33 C
Bhubaneswar
Tuesday, May 11, 2021

ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପାରସ୍ପରିକ ତାରିଖ ପୁନ ସ୍ଥିର ହୋଇଛି ।

Must read

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ତା,୧୮/୧୨, ଆସନ୍ତା ସିବିଏସ୍ଇ କ୍ଲାସ୍ ୧୦, ୧୨ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ତାରିଖକୁ ନେଇ କେନ୍ଦ୍ର ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରମେଶ ପୋଖ୍ରିଆଲ୍ ନିଶଙ୍କ ଏବଂ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ପାରସ୍ପରିକ ସମ୍ପର୍କ ଆଜି ଅଜ୍ଞାତ କାରଣରୁ ପୁନ ସ୍ଥିର ହୋଇଛି। ସମାନ ଘୋଷଣା କରିବାକୁ ମନ୍ତ୍ରୀ ପୋଖ୍ରିଆଲ ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲକୁ ନେଇଥିଲେ। “ଶିକ୍ଷକମାନେ, ମୁଁ ଡିସେମ୍ବର ୨୨ ରେ ୪ ଟା ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଅନ୍ତର୍ନିହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବାକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛି |

ଦୟାକରି ବ୍ୟବହାର କରି ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନ / ପରାମର୍ଶଗୁଡିକ ମୋ ସହିତ ଅଂଶୀଦାର କରନ୍ତୁ ବୋଲି ସେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି। ଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା ସମୟରେ ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ସିବିଏସ୍ଇ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ତାରିଖ ବିଷୟରେ କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ପୋଖ୍ରିଆଲ୍ ବୁଧବାର ମିଳିତ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା ମେନ୍ ୨୦୨୧ ର କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଫେବୃଆରୀ, ମାର୍ଚ୍ଚ, ଏପ୍ରିଲ୍ ଏବଂ ମେ ୨୦୨୧ ରେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଏକାଡେମିକ୍ ଅଧିବେଶନ ପାଇଁ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା ଏକାଧିକ ଅଧିବେଶନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

୨୦୨୧ ର ପ୍ରଥମ ଅଧିବେଶନ ଦ୍ଵାରା ଫେବୃଆରୀ ୨୩ ରୁ ଫେବୃଆରୀ ୨୬ ମଧ୍ୟରେ ଏକାଧିକ ସିଫ୍ଟରେ ପରିଚାଳିତ ହେବ | କୁହାଯାଏ ଯେ ଏକାଧିକ ଅଧିବେଶନରେ ପରୀକ୍ଷା ପ୍ରାର୍ଥୀମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ଶିକ୍ଷାବର୍ଷକୁ ନଷ୍ଟ ନକରି ପ୍ରଥମ ପ୍ରୟାସରେ ନିଜର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାରେ ବିଫଳ ହେଲେ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷାରେ ସ୍କୋରର ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ଏକାଧିକ ସୁଯୋଗ ଦେବ |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article