23 C
Bhubaneswar
Tuesday, May 11, 2021

ବ୍ରିଟେନରୁ ଆସୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ୧୪ ଦିନିଆ କ୍ଵାରାନ୍ଟାଇନ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ |

Must read

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ,ତା,୨୪/୧୨,ମ୍ୟୁଟାଣ୍ଟ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଯୁକ୍ତରାଜ୍ୟରେ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି କରୁଥିବାରୁ ବ୍ରିଟେନରୁ ରାଜ୍ୟକୁ ଆସୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କ୍ୟାଣ୍ଟିନ ଲାଗୁ କରିବାକୁ ଓଡିଶା ସରକାର ଭାରତୀୟ ରାଜ୍ୟ ତାଲିକାରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି | ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ସରକାର ଏଭଳି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ୧୪ ଦିନିଆ ଗୃହ କ୍ୟାଣ୍ଟିନ୍ ପାଇଁ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଜାରି କରିଛନ୍ତି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗର ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ ପି.କେ ମହାପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ ବ୍ରିଟେନର ଯାତ୍ରା ଇତିହାସ ଥିବା ଯାତ୍ରୀମାନେ ଏବଂ ଗତ ୧୪ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ରିଟେନର ବିମାନବନ୍ଦର ଦେଇ ଯାତାୟାତ କରୁଥିବା ଯାତ୍ରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି।

ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏବଂ ଝାରସୁଗୁଡା ବିମାନବନ୍ଦରରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଆତ୍ମ ଘୋଷଣା ଫର୍ମ ପୂରଣ କରିବାକୁ ଦିନ ଆବଶ୍ୟକ ହେବ | ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ରାପିଡ୍ ରେସପନ୍ସ ଟିମ୍ ଦ୍ୱାରା ସ୍ୱୟଂ ମନିଟରିଂ ଏବଂ ମଝିରେ ମନିଟରିଂ ସହିତ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ୧୪ ଦିନିଆ ଘରୋଇ କ୍ୟାଣ୍ଟିନରେ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯିବ | ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି କ୍ୟାରାଣ୍ଟିନ ଅବଧି ମଧ୍ୟରେ ଲକ୍ଷଣ ଦେଖାଯାଏ, ତେବେ ଆରଟି- ପରୀକ୍ଷା କରାଯିବ | ଯଦି ତାଙ୍କୁ ପଜିଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଏ, ତେବେ ସେ ଏକ ଅନୁଷ୍ଠାନିକ ବିଚ୍ଛିନ୍ନତା ସୁବିଧାରେ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ହେବେ ଏବଂ ପ୍ରୋଟୋକଲ୍ ଅନୁଯାୟୀ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି ବୋଲି ମହାପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି।

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦିଓ ବ୍ରିଟେନର ଭ୍ରମଣ ଇତିହାସ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ନକାରାତ୍ମକ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଏ, ତେବେ ତାଙ୍କୁ ୧୪ ଦିନର ଗୃହ କ୍ୟାଣ୍ଟିନ ଅବଧି ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯିବ। ଛତିଶଗଡ, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଏବଂ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟ ମାନକ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ବ୍ରିଟେନରୁ ଏହି ଗନ୍ତବ୍ୟସ୍ଥଳକୁ ଆସୁଥିବା ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ କ୍ୟାଣ୍ଟିନ୍ କରିବା ପାଇଁ ଅପରେଟିଂ ପଦ୍ଧତି | ଏହି ସମୟରେ, ଭାରତ ୩୧ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୨୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭାରତ ଏବଂ ବ୍ରିଟେନ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ବିମାନ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସାମୟିକ ଭାବେ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଛି

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article