35 C
Bhubaneswar
Sunday, May 9, 2021

ଏସଆଇଟି ମୁଖ୍ୟ ଅରୁଣ ବୋତରାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ ।

Must read

ନୟାଗଡ଼:ତା,୨୨/୧୨, ନୟାଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାର ଯାଦୁପୁର ଗାଁର ବର୍ଷର ବାଳିକାକୁ ଅପହରଣ ଓ ହତ୍ୟା ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରୁଥିବା ସ୍ପେଶାଲ୍ ଇନ୍ଭେଷ୍ଟିଗେସନ୍ ଟିମ୍ (ଏସଆଇଟି) ର ମୁଖ୍ୟ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଜେନେରାଲ୍ ଅରୁଣ ବୋତରାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ନୂଆ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ନୟାଗଡ଼ ସଦର ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଉଭୟଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଜଣେ ସରୋଜ ସେଠୀଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ତଥା ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି, ଯାହା ଏସଆଇଟି ଦ୍ୱାରା ଗିରଫ ହୋଇଛି ଏବଂ ଏହି ମାମଲାରେ ସେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବୋଲି ଦର୍ଶାଯାଇଛି। ସରୋଜ ସେଠୀଙ୍କ ଅନ୍ୟତମ। ଏସଆଇଟି ମୁଖ୍ୟଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି, “ସେମାନେ (ଏସଆଇଟି) ବିନା କାରଣରେ ମୋ ପୁଅକୁ ଗିରଫ କରିଛନ୍ତି।

ମୁଁ ସାଦର ପୋଲିସ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛି। ମୋ ପୁଅକୁ ଏହି ଅପରାଧକୁ ସ୍ୱୀକାର କରିବାକୁ କହିଥିଲେ ଏବଂ ଏହା ପରିବାରର ଆର୍ଥିକ ପ୍ରତିବନ୍ଧକକୁ ସହଜ କରିବ ବୋଲି ଦର୍ଶାଇ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନଗଦ ଲାଭ ନିଶ୍ଚିତ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଏସଆଇଟି କହିଛି ଏବଂ ତାଙ୍କ ଦଣ୍ଡ ହ୍ରାସ ହେବ ବୋଲି ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି। ସେଠୀଙ୍କ ମା ଆହୁରି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ପୁଅକୁ ଶାରୀରିକ ତଥା ମାନସିକ ନିର୍ଯାତନା ଦିଆଯାଉଛି। “ମୋ ପୁଅ ଦୋଷୀ ନୁହେଁ। ଗାଁରେ କରାଯାଇଥିବା ଡେମୋ ନକଲି ହୋଇଥିବାରୁ ମୋ ପୁଅ ଏସଆଇଟି ଦ୍ୱାରା ବାଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣାରେ ତାଙ୍କୁ ଶାରୀରିକ ନିର୍ଯାତନା ଦିଆଯାଉଛି ଏବଂ ମିଥ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ କରାଯାଇଛି ବୋଲି ବୃଦ୍ଧ ମହିଳା କହିଛନ୍ତି।

ତଥାପି, କ୍ରାଇମ ବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଆଇଟି ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛି ଯେ ଗିରଫଦାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏହାର ଯଥେଷ୍ଟ ପ୍ରମାଣ ରହିଛି ଏବଂ ସେ ଏହି ଅପରାଧର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି। “ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏସଆଇଟି ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ପ୍ରମାଣ ହାସଲ କରିଛି। ଗତ ଦଶ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କୁ ଏକାଧିକ ଥର ପଚରାଉଚରା କରିବା ପରେ, ଆମେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରମାଣ ପାଇଲୁ, ଯାହା ଆଧାରରେ ଆମେ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛୁ। ମୁଁ ସତ୍ୟକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ଚାହେଁ ଯେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି (ଗିରଫ) ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ | ଏହି ଘଟଣାରେ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସମ୍ପୃକ୍ତି ଅଛି କି ନାହିଁ ତାହା ଅନୁସନ୍ଧାନ ଜାରି ରହିଛି ବୋଲି ମୃତ ନାବାଳିକାଙ୍କ ମୂଳ ଗାଁ ଯାଦୁପୁର ଗସ୍ତ ସମୟରେ ସୋମବାର ଅରୁଣ ଉଭୟ କହିଛନ୍ତି। ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଆଇପିସି ଧାରା ୩୭୬-ଏ, ୩୭୬, ୩୬୪, ୩୦୨, ୨୦୧ ଏବଂ ପୋକସୋ ଆକ୍ଟର ଧାରା ୬ ଅନୁଯାୟୀ ବୁକ୍ କରାଯାଇଛି ବୋଲି ଏସଆଇଟି କହିଛି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article