33 C
Bhubaneswar
Tuesday, May 11, 2021

କନ୍ଧମାଳ ଘାଟ ରାସ୍ତାରେ ବସ୍ ଓଲଟି ପଡିଥିବାରୁ ୨୫ ରୁ ଅଧିକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

Must read

ଫୁଲବାଣୀ:ତା,୧୯/୧୨, ଗୁରୁବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ କାନ୍ଦାଲ ଜିଲ୍ଲାର ଫୁଲବାଣୀ ନିକଟ ଗଡ଼ିଆପଡା ଘାଟ ପାର ହେଉଥିବା ବେଳେ ଏକ ବସ୍ ଓଲଟି ପଡ଼ିବା ପରେ ୨୫ ରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ପ୍ରାୟ ୧୨ ଟା ସମୟରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା ​​| ବେସରକାରୀ ବସ୍ ‘ରାଜା’ ଜିଲ୍ଲାର ଟିକାବାଲିରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିଲାବେଳେ ଗାଡି ଚାଳକ ତୀବ୍ର ବୂଝାମଣା କରିବା ସମୟରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଥିଲେ। ଫଳସ୍ୱରୂପ ବସ୍ ରାସ୍ତାରୁ ଖସି ଯାଇ ଘାଟରେ କଇଁଛ ବୁଲାଇଥିଲା। ଏହି ବସ୍ ପ୍ରାୟ ୪୦ଜଣ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଉଥିଲା। ଦୁର୍ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ଜାଣିବା ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକମାନେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଂଚି ତୁରନ୍ତ ଖଜୁରିପଡା ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ।

ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ସହିତ ଏକ ପୋଲିସ ଟିମ୍ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ। ସମସ୍ତ ଆହତଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରେ ଖଜୁରିପଡା ହସ୍ପିଟାଲକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା ଏବଂ ପରେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିବା ପ୍ରାୟ ୨୦ ଜଣ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା ଉତ୍ତମ ଚିକିତ୍ସା ଏହି ସମୟରେ ଚାରି ଜଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ଥିବା ଜଣାପଡିଛି ବୋଲି ଡାକ୍ତରଖାନା ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ। “ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିବା ପରେ ବସ୍ ଘାଟ ପାର ହେବାକୁ ଯାଉଥିଲା। ମୁଁ ଶୋଇଥିବା ଆସନରେ ଶୋଇଥିଲି ଏବଂ ବସ୍ ଓଲଟି ପଡ଼ିବା ପରେ ତଳେ ପଡ଼ିଗଲି |

ପ୍ରାୟ ୪୦ ଜଣ ଯାତ୍ରୀ ବସ୍‌ରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିଲେ ବୋଲି ଡିଏଚ୍‌ଏଚ୍‌ରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିବା ଜଣେ ପୀଡିତା କହିଛନ୍ତି। “ଯେତେବେଳେ ଆମେ ଶୋଇଥିଲୁ, ପ୍ରକୃତରେ କ’ଣ ଘଟିଲା ମୋର କୌଣସି ଧାରଣା ନାହିଁ | ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ଏବଂ ପୋଲିସ ଆମକୁ ବସ୍ ବାହାରକୁ ଆସି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ ବୋଲି ଅନ୍ୟ ଜଣେ ରୋଗୀ କହିଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଦୁର୍ଘଟଣାର ପ୍ରକୃତ କାରଣ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଖଜୁରିପଡା ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଗାଡିରେ କିଛି ଯାନ୍ତ୍ରିକ ତ୍ରୁଟି ଯୋଗୁଁ ଡ୍ରାଇଭର ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ କରି ପୋଲିସ ବସ୍‌କୁ ଜବତ କରିଛି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article