33 C
Bhubaneswar
Tuesday, May 11, 2021

ଭିଭିଏସ୍ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଯେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତ ପାଇଁ ‘ନୂଆ ହିରୋ’ ଉଭା ହୁଅନ୍ତୁ ।

Must read

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ,ତା,୨୪/୧୨,ଆଡିଲେଡ୍ ଓଭାଲରେ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟରେ ଏକ ଭୟଙ୍କର ପ୍ରଦର୍ଶନ ପରେ ମେଲବର୍ଣ୍ଣରେ ବକ୍ସିଂ ଡେ ଟେଷ୍ଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସହିତ ଶିଙ୍ଗ ଲକ୍ କରିବାକୁ ଭାରତ ପ୍ରସ୍ତୁତ | ଚାରି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜର ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଡିସେମ୍ବର ୨୬ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ମହମ୍ମଦ ଶାମି ଉପଲବ୍ଧ ନ ଥିବାରୁ ଏହା ପରିଦର୍ଶକ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ହେବ। ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଭାରତ ଏଥିରୁ ଆଗକୁ ବୁଝିବାକୁ ଚାହିଁବ। ଆଡିଲେଡ୍ ବିଫଳତା ଏବଂ ଏକ ଦୃଢ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବାର ଉପାୟ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ | ଅନେକ ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ପର୍ଯ୍ୟଟକ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଧଳା ରଙ୍ଗର ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କରିଥିବାବେଳେ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭିଭିଏସ୍ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ବିଶ୍ଵାସ କରନ୍ତି ଯେ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ଅବନତି କରାଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ବିଦେଶ ଅବସ୍ଥା | ପଢନ୍ତୁ|

ବିସିସିଆଇ ତାଙ୍କ ବ୍ରାଣ୍ଡ ଡିଲରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିବ କି? “ମୁଁ କ’ଣ କହିପାରିବି ଯେ ଆଡିଲେଡରେ ଭାରତର ଅବନତି ବିଷୟରେ କୁହାଯାଇ ନାହିଁ? ୱିକେଟ୍ ଗୁଡ଼ିକୁ ଦେଖିବା ସରପ୍ରାଇଜ୍ ଥିଲା, ପ୍ରତ୍ୟେକ ପୂର୍ବର ଏକ ଆକ୍ସନ୍ ରିପ୍ଲେ ବରଖାସ୍ତ କରିଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ଆମେ ଏହା ଭୁଲିଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ଯେ, ଯାହା ଘଟିଲା ତାହା ଦେଖିବା ଆମ ପାଇଁ ଯେତିକି ନିରାଶା ଜନକ, ଖେଳାଳି ଏବଂ ସମଗ୍ର ଦଳ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଖରାପ ଆଘାତ ଦେଉଛନ୍ତି, ”ଲକ୍ଷ୍ମଣ ତାଙ୍କ ସ୍ତମ୍ଭରେ ଲେଖିଛନ୍ତି। ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀ, ଲକ୍ଷ୍ମଣ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅବଶିଷ୍ଟ ଖେଳଗୁଡିକ ‘ଦଳର ଚରିତ୍ର ଏବଂ ମେଟଲ୍’ ପରୀକ୍ଷା କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି | “ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜର ଏକ ଚତୁର୍ଥାଂଶ ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି।

ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଯିବାକୁ ଥିବାବେଳେ ସମସ୍ତ ଖେଳିବାକୁ ଅଛି | ଦଳର ଚରିତ୍ର ଏବଂ ମେଟଲର ଏହା ହେଉଛି ଏକ ପ୍ରକୃତ ପରୀକ୍ଷଣ, ଅଧିନାୟକ ତଥା ମହମ୍ମଦ ଶାମିଙ୍କଠାରୁ ଏଠାରୁ ଉପଲବ୍ଧ ନାହିଁ ବୋଲି ଲକ୍ଷ୍ମଣ ଆହୁରି ଲେଖିଛନ୍ତି। ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାରତକୁ ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣରେ ଏକ ନୂତନ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ନୂଆ ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ଅଟେ। ‘ଉତ୍ପନ୍ନ ହେବାକୁ ଥିବା ହିରୋ’ | “ନୂତନ ହିରୋମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ସୁଯୋଗ ଅଛି, ପୁରୁଷମାନେ ହାତ ବଢାଉ ଏହି ଉତ୍ସବକୁ ଉଠିବେ। ଆଡିଲେଡ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ ଏକ ନୂତନ ଆରମ୍ଭକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ କରିବାର ସମୟ ଆସିଛି ବୋଲି ଭିଭିଏସ୍ ଲକ୍ଷ୍ମଣ କହିଛନ୍ତି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article