30 C
Bhubaneswar
Friday, May 14, 2021

୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୩୬,୦୧୧ନୂତନ କୋଭିଡ -୧୯ମାମଲା ପଞ୍ଜିକୃତ ।

Must read

ନୁଆଦିଲି,ତା,୬/୧୨ ; କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଦ୍ଵାରା ଆଜି ପ୍ରକାଶିତ ନୂତନ ସୂଚନାନୁସାରେ ଭାରତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୩୬,୦୧୧ନୂତନ କୋଭିଡ -୧୯ମାମଲା ପଞ୍ଜିକୃତ କରିଛି। ଏହା ସହିତ ଦେଶରେ ସମୁଦାୟ କରୋନାଭାଇରସ୍ ମାମଲା ୯୬।.୪୪ ଲକ୍ଷକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଦେଶରେ ସମୁଦାୟ କରୋନାଭାଇରସ୍ ମାମଲା ୯୬,୪୪,୨୨୨ ଥିଲା। ଗତ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ କୋଭିଡ୍ -୧୯ ଯୋଗୁଁ ସମୁଦାୟ ୪୮୨ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି, ସକାଳ ୮ ଟାରେ ଅପଡେଟ୍ ହୋଇଥିବା ତଥ୍ୟ ଦର୍ଶାଯାଇଛି। ଏହା ସହିତ ଭାରତରେ କରୋନାଭାଇରସ୍ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧,୪୦,୧୮୨ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୪୧,୯୭୦ନୂତନ ଡିସଚାର୍ଜ ସହିତ ସମୁଦାୟ ୯୧,୦୦,୭୯୨ ଲୋକ ମାରାତ୍ମକ ଭାଇରସରୁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି |

କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଦ୍ଵାରା ପ୍ରକାଶିତ ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ଦେଶରେ ମୋଟ ୪,୦୩,୨୪୮ ସକ୍ରିୟ କରୋନାଭାଇରସ୍ ମାମଲା ରହିଛି। ଆଜି ହେଉଛି 28 ତମ ଦିନ ଯେତେବେଳେ ଭାରତ ଦିନକୁ ୫୦,୦୦୦ ରୁ କମ୍ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ କରିଥିଲା। ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ଦୈନିକନୂତନ ମାମଲା ୫୦,୦୦୦-ସୀମା ଅତିକ୍ରମ କଲା ୭ ନଭେମ୍ବରରେ | ଶନିବାର ଦିନ ଦେଶର କୋଭିଡ -୧୯ ଟ୍ୟାଲି ୩୬,୬୫୨ ନୂତନ ସଂକ୍ରମଣ ସହିତ ୯୫ ଲକ୍ଷ ମାର୍କ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ୫୧୨ ନୂତନ ମୃତ୍ୟୁ ସହିତ ଗତକାଲି ସମୁଦାୟ ଟୋଲ୍ ୧,୩୯,୭୦୦ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି | ଭାରତରେ କୋଭିଡ୍ -୧୯ ଟିକା ଅପଡେଟ୍ | ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ବିକାଶ ଅନୁଯାୟୀ, ଦେଶରେ ଏହାର କରୋନାଭାଇରସ୍ ଟିକା ପାଇଁ ଡ୍ରଗ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲର୍ ଜେନେରାଲ୍ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ରୁ ଜରୁରୀକାଳୀନ ବ୍ୟବହାର ପ୍ରାଧିକରଣ ଖୋଜୁଥିବା ଫାଇଜର ଇଣ୍ଡିଆ ପ୍ରଥମ ଫାର୍ମାସ୍ୟୁଟିକାଲ୍ କମ୍ପାନୀ ହୋଇପାରିଛି।

ମାରାତ୍ମକ ଜୀବାଣୁ ପାଇଁ ସମ୍ଭାବ୍ୟ କୋଭିଡ -୧୯ଟିକା ଖୋଜିବା ଦୌଡ ମଧ୍ୟରେ ଡିଜିସି ଦ୍ଵାରାଏହା ପ୍ରଥମ ଅନୁରୋଧ, ଯାହା ଦେଶରେ ୯୬.୪୪ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛି। ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି ପିଟିଆଇର ଏକ ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଫାର୍ମ ଔଷଧ ନିୟାମକଙ୍କ ନିକଟରେ ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଆବେଦନ, ନୂତନ ଡ୍ରଗ୍ସ ଏବଂ କ୍ଲିନିକାଲ ଟ୍ରାଏଲ୍ ନିୟମ, ୨୦୧୯ ଅନୁଯାୟୀ ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବସ୍ଥା ଅନୁଯାୟୀ ଭାରତୀୟ ଜନସଂଖ୍ୟା ଉପରେ କ୍ଲିନିକାଲ ଟ୍ରାଏଲ ଛାଡ ବ୍ୟତୀତ ଦେଶରେ ବିକ୍ରୟ ତଥା ବିତରଣ ପାଇଁ ଟିକା ଆମଦାନୀ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ମାଗିଛି। ଏକ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ, ଫାଇଜର ଇଣ୍ଡିଆ ଡିସେମ୍ବର ୪ ରେ ଭାରତରେ ଏହାର କୋବିଦ-୧୯ ଟିକା ପାଇଁ ଜରୁରୀକାଳୀନ ବ୍ୟବହାର ପ୍ରାଧିକରଣ ମାଗିରେ ଏକ ଆବେଦନ ଦାଖଲ କରିଛି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article