33 C
Bhubaneswar
Tuesday, May 11, 2021

୬ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ନୂଆ ମାମଲା ୨୦,୦୦୦ ତଳେ ।

Must read

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ,ତା,୨୨/୧୨,କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଭାରତ ୧୯,୫୫୬ ନୂତନ କୋଭିଡ -୧୯ ମାମଲା ରେକର୍ଡ କରିଛି, ଯାହା ଛଅ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ଅଟେ। ଦେଶରେ ସମୁଦାୟ କରୋନାଭାଇରସ୍ ମାମଲା ବର୍ତ୍ତମାନ ୧,୦୦,୭୫,୧୧୬ ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଏହି୨.୯୨ ଲକ୍ଷ ମଧ୍ୟରୁ ସକ୍ରିୟ ଥିବାବେଳେ ୯୬.୩୬ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଏହି ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଛନ୍ତି। ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୩୦୧ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧,୪୬,୧୧୧ ରେ ପହଞ୍ଚିଛି।

କରୋନାଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମଣର ନୂତନ ରୋଗର ଚିହ୍ନଟ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ୨୦,୦୦୦ ତଳେ ରହିଲା | ନିମ୍ନ ଚିହ୍ନଟ କିନ୍ତୁ ରବିବାର ଦିନ ପରୀକ୍ଷଣ ହ୍ରାସ ଦ୍ୱାରା ଚାଳିତ | ସୋମବାର କେବଳ ଟି ରାଜ୍ୟ ୧୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ନୂଆ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାର ଜାନୁଆରୀ ୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତ ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ପୋରେସନ୍ ସୀମାରେ ରାତ୍ରି କର୍ଫ୍ୟୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ବ୍ରିଟେନରେ କରୋନାଭାଇରସ୍ ର ଏକ ନୂତନ ଷ୍ଟ୍ରେନ୍ ଚିହ୍ନଟ ହେବା ସହିତ ବେସାମରିକ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ସୋମବାର କହିଛି ଯେ ବ୍ରିଟେନରୁ ଭାରତକୁ ଆସୁଥିବା ସମସ୍ତ ବିମାନ ୩୧ ଡିସେମ୍ବର ରାତି ୧୧.୫୯ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅସ୍ଥାୟୀ ଭାବରେ ସ୍ଥଗିତ ରହିବ।

“ଏହି ନିଲମ୍ବନ ୧୧.୫୯ ଅପରାହ୍ନ, ୨୨ ଡିସେମ୍ବର | ଫଳସ୍ୱରୂପ ଉପରୋକ୍ତ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତରୁ ବ୍ରିଟେନକୁ ବିମାନ ସାମୟିକ ଭାବରେ ସ୍ଥଗିତ ରହିବ ବୋଲି ଏଥିରେ କୁହାଯାଇଛି। କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଡ ହର୍ଷ ବର୍ଦ୍ଧନ ସୋମବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଭୟଭୀତ ନହେବାକୁ କହିଛନ୍ତି ଏବଂ ବ୍ରିଟେନରେ ଦେଖାଦେଇଥିବା କରୋନାଭାଇରସର ନୂତନ ଷ୍ଟ୍ରେନ୍ ବିଷୟରେ ସରକାର ସଚେତନ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ପରାମର୍ଶଦାତା ସଂସ୍ଥା ଆଜି ବୈଠକ କରି ଆଶା କରାଯାଉଛି ଯେ ଅଧିକ ସଂକ୍ରାମକ। ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ବିଶ୍ୱ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନ ର ପ୍ରତିନିଧୀଙ୍କ ସହ ଏବଂ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ କାଉନସିଲ୍ ଅଫ୍ ମେଡିକାଲ୍ ରିସର୍ଚ୍ଚ (ଆଇସିଏମ୍ଆର) ର ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ଯୋଗଦେବେ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article