30 C
Bhubaneswar
Friday, May 14, 2021

କଟକ ଏବଂ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଟ୍ୱିନ୍ ସିଟିରେ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରୀ ।

Must read

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ତା,୩୧/୧୨,ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନରେ କୌଣସି ବଡ଼ ସମାବେଶ ନହେବାକୁ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଗୁରୁବାର ଦିନ କଟକ ଏବଂ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଟ୍ୱିନ୍ ସିଟିରେ ଧାରା ୧୪୪ ଅନୁଯାୟୀ ନିଷେଧାଦେଶ ଜାରି କରିବାକୁ କମିଶନର୍ ପୋଲିସ୍ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ସହରଗୁଡ଼ିକ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଆବାସିକ ଅଞ୍ଚଳରେ ପାର୍ଟିର ଆୟୋଜନ କରି ଜିରୋ ନାଇଟ୍ ଉତ୍ସବରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ ନକରିବା ପାଇଁ ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ | ତେବେ କର୍ଫ୍ୟୁ ସମୟରେ ସାମଗ୍ରୀ ଯାନଗୁଡିକର ସମସ୍ତ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ସେବା ଏବଂ ଗତିବିଧିକୁ ଜାରି ରଖିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଛି ବୋଲି ଅତିରିକ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ପ୍ରଦୀପ ଜେନା କହିଛନ୍ତି। ଆଜି ରାତିରେ (ଡିସେମ୍ବର ୩୧) ରାତି ୯ଟା ଠାରୁ ଟ୍ୱିନ୍ରେ ସେକ୍ସନ୍ -୧୪୪ ବନ୍ଦ କରାଯିବ। କଟକ ଏବଂ ଭୁବନେଶ୍ୱର ସହର।

ଆମେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛୁ ଯେ ସେମାନଙ୍କର ଦୋକାନ, ହୋଟେଲ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବାଣିଜ୍ୟିକ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ବନ୍ଦ କରି ଆଜି ରାତି ୯ଟା ସୁଦ୍ଧା ନିଜ ନିଜ ଘରକୁ ଫେରିଯାଉ। ଆମେ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ ଯେ ନୂଆ ବର୍ଷକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି କୌଣସି ବଡ଼ ମଣ୍ଡଳୀ ନାହିଁ। ଷଡଙ୍ଗୀ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ନୂଆ ବର୍ଷ ପାଳନ କରିବା ପାଇଁ ଅନେକ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟ ଏବଂ ଆବାସିକ ଅଞ୍ଚଳ ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି ବୋଲି କମିଶନର ପୋଲିସ ସୂଚନା ପାଇଛି। ଆମେ ସେମାନଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛୁ ଯେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜନ ନକରିବା କାରଣ ଆମର ପାଟ୍ରୋଲିଂ ଦଳ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଆକ୍ରମଣ କରିବେ ଏବଂ ଆବଶ୍ୟକ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିବେ।

ଷଡଙ୍ଗୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯଦିଓ କୋବିଡ-୧୯ ମାମଲାରେ ତୀବ୍ର ହ୍ରାସ ଘଟିଛି, ଦିତୀୟ ତରଙ୍ଗ ନହେବା ପାଇଁ ଆମ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଅତିରିକ୍ତ ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ପଡିବ। ନାଇଟ କର୍ଫ୍ୟୁ ସମୟରେ କେବଳ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ସେବାରେ ନିୟୋଜିତ ଲୋକଙ୍କୁ ରାସ୍ତାରେ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ ବୋଲି ପୋଲିସ କମିଶନର କହିଛନ୍ତି। ଟ୍ୱିନ୍ ସିଟିରେ ପ୍ରାୟ ୪୦ ପ୍ଲାଟୁନ୍ ପୋଲିସ୍ ଫୋର୍ସ ମୁତୟନ କରାଯିବ ଏବଂ ଆଜି ରାତିରେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବ୍ଲକିଂ ଏବଂ ଚେକିଂ ଡ୍ରାଇଭ୍ ଜୋରଦାର କରାଯିବ। “ଯଦିଓ କ୍ଲବ ଏବଂ ହୋଟେଲ ବନ୍ଦ ରହିବ, ଆମେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଅବଧି ମଧ୍ୟରେ ଲୋକଙ୍କ ଗତିବିଧି ଉପରେ ରୋକ ​​ଲଗାଇବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛୁ। ଆମେ ଲୋକଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛୁ ଯେ ନୂଆ ବର୍ଷକୁ ନିଜ ଘର ଭିତରେ ପାଳନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏକାଠି ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article