33 C
Bhubaneswar
Tuesday, May 11, 2021

ତ୍ରିନାଥ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ସୁଭେନ୍ଦୁ ଆଦିକାରୀ ଆଜି ସିବିଆଇ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି

Must read

କୋଲକାତା:,ତା,୧୨/୧୨, ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ବେଙ୍ଗଲ ଫୁଟିବାରେ ଲାଗିଛି, ୨୦୧୩ ରେ ଭୁଶୁଡ଼ି ପଡ଼ିଥିବା କୁଖ୍ୟାତ ଚିଟ୍ ଫଣ୍ଡ ସାରଦା, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ କଷ୍ଟ ଉପାର୍ଜିତ ସଞ୍ଚୟ ଖର୍ଚ୍ଚ କରି ପୁଣିଥରେ ହେଡ ଲାଇନରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି। ନିକଟରେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ସରକାରରୁ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିବା ତଥା ବିଜେପିକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି ବୋଲି ହେଡଲାଇନ ଦେଇଥିବା ତ୍ରିନାଥ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ସୁଭେନ୍ଦୁ ଆଦିକାରୀ ଆଜି ସିବିଆଇ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ସାରଦା ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସୁଦୀପ୍ତ ସେନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଲେଖିଛନ୍ତି।

ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଏବଂ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ, ଶ୍ରୀ ଆଦିକାରୀ ତାଙ୍କଠାରୁ ଟଙ୍କା ନେଇଛନ୍ତି। ଶ୍ରୀ ଅଦିକାରୀ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ୨୭ ନଭେମ୍ବରରେ ସେ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବାର ତିନି ଦିନ ପରେ ଶ୍ରୀ ସେନ୍ ଏହି ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି। ସାରଦା ମାମଲାରେ ଶ୍ରୀ ଆଦିକାରୀଙ୍କ ନାମ ରଖାଯାଇଛି ଏବଂ ସିବିଆଇ ଦ୍ୱାରା ଅତି କମରେ ଦୁଇଥର ପଚରାଉଚରା କରାଯାଇଛି। କିନ୍ତୁ ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ସନ୍ଦେହଜନକ ବିଷୟ ହେଉଛି ସୁଦୀପଟା ସେନ୍ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଶ୍ରୀ ଆଦିକାରୀଙ୍କୁ ଅପମାନିତ କରୁଛନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ ସେ ତ୍ରିନାମୁଲ କଂଗ୍ରେସ ମନ୍ତ୍ରୀ ଥିଲେ ସେତେବେଳେ ଏହା କରିବାକୁ କୌଣସି ପ୍ରୟାସ କରାଯାଇ ନଥିଲା।

ମାତ୍ର ଯଦି ସେ ବିଜେପି ପାଇଁ ମୁଖିଆ ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ଶ୍ରୀ ସେନଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିବା ଏବଂ ଏହି “ମିଥ୍ୟା ଦାବୀ” କରିବା ପାଇଁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା ବୋଲି ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି। ଶ୍ରୀ ଆଦିକାରୀ ସିବିଆଇ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ଆବଶ୍ୟକୀୟ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଲେଖିଛନ୍ତି ଏବଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ମୋର ପ୍ରକୃତ ଆଶଙ୍କା ଯେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସୁଦୀପଟା ସେନ୍ଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ତଥା ଜେଲ୍ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ପ୍ରଭାବରେ ଏପରି ଚିଠି ଲେଖିବା ପଛରେ ସନ୍ଦେହଜନକ ପରିସ୍ଥିତି ରହିଛି। ୧ ଡିସେମ୍ବରରେ ସାର୍ବଜନୀନ ହୋଇଥିବା ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଡିସେମ୍ବର ଚିଠିରେ ସୁଦୀପଟା ସେନ୍ ପାଞ୍ଚଜଣ ନେତାଙ୍କ ନାମ ରଖିଥିଲେ ଏବଂ ସେମାନେ ତାଙ୍କଠାରୁ ବହୁ ଟଙ୍କା ନେଇଥିବାର ଦାବି କରିଥିଲେ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article