33 C
Bhubaneswar
Tuesday, May 11, 2021

୨୨- ୩୧ ରୁ ବ୍ରିଟେନରୁ ଭାରତକୁ ବିମାନ ସାମୟିକ ଭାବରେ ସ୍ଥଗିତ ରହିଲା ।

Must read

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ,ତା,୨୧/୧୨,ବେସାମରିକ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ସୋମବାର କହିଛି ଯେ ବ୍ରିଟେନରୁ ଭାରତକୁ ଆସୁଥିବା ସମସ୍ତ ବିମାନ ୩୧ ଡିସେମ୍ବର ରାତି ୧୧:୫୯ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅସ୍ଥାୟୀ ଭାବରେ ସ୍ଥଗିତ ରହିବ। “ଏହି ନିଲମ୍ବନ . ଡିସେମ୍ବର ୨୨, ୧୧.୫୯ ଅପରାହ୍ନ, ଏହି ସମୟରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଭୟଭୀତ ନହେବାକୁ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଡ ହର୍ଷ ବର୍ଦ୍ଧନ ସୋମବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ବ୍ରିଟେନରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା କରୋନା ଭାଇରସର ନୂତନ ଷ୍ଟ୍ରେନ୍ ଉପରେ ସରକାର ସତର୍କ ଅଛନ୍ତି। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ପରାମର୍ଶଦାତା ସଂସ୍ଥା ଆଜି ବୈଠକ କରି ଆଶା କରାଯାଉଛି ଯେ ଅଧିକ ସଂକ୍ରାମକ।

ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ବିଶ୍ୱ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନ ର ପ୍ରତିନିଧୀଙ୍କ ସହ ଏବଂ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ କାଉନସିଲ୍ ଅଫ୍ ମେଡିକାଲ୍ ରିସର୍ଚ୍ଚ (ଆଇସିଏମ୍ଆର) ର ବିଶେଷଜ୍ଞ ମାନେ ଯୋଗଦେବେ। ବର୍ଦ୍ଧନଙ୍କ ଆବେଦନର କିଛି ସମୟ ପୂର୍ବରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ “ସୁପର-ସ୍ପ୍ରେଡର୍” ମ୍ୟୁଟେସନ୍ ଉପରେ ବ୍ରିଟେନରୁ ସମସ୍ତ ବିମାନକୁ ତୁରନ୍ତ ନିଷିଦ୍ଧ କରିବାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ। ସୋମବାର ସକାଳ ୯ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଭାରତ ୨୪,୩୩୭ କୋଭିଡ -୧୯ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ କରିଛି |

ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଏକ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଏବଂ ୫୫ ହଜାର ଲୋକ ଏହି ଜୀବାଣୁ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ରବିବାର ଦିନ ୩୩୩ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ୧,୪୫,୮୧୦ ଛୁଇଁଛି। ଦେଶରେ ୩.୦୩ ଲକ୍ଷ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ଥିବାବେଳେ ୯୬,୦୬,୧୧୧ ଲୋକ ଏହି ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଛନ୍ତି। ୫୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ କରିଥିବା କେରଳ ହେଉଛି ଏକମାତ୍ର ରାଜ୍ୟ। ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବରରେ, ଯେହେତୁ ଭାରତର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନିୟାମକ ତିନୋଟି ଟିକା ନିର୍ମାତାଙ୍କୁ ଜରୁରୀକାଳୀନ ବ୍ୟବହାର ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ସଫା କରିବାକୁ ବିଚାର କରିବାକୁ ବିଳମ୍ବିତ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପରୀକ୍ଷା ଉପରେ ଅତିରିକ୍ତ ତଥ୍ୟ ମାଗିଥିଲେ, ଭରଦାନ ରବିବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବରେ ବିଶ୍ବାସ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତ ଟିକା ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରିପାରେ। ଆସନ୍ତା ମାସରେ “ବୋଧହୁଏ” |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article