35 C
Bhubaneswar
Sunday, May 9, 2021

ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କୁ ଠକାମି ଅଭିଯୋଗରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି ।

Must read

ବ୍ରହ୍ମପୁର,ତା,୧୯/୧୨,ଜଗନ୍ନାଥପ୍ରସାଦ ପୋଲିସ ଗତକାଲି ରାତିରେ ଓଡିଶାର ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ସାରକମ୍ପା ଗ୍ରାମରେ ଏକ ଖବର ୱେବସାଇଟର ଜଣେ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କୁ ୨୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପାଖାପାଖି ୯୦ ଜଣ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ନକଲି ଅଭିଯୋଗରେ ଗିରଫ କରିଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜଣକ ବାନସିଧରା ପଟ୍ଟନାୟକ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆଇପିସିର ଧାରା ୪୧୯, ୪୨୦, ୪୬୦, ଏବଂ ୪୭୧ ଅନୁଯାୟୀ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ନିକଟରୁ ପୋଲିସ ୪୮,୦୦୦ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଏକ ସ୍କୁଟର ଜବତ କରିଛି।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଡିସେମ୍ବର, ୨୦୧୮ ରେ ପଟ୍ଟନାୟକ ବିଶାଖାପାଟନମ୍ ବନ୍ଦର ଅଞ୍ଚଳରେ ରହୁଥିଲେ। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର ଅନେକ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଭେଟି ଗୋପାଳପୁର ବନ୍ଦରର ସୁପରଭାଇଜର ଭାବରେ ପରିଚିତ ହୋଇଥିଲେ। ସେ ଜଣେ ସ୍ଥାନୀୟ ଶ୍ରମିକ ନେତା ଏମ ନାନି ବାବୁଙ୍କ ସହ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଧୁତା କରିଥିଲେ। ପଟ୍ଟନାୟକ ବାବୁ ଏବଂ ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କୁ ଏକ ବନ୍ଦରରେ ଚାକିରି ଯୋଗାଇଦେବାକୁ ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୩୦,୦୦୦ ଟଙ୍କା ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ।

ସେ ସେମାନଙ୍କୁ ନକଲି ନିଯୁକ୍ତି ପତ୍ର ଏବଂ ଆଇଡି କାର୍ଡ ମଧ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ। ପରେ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଟେଲିଫୋନ୍ କଲ୍ ଗ୍ରହଣ କରିବା ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ରତାରଣା କରାଯାଇଥିବା ଜାଣି ବାବୁ ଏବଂ ତାଙ୍କର ଚାରି ସହଯୋଗୀ ଗଞ୍ଜାମର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ପଟ୍ଟନାୟକକୁ ଖୋଜିଥିଲେ। ସେମାନେ ଗତକାଲି ଜଗନ୍ନାଥପ୍ରସାଦ ବଜାରରେ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ଦେଖି ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଦ୍ଵାରା କିଣାଯାଇଥିବା ଗାଡିର ପଞ୍ଜୀକରଣ ନମ୍ବରକୁ ନକଲ କରି ମିଳିଥିଲା। ପୀଡିତାମାନେ ପୋଲିସ ସହ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ, ଯାହା ପରେ ପୋଲିସ ସାରକମ୍ପାସ୍ଥିତ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଗାଁ ଉପରେ ଚଡଉ କରି ଗିରଫ କରିଥିଲା।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article