33 C
Bhubaneswar
Tuesday, May 11, 2021

ବଙ୍ଗଳାରେ ଦୁଇ ଅଙ୍କ ଅତିକ୍ରମ କରିବାକୁ ବିଜେପି ସଂଘର୍ଷ କରିବ: ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋର

Must read

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ,ତା,୨୧/୧୨, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ବିଜେପିର ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ରାଜନୈତିକ ଅଭିଯାନ ମଧ୍ୟରେ ନିର୍ବାଚନ ରଣନୀତିଜ୍ଞ ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋର ସୋମବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ସଫର ଦଳ ରାଜ୍ୟରେ ଦୁଇ ଅଙ୍କ ଅତିକ୍ରମ କରିବାକୁ ସଂଘର୍ଷ କରିବ। ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଟିଏମସି ସରକାର ଦ୍ଵାରା କିଶୋର ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ବିଜେପି କିଛି ଭଲ କରେ ତେବେ ମୁଁ ଏହି ସ୍ଥାନ ଛାଡିଦେବି। କିଶୋର ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସମର୍ଥକ ଗଣମାଧ୍ୟମର ଏକ ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ବିଜେପିକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିଛି। ରାଜ୍ୟରେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କ ଅଭିଯାନର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପରେ କିଶୋରଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ ଆସିଛି। ବିଜେପି ପାଇଁ ବର୍ଷର ଆଦେଶ ଚାହିଁ ଶାହ ରାଜ୍ୟକୁ ସୋନାର ବଙ୍ଗଳାରେ ପରିଣତ କରିବେ ବୋଲି ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ଦଳ ୨୦୦ ଟି ଆସନ ସହିତ ଆଗାମୀ ସରକାର ଗଠନ କରିବ – ରାଜ୍ୟ ସଭାରେ ୨୯୪ ଟି ଆସନ ଅଛି।

ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ ହେବା ବେଳକୁ ସେ ଦିଦିଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁଳି ଚଳାଇଥିଲେ ଯେପରିକି “ଏହା କେବଳ ଆରମ୍ଭ” “ତୁମେ ଏକୁଟିଆ ରହିବ”। ମିଡନାପୁରରେ ଏକ ସାଧାରଣ ସଭାରେ ପୂର୍ବତନ ରାଜ୍ୟ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଭେନ୍ଦୁ ଆଦିକାରୀଙ୍କ ଗଡ଼ ଯିଏ ତ୍ରିନାମୁଲ ଛାଡି ବର୍ଦ୍ଧନ ପୁରବା ସାଂସଦ ସୁନୀଲ କୁମାର ମୋଣ୍ଡାଲ, ନଅ ଜଣ ବିଧାୟକ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟଙ୍କ ସହ ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। “ଏଥର ଲୋକମାନେ ଅନୁପ୍ରବେଶ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ବାଂଲାଦେଶରେ ରାଜନୈତିକ ହିଂସାକୁ ବନ୍ଦ କରିବା, ଚୋରାଚାଲାଣ ଅଭ୍ୟାସ ବନ୍ଦ କରିବା ଏବଂ ଭାଟିଜାର ଦାଦାଗିରିକୁ ଶେଷ କରିବା ପାଇଁ ବାଂଲାଦେଶ କହିଛନ୍ତି। ଶାହା ରବିବାର ଦିନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଭଣଜା ଅଭିଷେକ ବାନାର୍ଜୀଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି।

, ୨୦୨୧ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ମମତା ୬୦୦ ରୁ ଅଧିକ ରାଲି ଏବଂ ସଭା ଆୟୋଜନ କରିବେ | ସୂଚନାନୁସାରେ, ବାନାର୍ଜୀ ଜାନୁଆରୀରେ କୋଲକାତାରେ ବିଜେପି ବିରୋଧୀ ନେତାଙ୍କ ମିଳିତ ରାଲି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି – ୨୦୧୯ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ସାଧାରଣ ସଭା ପରି। ସେ ଏହି ରାଲି ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ, ଷ୍ଟାଲିନ, ଏନସିପି ନେତା ଶରଦ ପାୱାର ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଆଞ୍ଚଳିକ ନେତାମାନଙ୍କରେ ଦଉଡି ପାରନ୍ତି। ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋର ଏହା ପୂର୍ବରୁ ୨୦୧୪ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ବିଜେପି ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିଥିଲେ। ପରେ ସେ ବିହାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଜେଡି (ୟୁ) ନେତା ନୀତୀଶ କୁମାରଙ୍କ ସହ ହାତ ମିଳାଇ ଦଳର ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଥିଲେ। ଚଳିତ ବର୍ଷ ଜାନୁଆରୀରେ ତାଙ୍କୁ “ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାଳ” ପାଇଁ ଜେଡି (ୟୁ) ରୁ ବହିଷ୍କାର କରାଯାଇଥିଲା

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article