35 C
Bhubaneswar
Sunday, May 9, 2021

ହାଥ୍ରାସ ବଳାତ୍କାରରେ ସିବିଆଇ: ପୀଡିତାଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ ପରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ‘ନିରାଶ’ |

Must read

ହତ୍ରାସ,ତା,୨୧/୧୨, ହାଥ୍ରାସରେ ହତ୍ୟା ହୋଇଥିବା ୧୯ ବର୍ଷୀୟ ଦଲିତ ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ସନ୍ଦୀପଙ୍କୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଚାରିଜଣ ପୁରୁଷ ବଳାତ୍କାର କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଏହି “ସେମାନଙ୍କ ସମ୍ପର୍କର ପରିବର୍ତ୍ତନ” ତାଙ୍କ ଭାବନାକୁ ବଢାଇ ଦେଇଥିଲା ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ନିରାଶ କରିଥିଲା ​​ବୋଲି ସିବିଆଇ କହିଛି। ଏହାର ଚାର୍ଜସିଟ୍ ଏହି ମାମଲାରେ ଦାଖଲ ହୋଇଛି। ଏହି ଚାର୍ଜସିଟରେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ପୋଲିସର ଏକ ଘୃଣ୍ୟ ଅଭିଯୋଗ ରହିଛି ଯେଉଁଥିରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୯ ରେ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଥିଲା ସେତେବେଳେ ମହିଳା ତିନି ଜଣଙ୍କ ନାମ ରଖିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବିବୃତ୍ତିରେ କେବଳ ଜଣଙ୍କର ନାମ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହାସହ ଏଥିରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ “ଯଦିଓ ପୀଡିତା ନିର୍ଯାତନା ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଯ ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ସମ୍ପର୍କରେ ତାଙ୍କର ଡାକ୍ତରୀ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇ ନଥିଲା” ଚାରିଜଣ ଉଚ୍ଚ ଜାତିର ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସିବିଆଇ ଚାର୍ଜସିଟ୍ ସନ୍ଦୀପଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆଇପିସି ଧାରା ୩୭୬ (ବଳାତ୍କାର), ୩୭୬ (ଡି) (ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ରାପ୍), ୩୦୨ (ହତ୍ୟା) ଏବଂ ଏସସି / ଏସଟି ଆକ୍ଟର ସମ୍ପୃକ୍ତ ବିଭାଗ ଅନୁଯାୟୀ ହାଥ୍ରାସରେ ଏକ କୋର୍ଟରେ ଦାଖଲ କରାଯାଇଛି। (୨୦), ମାମୁଁ ରବି (୩୫) ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ବନ୍ଧୁ ରାମୁ (୨୬) ଏବଂ ଲୁଭ୍ କୁଶ (୨୩) |

ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୪ ରେ ଏହି ଚାରିଜଣ ମହିଳାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଦୁଇ ଦିନ ତଳେ ଦିଲ୍ଲୀର ସଫଦର ଜଙ୍ଗ ହସ୍ପିଟାଲରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ଗିରଫ ହେବା ପରଠାରୁ ଏହି ଚାରି ଅଭିଯୁକ୍ତ ନ୍ୟାୟିକ ହେପାଜତରେ ରହିଛନ୍ତି। ଚାର୍ଜସିଟ ଅନୁଯାୟୀ, ମହିଳା ଏବଂ ସନ୍ଦୀପ ନିକଟରେ ରହୁଥିଲେ ଏବଂ “ସେ ପୀଡିତାଙ୍କ ସହିତ ଦୁଇ / ତିନି ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ପରିଚିତ ହୋଇଥିଲେ ଯାହା ଧୀରେ ଧୀରେ ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କରେ ପରିଣତ ହୋଇଥିଲା”। ଏଥିରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ “ଏହା ମଧ୍ୟ ରେକର୍ଡରେ ଆସିଛି” ଯେ ସେମାନେ “ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ସାକ୍ଷାତ କରୁଥିଲେ” ଏବଂ “ଏହି ତଥ୍ୟଗୁଡିକ ଅନେକ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସମର୍ଥିତ” | ଚାର୍ଜସିଟରେ ଆହୁରି ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ସନ୍ଦୀପଙ୍କର ତିନୋଟି ଫୋନ୍ ନମ୍ବର ଥିଲା ଏବଂ ପୀଡିତାଙ୍କ ପରିବାରର ଏକ ଫୋନ୍ ନମ୍ବରକୁ ଅନେକ କଲ କରାଯାଇଥିଲା। ତେବେ ସମସ୍ତ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ପରୀକ୍ଷା ସମୟରେ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ସନ୍ଦୀପଙ୍କୁ ଫୋନରେ ଫୋନ କରି ନାହାଁନ୍ତି। “

ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଯେତେବେଳେ ପୀଡିତାଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ପୀଡିତା ଏବଂ ସନ୍ଦୀପଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆଦାନପ୍ରଦାନ ହୋଇଥିବା ମୋବାଇଲ କଲ ବିଷୟରେ ଜାଣିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ଘର ସାମ୍ନାରେ ସନ୍ଦୀପଙ୍କ ପରିବାର ସହ ବିବାଦ ଲାଗି ରହିଥିଲା। ଏହି ଘଟଣାର ଅନେକ ଗ୍ରାମବାସୀ ସାକ୍ଷୀ ହୋଇଥିଲେ … ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ପୀଡିତାଙ୍କ ପିତା ମଧ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ଫୋନ୍ କଲ୍ ବିଷୟରେ (ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପୁଅ) ମକଦ୍ଦମା ଦାୟର କରିଥିଲେ ଯାହା ସାକ୍ଷୀମାନଙ୍କ ଦ୍ଵାରାପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି। ”ଅଭିଯୋଗ ପତ୍ରରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି। ଭାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଏକ୍ସପ୍ରେସକୁ କହିଛନ୍ତି, “ମୋ ଭଉଣୀ ଏବଂ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସନ୍ଦୀପଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି ପରିଚୟ ନଥିଲା। ସେ କୌଣସି ସ୍ଥାନରୁ ଆମର ନମ୍ବର ହାସଲ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଜଣକୁ ଦର୍ଶାଇ ଛଳନା କରିବେ | ଦୁଇଟି ମିସ୍ କଲ୍ ମଧ୍ୟ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ କୌଣସି କଲ୍ ବିନିମୟ ହୋଇନାହିଁ। ସମଗ୍ର ଗାଁ ଆମ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଏବଂ ମୁଁ ବିଶ୍ୱାସ କରେ ଯେ ସେମାନେ ଘଟିଥିବା ଅପରାଧକୁ ମିଥ୍ୟା କହିବା ପାଇଁ କିଛି କହିବେ।

” ଚାର୍ଜସିଟ୍ ଅନୁଯାୟୀ, “ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୧୯ ରୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୨୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତ ତଥା ପୀଡିତାଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍ ବିବରଣୀ ଏବଂ ମୋବାଇଲ୍ କଲ୍ ପ୍ୟାଟର୍ ର ବିଶ୍ଳେଷଣ ସୂଚାଇଥାଏ ଯେ ପୀଡିତାଙ୍କ ପାଖରୁ ସନ୍ଦୀପ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ୱଳ୍ପ ସମୟ (ସିଗ୍ନାଲ୍) କଲ୍ ରହିଥିଲା, ଯାହାକି ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଅନୁସରଣ କରାଯାଇଥିଲା। ଅଭିଯୁକ୍ତ ସନ୍ଦୀପଙ୍କ ଠାରୁ ପୀଡିତାଙ୍କ ପରିବାର ନମ୍ବରକୁ କଲ। ଏହା ସ୍ଥିର କରିଛି ଯେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୨୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପୀଡିତା ଏବଂ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସନ୍ଦୀପଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ / ସମ୍ପର୍କ ଭଲ ରୂପରେ ଅଛି। ଏଥିରେ ଯୋଗ କରାଯାଇଛି: “ଏହା ପରେ ସନ୍ଦୀପଙ୍କ କୌଣସି ନମ୍ବରକୁ (ପୀଡିତାଙ୍କ ପରିବାର ନମ୍ବର) କ calls ଣସି କଲ କରାଯାଇ ନଥିଲା, ଯାହା ଦର୍ଶାଏ ଯେ ସେମାନଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ / ସମ୍ପର୍କ ବ୍ୟାହତ ହୋଇଛି।” ଚାର୍ଜସିଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଯେତେବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ସେତେବେଳେ ସମ୍ପର୍କ ଆହୁରି ଖରାପ ହୋଇଯାଇଥିଲା ଏବଂ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦ ପରେ ସନ୍ଦୀପ ପୀଡିତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ବିଭିନ୍ନ ବନ୍ଧୁ ଏବଂ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article