27.1 C
Bhubaneswar
Sunday, August 1, 2021

ପାଇଲଟ କମାଣ୍ଡର ନିଶାନ୍ତ ସିଂଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ନୌସେନା ବିଦାୟ ଦେଇଛି ।

Must read

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ,ତା,୧୨/୧୨, ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଗୋଆରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସାମରିକ ସମ୍ମାନ ସହ ଗୋଆ ଉପକୂଳରୁ ଆରବ ସାଗରରେ ଖସିପଡିଥିବା ମିଗ ୨୯ କେ ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନରେ ନିହତ ହୋଇଥିବା ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ପାଇଲଟ କମାଣ୍ଡର ନିଶାନ୍ତ ସିଂଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ନୌସେନା ବିଦାୟ ଦେଇଛି। ଭାରତୀୟ ନୌସେନା ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛି ଯେ ନିଶାନ୍ତ ସିଂ ୨୬ ନଭେମ୍ବରରେ ଗୋଆରୁ ମିଗ୍ -୨୯ କେ ଦୁର୍ଘଟଣାରୁ ବଞ୍ଚିପାରି ନାହାଁନ୍ତି। “ଜଣେ ନୌସେନା ଅଧିକାରୀ କମାଣ୍ଡର ନିଶାନ୍ତଙ୍କ ପୁଅ କିରଣ, ହକ୍ ଏବଂ ମିଗ୍-୨ କେ ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନରେ ଜଣେ ଯୋଗ୍ୟ ଫ୍ଲାଇଙ୍ଗ୍ ଇନ୍ଷ୍ଟ୍ରକ୍ଟର ଥିଲେ। ଭାରତୀୟ ନୌସେନା ସିଡ୍ର ନିଶାନ୍ତରେ ଅନ୍ୟତମ ସଫଳ ବିମାନ ଚାଳକଙ୍କୁ ହରାଇଛି କାରଣ ସେ ଆମେରିକାର ନୌସେନା ସହିତ ଉନ୍ନତ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ଟ୍ରେନିଂ ମଧ୍ୟ ପାଇଛନ୍ତି।

ସିଂ ଗୋଆରେ ପୋଷ୍ଟ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ସାନ ପାଇଲଟଙ୍କ ସହ ଏକ ଟ୍ରେନର ବିମାନ ଉଡାଉଥିଲା ଯେତେବେଳେ ବିମାନଟି ଉଭୟ ପାଇଲଟଙ୍କୁ ବାହାର କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରୁଥିବା ବଐୟଷୟିକ ତ୍ରୁଟି ବଢାଇଥିଲା। ଟ୍ରେନର ପାଇଲଟଙ୍କୁ ମିଳିଥିଲା ​​କିନ୍ତୁ ବାୟୁ ଏବଂ ଭୂପୃଷ୍ଠ ୟୁନିଟ୍ ସହିତ ଜଡିତ ଏକ ବିଶାଳ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ୍ ସତ୍ତ୍ େ ସିଂ ୧୧ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିପାରିନଥିଲେ। ସିଙ୍ଗର ସନ୍ଧାନର ଏକାଦଶ ଦିନରେ ବିମାନ ଧ୍ୱଂସାବଶେଷର ସମସ୍ତ ବିଭାଗ ସହିତ ଇଜେକ୍ସନ୍ ସିଟ୍ ସହିତ ମିଳିଥିଲା।

, ସାଇଡ୍ ସ୍କାନ୍ ସୋନାର ଏବଂ କ୍ୟାମେରା ବ୍ୟବହାର କରି | ବିଶ୍ଳେଷଣ ପାଇଁ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସାମଗ୍ରୀ ସହିତ ଫ୍ଲାଇଟ୍ ଡାଟା ରେକର୍ଡର୍ ପୁନରୁଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି | ଏହି ଅଧିକାରୀ ଜଣକ ଜଣେ ଦକ୍ଷ ପର୍ବତାରୋହୀ ତଥା ଜଣେ କୁଶଳୀ ଯାତ୍ରୀ ଯିଏକି ନିକଟରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ବିବାହ କରିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କ କମାଣ୍ଡିଂ ଅଫିସରଙ୍କଠାରୁ ଅନୁମତି ମାଗୁଥିବା ତାଙ୍କର ହାସ୍ୟାସ୍ପଦ ଚିଠି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article