27.1 C
Bhubaneswar
Sunday, August 1, 2021

ଆମିତ ଶାହା ପୋଲିସ ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଭେଟିଛନ୍ତି ।

Must read

ନୁଆଦିଲି,ତା, ୧୨/୧୨, ଅମିତ ଶାହା ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ବରିଷ୍ଠ ସରକାର, ପୋଲିସ ଏବଂ ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରି କୃଷକଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାରେ କୌଣସି ହିଂସା ହେବାର ସମ୍ଭାବନାକୁ ଏଡ଼ାଇବା ପାଇଁ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। ଏ ବିଷୟରେ ଜାଣିଥିବା ଲୋକମାନେ କହିଛନ୍ତି। ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ବଞ୍ଚାଇବା କିମ୍ବା ହିଂସା ଘଟାଇବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ କେତେକ ଆଂଚଳିକ ଗୋଷ୍ଠୀ ହୁଏତ ବିରୋଧ କାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ନିଜକୁ ଜଡିତ କରିଥାଇ ପାରନ୍ତି ଯାହା ଉପରେ ପୋଲିସ୍ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାଶୀଳ ହୋଇପାରେ।

ଉପରୋକ୍ତ ଲୋକମାନେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗୁପ୍ତଚର ରିପୋର୍ଟରେ ଅନ୍ତତ ପକ୍ଷେ ୧୦ ଟି ଗୋଷ୍ଠୀର ଉପସ୍ଥିତି ଦର୍ଶାଯାଇଛି। କୃଷକମାନଙ୍କୁ ବିରୋଧ ତିନୋଟି କୃଷି ସଂସ୍କାର ଆଇନ ପ୍ରଣୟନକୁ କୃଷକ ଗୋଷ୍ଠୀ ବିରୋଧ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର କିଛି ଦାବି ପୂରଣ କରିଥିବା ସରକାରୀ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଛନ୍ତି; ସରକାର ଏହି ନିୟମକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରଦ୍ଦ କରିବାକୁ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି। ତେବେ ସରକାର ଏହା ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି ଯେ ଚାଷୀଙ୍କ ସହ ଥିବା ଆଇନ ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବା ଏବଂ ଏହାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଏହା ଖୋଲା ଅଛି।

ବିରୋଧୀ ଦଳ ନିଜର ସ୍ଥିତିକୁ କଡାକଡି କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଡିସେମ୍ବର ୧୨ ଶନିବାର ଦିନ କୃଷକମାନେ ଦିଲ୍ଲୀ ଅବରୋଧ କରିବେ। -ଜୟପୁର ରାଜପଥ ଡିସେମ୍ବର ୧୪ ରେ କୃଷକମାନେ ଅଧିକ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଧମକ ଦେଇଛନ୍ତି। କୌତୁହଳର ବିଷୟ, ଅକ୍ଟୋବରରୁ ବିରୋଧୀ କୃଷକଙ୍କ ଦାବିରେ “କାରାଗାରରେ ଥିବା ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ ତଥା ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ଅଧିକାର କର୍ମୀ ତଥା ଛାତ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା” ମୁକ୍ତ ହେବା ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article