33 C
Bhubaneswar
Tuesday, May 11, 2021

ଡିସେମ୍ବର ୨୩ ରୁ ଖୋଲିବାକୁ ପୁରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ।

Must read

ପୁରୀ,ତା,୧୯/୧୨, ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲା କଲେକ୍ଟର ବଲୱନ୍ତ ସିଂ ଶୁକ୍ରବାର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ କୋବିଡ-୧୯ ନିର୍ଦ୍ଦେଶା ବଳୀକୁ କଡାକଡି ପାଳନ କରିବା ପରେ ପୁରୀ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଡିସେମ୍ବର ୨୩ ରେ ପୁନ ଖୋଲିବ। ସେବାୟତ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାରକୁ ପ୍ରଥମ ଦୁଇ ଦିନ ମନ୍ଦିର ଭିତରେ ଦେବତାଙ୍କ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ ବୋଲି ସିଂ କହିଛନ୍ତି। ପୁରୀ ସହରର ବିଭିନ୍ନ ୱାର୍ଡର ବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ଡିସେମ୍ବର ୩୧ ସନ୍ଧ୍ୟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କ୍ରମେ ମନ୍ଦିର ପରିଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ଡିସେମ୍ବର ୩୧ ସନ୍ଧ୍ୟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପୁରୀ ସହରର ବିଭିନ୍ନ ୱାର୍ଡର ବାସିନ୍ଦା ଏହାକୁ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କ୍ରମେ ଅନୁସରଣ କରିବେ | “ଆମେ ୩୧ ଡିସେମ୍ବର ସନ୍ଧ୍ୟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପୁରୀ ସହରର ବାସିନ୍ଦାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଟାଇମିଂ ସ୍ଲଟ୍ ସଂରକ୍ଷଣ କରିଛୁ। ବିଭିନ୍ନ ୱାର୍ଡରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ସମୟ ଅନୁଯାୟୀ ଏକ ଭ୍ରମଣ ଯୋଜନା କରିବାକୁ ମୁଁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛି |

ଥରେ ଦ୍ୱାଦଶ ଶତାବ୍ଦୀର ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ସର୍ବସାଧାରଣଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲା ଫିଙ୍ଗି ଦିଆଯିବା ପରେ ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ କରେ ଯେ ଯଦି ଭକ୍ତମାନେ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ କୋଭିଡ ନିୟମ ମାନନ୍ତି ତେବେ ଏହା ସର୍ବୋତ୍ତମ ଦର୍ଶନ ଏବଂ ସର୍ବୋତ୍ତମ ଅନୁଭୂତି ହେବ ବୋଲି ବଲୱନ୍ତ ସିଂ କହିଛନ୍ତି। ଜିଲ୍ଲା କଲେକ୍ଟର ଆହୁରି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ପୁରୀର ସମସ୍ତ ଧାର୍ମିକ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଡିସେମ୍ବର ୨୩ ରେ ଖୋଲିବ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article