ଦଶମ ଏବଂ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍କୁଲ ଖୋଲିବାକୁ ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହେଉଛି ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷାକୁ ସହଜ କରିବା ଯାହା ଦ୍ଵାରା ସେମାନେ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ଏବଂ ଚାକିରୀ ପାଇଁ ଜାତୀୟ ସ୍ତରର ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରିବେ। ରାଜ୍ୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଏବଂ ଗଣଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରକାଶିତ |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article