27.1 C
Bhubaneswar
Sunday, August 1, 2021

ଭାରତ ୩୧,୫୨୧ ନୂତନ କୋଭିଡ -୧୯ ସଂକ୍ରମଣ ରିପୋର୍ଟ କରିଛି ।

Must read

ନୁଆଦିଲି,ତା,୧୦/୧୨; ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ୩୧,୫୨୧ ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ସହିତ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଭାରତରେ ମୋଟ ରୋଗ ସଂଖ୍ୟା ୯୭,୬୭,୩୭୧ ରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ପ୍ରାୟ ୪୧୨ ଜଣ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧,୪୧,୭୭୨ କୁ ଠେଲି ଦେଇଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ, ମୋଟ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ୩,୭୨,୨୯୩ ଥିବା ବେଳେ ୯୨,୫୩,୩୦୬ ଲୋକ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ବୁଧବାର ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜଣେ ଦକ୍ଷ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ନଥିଲେ କୋଭିଡ-ପଜିଟିଭ ରୋଗୀଙ୍କ ଘର ବାହାରେ ପୋଷ୍ଟର କିମ୍ବା ଚିହ୍ନ ଲଗାଇବା ଆଉ ଆବଶ୍ୟକ ନାହିଁ।

ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନିୟାଳୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ଆଇନ ଅନୁଯାୟୀ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ମାମଲାରେ ପୋଷ୍ଟର ଲଗାଇ ପାରିବେ। ଟିକା ସାମ୍ନାରେ, ଏକ କୋଟି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା କର୍ମଚାରୀ, ପୋଲିସ୍ ଏବଂ ସଶସ୍ତ୍ର ବାହିନୀ ସମେତ ଦୁଇ କୋଟି ଫ୍ରଣ୍ଟଲାଇନ କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ୫୦ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ପ୍ରାୟ ୨୭ କୋଟି ଲୋକ ଏବଂ ୫୦ ବର୍ଷରୁ କମ୍ ଲୋକ ସହଯୋଗୀ କୋମୋର ବିଡିଟି ସହିତ ଅଛନ୍ତି – ଏହି ତିନି ଗୋଷ୍ଠୀ ଯେଉଁମାନେ କରିବା ଉଚିତ୍ ଏକ ଟିକା ଉପଲବ୍ଧତା ଉପରେ ନିର୍ଭର କରି ଏକ କାଳୀନ ପ୍ରାଥମିକତା ଉପରେ ଟିକା ଦିଆଯାଉ, ଏକ ଉଚ୍ଚ ସ୍ତରୀୟ ବିଶେଷଜ୍ଞ କମିଟି ସରକାରଙ୍କୁ ସୁପାରିଶ କରିଛନ୍ତି।

କୋଭିଡ -୧୯ ର ଭ୍ୟାକ୍ସିନ୍ ଆଡମିନିଷ୍ଟ୍ରେସନ୍ ଅଫ୍ ନ୍ୟାସନାଲ ଏକ୍ସପର୍ଟ ଗ୍ରୁପ୍ ର ସହ-ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଥିବା କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବ ରାଜେଶ ଭୂଷଣ କହିଛନ୍ତି, “ଟୀକାକରଣ ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ଟୀକାକରଣ କରାଯିବ। ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ କେନ୍ଦ୍ର କହିଛି ଯେ ଟିକା ପାଇଁ ଜରୁରୀକାଳୀନ ବ୍ୟବହାର ଅନୁମତି ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ନିୟାମକ ଢାଞ୍ଚାରେ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଛି ଏବଂ ଟିକା ଉତ୍ପାଦନକାରୀମାନେ କେବଳ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କ୍ଲିନିକାଲ ପରୀକ୍ଷା ଦାଖଲ କରିଥିବା ପରିସ୍ଥିତିରେ ଲାଇସେନ୍ସ ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ବିପଦ-ଲାଭ ଅନୁପାତ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ମେଟ୍ରିକ୍ ହେବ। ତଥ୍ୟ

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article