33 C
Bhubaneswar
Tuesday, May 11, 2021

ହତ୍ୟା ପୂର୍ବରୁ ପରୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର କରାଯାଇଥିଲା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଥିଲା!

Must read

ଭୁବନେଶ୍ୱର:ତା,୧୯/୧୨, ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷର ବାଳିକା ପରୀଙ୍କ ଅପହରଣ ଓ ନିର୍ଦ୍ଦୟ ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ଓଡ଼ିଶା କ୍ରାଇମ ବ୍ରାଞ୍ଚର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅନୁସନ୍ଧାନକାରୀ ଦଳ (ଓଆଇଟି) ଆଜି ଓଡ଼ିଶା ହାଇକୋର୍ଟରେ ଦାଖଲ କରିଥିବା ଆଫିଡେଭିଟ୍‌ରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛି ଯେ ନାବାଳିକା ପୂର୍ବରୁ ବଳାତ୍କାର ହୋଇଥିଲା ହତ୍ୟା କରାଯାଉଛି ବୋଲି ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ। ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ପ୍ରଧାନ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଛି। ସେ ମୃତକଙ୍କ ଜନ୍ମସ୍ଥାନ ନୟାଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାର ଯାଦୁପୁର ଗାଁର ଅଟନ୍ତି। ଅନୁସନ୍ଧାନର ଅଗ୍ରଗତି ସମ୍ପର୍କରେ ସବିଶେଷ ତଥ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରି ଏସଆଇଟି ତାଙ୍କ ଆଫିଡେଭିଟ୍‌ରେ ଦର୍ଶାଇଛି, “ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର କାରଣ ହେଉଛି ସେ (ପରୀ)। ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ପ୍ୟାରୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯିବା ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କୁ ଉଲଗ୍ନ କରାଯାଇଥିଲା।

ହତ୍ୟା ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର କରାଯାଇଥିବା ତାଙ୍କ ପୋଷାକରୁ ସଂଗ୍ରହ ହୋଇଥିବା ନମୁନାରୁ ନିଶ୍ଚିତ କରାଯାଇଥିଲା। ଆଡଭୋକେଟ୍ ଜେନେରାଲ୍ ମାମଲାର ସ୍ଥିତି ରିପୋର୍ଟ ଦାଖଲ ବିଷୟରେ କୋର୍ଟଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ। କୋର୍ଟ ଏହାକୁ ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ନୟାଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାର ଯାଦୁପୁରର ତାଙ୍କ ଗ୍ରାମରେ ଡିସେମ୍ବର ୨୪ ରେ ଆବେଦନ ଉପରେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଶୁଣାଣି ସ୍ଥିର କରିଛନ୍ତି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରୁଥିବା ଜିଲ୍ଲା ପୋଲିସ ସହ ଏସଆଇଟି ସଦସ୍ୟମାନେ ମଧ୍ୟ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ।

ଛୋଟ ଝିଅର ଅପହରଣ ଏବଂ ପରବର୍ତ୍ତୀ ହତ୍ୟା ପୀଡିତାଙ୍କ ପିତାମାତା ସୋଦାମିନୀ ଏବଂ ଅଶୋକ ସାହୁ ଶୀତ ଅଧିବେଶନରେ ବିଧାନସଭା ଭବନ ସମ୍ମୁଖରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରିବା ପରେ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା। ନୟାଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାର ଯାଦୁପୁର ଗାଁର ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷର ବାଳିକା ପରୀ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଜୁଲାଇ ୧୪ ରେ ନିଜ ଘର ବାହାରେ ଖେଳୁଥିବା ସମୟରେ ଅପହରଣ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ନଅ ଦିନ ପରେ ତାଙ୍କ ଘରର ପଛପଟରୁ ତାଙ୍କ କଙ୍କାଳର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା। ତାଙ୍କ ହତ୍ୟା ପଛରେ ମାନବ ଅଙ୍ଗ କାରବାର ସିଣ୍ଡିକେଟ୍ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିବାବେଳେ ବଳାତ୍କାର ଓ ହତ୍ୟାକୁ ଦର୍ଶାଇ ଏସଆଇଟି ପ୍ରାଥମିକ ଅନୁସନ୍ଧାନ ରିପୋର୍ଟରେ ଜିଲ୍ଲା ପୋଲିସର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article