23 C
Bhubaneswar
Tuesday, May 11, 2021

ଓଡ଼ିଶାରେ ଷ୍ଟ୍ରିଙ୍ଗ୍ ପାଇବା ପାଇଁ ଶିକ୍ଷାର୍ଥୀ ଏବଂ ଲାଇସେନ୍ସ ସିଷ୍ଟମ୍

Must read

ଭୁବନେଶ୍ୱର:ତା୧୯/୧୨, ଶିକ୍ଷାର୍ଥୀ କିମ୍ବା ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ପାଇବା ଉପଭୋକ୍ତା ବନ୍ଧୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କିନ୍ତୁ ଓଡିଶାର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ କଠିନ ହେବ ବୋଲି ରାଜ୍ୟ ପରିବହନ ପ୍ରାଧିକରଣ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ କହିଛି। ସମଗ୍ର ପ୍ରକ୍ରିୟା ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ବନ୍ଧୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବା ପାଇଁ ଅନେକଗୁଡ଼ିଏ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରୁଛି ଯାହା ଦ୍ଵାରା ଲୋକମାନେ ଶିକ୍ଷାର୍ଥୀ କିମ୍ବା ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ପାଇବାରେ ଅଧିକ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବେ ନାହିଁ। ସଂଶୋଧିତ ମୋଟର ଯାନ ଅଧିନିୟମର କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା ପୃଷ୍ଠଭୂମିରେ ବିଚାରାଧୀନ ଆବେଦନ ଗୁଡିକର ଶୀଘ୍ର ବିସର୍ଜନରେ ଏହି ସୁବିଧା ସାହାଯ୍ୟ କରିବ।

ଅନୁଯାୟୀ, ଆଞ୍ଚଳିକ ପରିବହନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ (ଆରଟିଓ) ର ସମସ୍ତ କେନ୍ଦ୍ରଗୁଡିକ ଆଇପି କ୍ୟାମେରା ମାଧ୍ୟମରେ ନଜର ରଖାଯିବ। ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଟଚ୍ ସ୍କ୍ରିନ୍ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଏବଂ ମକ୍ ଟେଷ୍ଟ କିଓସ୍କ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ | ସରକାରୀ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ଡିସେମ୍ବର ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ୩୮ ଟି ଆରଟିଓର ସମସ୍ତ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରରେ ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରା ଲଗାଯିବ। ପରୀକ୍ଷା ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ସ୍ୱଚ୍ଛ କରିବା ପାଇଁ ଭିଡିଓ ଫୁଟେଜକୁ ଦ୍ୱାରା ତଦାରଖ କରାଯିବ। ଆରଟିଓର ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର, କଟକ ପାଇଲଟ ଆଧାରରେ ସର୍ବସାଧାରଣ ଡୋମେନରେ ରହିବ ଏବଂ ଯେ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର ଦେଖିପାରିବେ ଏବଂ ପରୀକ୍ଷା ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ଦେଖିପାରିବେ |

ଆରଟିଓ କଟକ କେନ୍ଦ୍ରର ଭ୍ୟୁଇଙ୍ଗ ଲିଙ୍କ ୱେବସାଇଟରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ ବୋଲି ପରିବହନ ବିଭାଗ ଏକ ଟ୍ୱିଟ ମାଧ୍ୟମରେ ସୂଚନା ଦେଇଛି। କମ୍ପ୍ୟୁଟରୀକରଣ ପରୀକ୍ଷା ସମୟରେ ଅଧିକାଂଶ ପ୍ରାର୍ଥୀ ମାଉସ୍ ପରିଚାଳନାରେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି, ବିଦ୍ୟମାନ କମ୍ପ୍ୟୁଟରଗୁଡିକ ଟଚ୍ ସ୍କ୍ରିନ୍ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଦ୍ୱାରା ବଦଳାଯିବ। ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୧ ସୁଦ୍ଧା ସମସ୍ତ ଆରଟିଓରେ | ପ୍ରାର୍ଥୀମାନଙ୍କୁ ପରୀକ୍ଷା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଆରଟିଓରେ ମକ୍ ଟେଷ୍ଟ କିଓସ୍କ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ | ସେହିଭଳି ଡିସେମ୍ବର ୩୧ ସୁଦ୍ଧା ସମସ୍ତ ଆରଟିଓର କେନ୍ଦ୍ରରେ ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରା ଲଗାଯିବ ଯେତେବେଳେ ପରୀକ୍ଷା ପ୍ରକ୍ରିୟା ଦ୍ୱାରା ନଜର ରଖାଯିବ |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article