35 C
Bhubaneswar
Sunday, May 9, 2021

ଭାରତ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରତିଶୋଧ ପରାୟଣ ହୋଇ ୫ ପାକିସ୍ତାନୀ ସୈନିକ ନିହତ ହୋଇଥିଲେ ।

Must read

ଜାମ୍ମୁ: ତା, ୧୧/୧୨, ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରର ପୁଞ୍ଚ ଜିଲ୍ଲା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଭାରତୀୟ ସେନା ଦ୍ୱାରା ରାତାରାତି ପ୍ରତିଶୋଧ ନିଆଯିବା ଘଟଣାରେ ପାଞ୍ଚ ଜଣ ପାକିସ୍ତାନୀ ସୈନିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ତିନି ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି ବୋଲି ପ୍ରତିରକ୍ଷା ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ। ଗୁରୁବାର ଦିନ ପୁଞ୍ଚ ଜିଲ୍ଲାର ର ମାନକୋଟେ ସେକ୍ଟରରେ ନାଗରିକ ସୁବିଧାକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ପାକିସ୍ତାନ ଗୁଳି ଚଳାଇଛି।

ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନା ଦ୍ଵାରା ସାଧାରଣ ନାଗରିକ ସୁବିଧାକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ସାଧାରଣ ନାଗରିକ ସମ୍ପତ୍ତିରେ କ୍ଷତି ଘଟିଛି। ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ, “ଏହା ଭାରତୀୟ ସେନା ଦ୍ୱାରା ପ୍ରତିଶୋଧ ପରାୟଣ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ, ଯେଉଁଥିରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ସୈନିକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା ​​ଏବଂ ତିନି ଜଣ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନେକ ବଙ୍କର ମଧ୍ୟ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି।” ଦୁଇ ପକ୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳି ବିନିମୟ ୨ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଚାଲିଥିଲା ​​|

ଚଳିତ ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରୁ ପାକିସ୍ତାନ ୧୯୯୯ ରେ ଦୁଇ ଦେଶ ସ୍ୱାକ୍ଷର କରିଥିବା ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ଅସ୍ତ୍ରବିରତି ଚୁକ୍ତିନାମାକୁ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଛି। ଜାନୁୟାରୀ ୨୦୨୦ ଠାରୁ ପାକିସ୍ତାନ ଦ୍ୱାରା ଉପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଦ୍ୱାରା ହୋଇଥିବା ୩୨୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଅସ୍ତ୍ରବିରତି ଉଲ୍ଲଂଘନରେ ୩୦ ସାଧାରଣ ନାଗରିକ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ୧୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ନିକଟବର୍ତ୍ତୀ ଗ୍ରାମରେ ରହୁଥିବା ହଜାର ହଜାର ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ କ୍ରସର LoC ଗୁଳି ଯୋଗୁଁ ଧାରରେ ଅଛି |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article