33 C
Bhubaneswar
Tuesday, May 11, 2021

+୩ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ଓଡିଶା ସରକାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ, ସମୟସୀମା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

Must read

ଭୁବନେଶ୍ୱର:ତା,୨୨/୧୨, ୨୦୨୦-୨୧ ଅଧିବେଶନ ପାଇଁ ଡିଗ୍ରୀ କଲେଜଗୁଡ଼ିକରେ (+୩ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ) ବହୁ ପ୍ରତୀକ୍ଷିତ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ଓଡିଶା ସରକାର ସୋମବାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ନାମା ଜାରି କରିଛନ୍ତି। ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ଦ୍ଵାରା ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ସର୍ବଶେଷ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ ସାଧାରଣ ଆବେଦନ ଫର୍ମ ୱେବସାଇଟ୍ ଡିସେମ୍ବର ୨୩ (୧୧:୦୦ ) ରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ। ଅନଲାଇନ୍ ଆବେଦନ ପାଇଁ ଶେଷ ତାରିଖ ହେଉଛି ଡିସେମ୍ବର ୨୮ (ରାତି ୧୧:୪୫) |

ଆବେଦନକାରୀ, ଯେଉଁମାନେ ପର୍ଯ୍ୟାୟ- ଦାଖଲ କରିନାହାଁନ୍ତି- ମୁଁ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ନୂତନ ଆବେଦନ ଦାଖଲ କରିପାରିବି ଏବଂ ଫି ଅନଲାଇନରେ ଜମା କରିବାକୁ ପଡିବ | ଆବେଦନକାରୀ / ଛାତ୍ରମାନେ, ଯେଉଁମାନେ ପୂର୍ବରୁ ଆଡମିଶନ ନେଇଛନ୍ତି, ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଆଡମିଶନ ନେଇ ନାହାଁନ୍ତି – ମୁଁ ମଧ୍ୟ କରିପାରିବି ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଆଡମିଶନରେ ଆବେଦନ କରନ୍ତୁ | ତଥାପି, ସେମାନେ ପୁନର୍ବାର ଫି ଜମା କରିବା ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି ନାହିଁ |

ବିଭିନ୍ନ କଲେଜ / ବିଷୟ ଗୁଡ଼ିକରେ ଉପଲବ୍ଧ ପଦବୀ ସମ୍ପର୍କରେ ଏସଟି, ଏସସି, ଇଏସଏମ, ଏସଡିପି, କୋଏମ ବର୍ଗରେ ସଂରକ୍ଷଣ ରହିବ। ସରକାରୀ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ, ସାଧାରଣ ପ୍ରୋସପେକ୍ଟସ ଅନୁଯାୟୀ ଏନସିସି, ଏନଏସଏସ ଆଣ୍ଡ ରେଞ୍ଜର, କ୍ରୀଡା ଏବଂ ଖେଳ ବର୍ଗରେ ଛାତ୍ର / ଆବେଦନକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଓଜନ ରହିବ। ତଥାପି, ପ୍ରାର୍ଥୀ / ଛାତ୍ର ଚୟନ କେବଳ ମାର୍କ ଆଧାରରେ କରାଯିବ | ଶାରୀରିକ ଅକ୍ଷମତା ଥିବା ଛାତ୍ର / ଆବେଦନକାରୀଙ୍କୁ ସମସ୍ତ ବର୍ଗରେ ମାର୍କ ନିର୍ବିଶେଷରେ ପ୍ରଥମ ପ୍ରାଥମିକତା ଦିଆଯିବ |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article