35 C
Bhubaneswar
Sunday, May 9, 2021

ଇକୋ ପଂଚାୟତ ୨୦୨୦ ରେ ୫ ଟି ସ୍ଥାନରେ ଓଡିଆରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା |

Must read

ଭୁବନେଶ୍ଵର,ତା,୧୦/୧୨; ଗତ ବର୍ଷର ବୃହତ ସଫଳତା ଏବଂ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଓଡିଶା ପର୍ଯ୍ୟଟନ କୋଣାର୍କ, ଭିତାରକାନିକା, ଡାରିଙ୍ଗିବାଡି, ହିରାକୁଦ ଏବଂ ସାଟକୋସିଆରେ ଇକୋ ପଂଚାୟତ (ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ଟେଣ୍ଟେଡ୍ ଆବାସ) ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଭିର୍ଚୁଆଲ୍ ମୋଡ୍ ରେ ଭିଡିଓ ମେସେଜ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ସମସ୍ତ ୫ ଟି ସ୍ଥାନରେ ଏକକାଳୀନ ସମସ୍ତ ଇକୋ ପଂଚାୟତ ଉଦ୍ଘାଟନ କରାଯାଇଥିଲା | “ଇକୋ ପଂଚାୟତ ମଡେଲର ସଫଳତା ବିଭିନ୍ନ ଇକୋ ପଂଚାୟତ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରାପ୍ତ ଉତ୍ସାହଜନକ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି – ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନ – ଭିତାର୍କାନିକା, ଡାରିଙ୍ଗବାଡି, ହିରାକୁଦ୍, କୋଣାର୍କ ଏବଂ ସାଟକୋସିଆ

ଇକୋ ପଂଚାୟତ ୨୦୨୦ ଭାରତର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ଓଡିଶାର ମଧ୍ୟଭାଗରେ ଅବସ୍ଥିତ ଏହି ସୁନ୍ଦର ଗନ୍ତବ୍ୟସ୍ଥଳ ଗୁଡିକୁ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିବାକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବାରେ ବହୁ ଦୂର ଯିବ ବୋଲି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି। ଏହି ଅବସରରେ କେନ୍ଦ୍ର ପର୍ଯ୍ୟଟନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରହ୍ଲାଦ ସିଂ ପଟେଲ ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ର ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ମଧ୍ୟ ଭିଡିଓ ବାର୍ତ୍ତା ମାଧ୍ୟମରେ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଛନ୍ତି। କେନ୍ଦ୍ର ପର୍ଯ୍ୟଟନ ମନ୍ତ୍ରୀ ତାଙ୍କ ବାର୍ତ୍ତାରେ ତାଙ୍କର ଶେଷ ଗସ୍ତକୁ ଦୋହରାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ମତ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ କୋଣାର୍କ ଏବଂ କୁଞ୍ଚର ରାନ୍ ଠାରେ ଥିବା ଇକୋ ପଂଚାୟତ ହେଉଛି ଭାରତର ଦୁଇଟି ଚମତ୍କାର ଘଟଣା ଯାହା ଦେଶ ତଥା ବାହାରେ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିଛି।

ବିଶ୍ୱ ମହାମାରୀ ପରିସ୍ଥିତି ମଧ୍ୟରେ ପାଞ୍ଚଟି ସ୍ଥାନରେ ଇକୋ ପଂଚାୟତ ଆୟୋଜନ କରିବାରେ ଏଭଳି ଉପନ୍ୟାସ ନେଇଥିବାରୁ ସେ ଓଡିଶା ସରକାରଙ୍କ ପଦକ୍ଷେପକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ ଏବଂ ସମସ୍ତ ସଫଳତା କାମନା କରିଥିଲେ। ପ୍ରଧାନ ତାଙ୍କ ବାର୍ତ୍ତାରେ ରାଜ୍ୟର ପର୍ଯ୍ୟଟନ ସମ୍ଭାବନାକୁ ଆଲୋକିତ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଆଶା କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଚମକପ୍ରଦ ଘଟଣା ରାଜ୍ୟର ପର୍ଯ୍ୟଟନ ସମ୍ଭାବନାକୁ ଖୋଲିବ। ଏହି ବର୍ଷ ବିଭିନ୍ନ ବର୍ଗର ମୋଟ ୧୪୫ କୁଟିଜ୍ ୫ ଟି ସ୍ଥାନରେ ରଖାଯାଇଛି | ଚଳିତ ବର୍ଷ ରାମଚାନ୍ଦିରେ ଅତିରିକ୍ତ ବଶିଷ୍ଟ୍ୟଗୁଡିକ ହେଉଛି ସାଗର ସର୍ଫିଂ ଅଧିବେଶନ, ପାରାସେଲିଂ, ଇ-ସ୍କୁଟର, ଓପନ୍ ଏୟାର ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ, ବେଳାଭୂମି ଶ୍ୟାକ୍ ଇତ୍ୟାଦି |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article