23 C
Bhubaneswar
Tuesday, May 11, 2021

ଓଡିଶାରେ ୟୁକେ ରିଟର୍ନି ପଜିଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷା ।

Must read

ଭୁବନେଶ୍ୱର:ତା,୨୪/୧୨, ବ୍ରିଟେନରୁ ଫେରିଥିବା ୩୪ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ବୁଧବାର ଦିନ କୋଭିଡ -୧୯ ପାଇଁ ପଜିଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଛି। ଭୁବନେଶ୍ୱର ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ପୋରେସନ୍ (ବିଏମସି) ଦ୍ୱାରା ଅଂଶୀଦାର ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଡିସେମ୍ବର ୧୮ରେ ବ୍ରିଟେନରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଏକ ଘରୋଇ ଲାବୋରେଟୋରୀରେ ଏହି ଜୀବାଣୁ ପରୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ। ସରକାରୀ ପରିଚାଳିତ କୋଭିଡ-ହସ୍ପିଟାଲ |

ସରକାରୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଅନୁଯାୟୀ ଫେରସ୍ତକାରୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ଅନୁସନ୍ଧାନ ଶେଷ ହୋଇସାରିଛି ବୋଲି ବିଏମସି କହିଛି, କୋବିଡ ଷ୍ଟ୍ରେନ୍ ଜାଣିବା ପାଇଁ ମାଧ୍ୟମରେ ସ୍ପାଇକ୍ ଜେନୋମ୍ ସିକ୍ୱେନ୍ସିଂ ଉପରେ କନଫିରାମାଟୋରୀ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଉଛି। ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ନୂତନ ଦକ୍ଷିଣ ଏବଂ ପୂର୍ବ ଇଂଲଣ୍ଡରେ କୋଭିଡ୍ -୧୯ ମାମଲାଗୁଡ଼ିକର ଦ୍ରୁତ ବୃଦ୍ଧି ପଛରେ ୨ ପ୍ରକାର ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା |୨୦୨୦,୧୨/୦୧, କିମ୍ବା .୧.୧.୭ ବଂଶ ବୋଲି କୁହାଯାଏ |

ଏହି ସମୟରେ, ନୂତନ ଭାଇରାଲ୍ ଷ୍ଟ୍ରେନ୍ ବିସ୍ତାରକୁ ନେଇ ଭୟଭୀତ ଅବସ୍ଥାରେ ଭାରତ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଦେଶ ବ୍ରିଟେନର ବିମାନ ଉଡ଼ାଣ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଯାତ୍ରା ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ, ଏଠାରେ ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନବନ୍ଦର (ବିପିଆଇଏ) ସମସ୍ତ ବିମାନ ସେବା ପାଇଁ ସତର୍କତାମୂଳକ ପଦକ୍ଷେପ ଭାବରେ ଷ୍ଟାଣ୍ଡାର୍ଡ ଅପରେଟିଂ ପ୍ରୋସିସର୍ (ସୋପି) ଜାରି କରିଛି। ବ୍ରିଟେନରୁ ଫେରୁଥିବା ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ବିମାନବନ୍ଦର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ଜଣାଇବାକୁ କୁହାଯାଇଛି। ବ୍ରିଟେନରୁ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ପହଞ୍ଚୁଥିବା କୋବିଡ-୧୯ ପାଇଁ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ସ୍କ୍ରିନ କରିବା ପାଇଁ ବିଏମସି ଟର୍ମିନାଲରେ କିଓସ୍କ ସ୍ଥାପନ କରିଛି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article