27.1 C
Bhubaneswar
Sunday, August 1, 2021

ମୁମ୍ବାଇ ସିଟି ଏଫସି ବନାମ ଓଡିଶା ଏଫସି ସର୍ବଶେଷ ମୁହାଁମୁହିଁ ।

Must read

ମୁମ୍ବାଇ,ତା,୬/୧୨ ; ଲାଇଭ ସ୍କୋର, ମୁମ୍ବାଇ ସିଟି ଏଫସି ବନାମ ଓଡିଶା ଏଫସି ସର୍ବଶେଷ ଅଦ୍ୟତନ: ମୁମ୍ବାଇ ସିଟି ଏଫସି ମୁହାଁମୁହିଁ ଓଡିଶା ଏଫସି ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇ ଜିଏମସି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଇଣ୍ଡିଆନ ସୁପର ଲିଗ ସିଜନ ୭ ରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଜାରି ରଖିବାକୁ ଚାହୁଁଛି | ସେମାନଙ୍କର ଦୁଇଟି ଗେମ୍ ଖୋଲିବାରେ ଦୁଇଟି ଚରିତ୍ରହୀନ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପରେ ଏସସି ପୂର୍ବ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଉପରେ ୩-୦ ଡ୍ରବିଂରେ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଥିବା ବେଳେ ଓଡିଶା ଏଫ୍ ଏଚ.କେ ମୋହନ ବାଗାନଙ୍କ ଉତ୍ତାପକୁ ହରାଇବ। ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କଭର୍ | | ପଏଣ୍ଟସ୍ ଟେବୁଲ୍ | ଏକ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ପ୍ରଦର୍ଶନରୁ ମୁମ୍ବାଇ ଏକ ଉଚ୍ଚକୋଟୀର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବ ଏବଂ ଓଡିଶା ବିପକ୍ଷରେ ବିଜୟ ସେମାନଙ୍କୁ ବର୍ତ୍ତମାନର ଟେବୁଲ୍ ଟପ୍ ଏଟିକେ ମୋହନ ବାଗାନ୍ ସହିତ ପଏଣ୍ଟରେ ସ୍ତରକୁ ଯିବାକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ | ଅହମ୍ମଦ ଜାହୋ, ରୋୱଲିନ୍ ବୋର୍ଗସ୍ ଏବଂ ଆଡାମ ଲେ ଫୋଣ୍ଡ୍ରେଙ୍କ ଭଳି ପୂର୍ବ ବଙ୍ଗଳା ବିପକ୍ଷରେ ଥିଲା ଏବଂ ମୁମ୍ବାଇ ସମାନ ଧରଣର ଅବ୍ୟାହତ ରହିଲେ ପରାସ୍ତ ହେବା କଷ୍ଟକର ହେବ।

ଲିଗ୍ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ମୁମ୍ବାଇକୁ ଅନ୍ୟତମ ଦଳ ଭାବରେ କୁହାଯାଉଥିଲା କିନ୍ତୁ ହେଡ୍ କୋଚ୍ ସର୍ଜିଓ ଲୋବେରା ଆଶା ଦ୍ଵାରା ବିଭ୍ରାନ୍ତ ହେଉନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କର ଧ୍ୟାନ କେବଳ ତାଙ୍କ ଦଳ ଉପରେ ରହିଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୋ ପାଇଁ କୌଣସି ପସନ୍ଦ ନାହିଁ। “ଏହି ତୁ ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ପରିସ୍ଥିତି ସହିତ ଏକ ଭିନ୍ନ ତୁ ଅଟେ। ମୋର ଧ୍ୟାନ ମୋ ଦଳ ଉପରେ ଅଛି ଏବଂ ମୁଁ ସେମାନଙ୍କୁ ଉନ୍ନତ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଆମେ ଦୁଇଟି ଗେମ୍ ଜିତିଛୁ କିନ୍ତୁ ଆମକୁ ଅନେକ ଉନ୍ନତି କରିବାକୁ ପଡିବ।” ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଓଡିଶା ଭଲ ଫର୍ମରେ ନାହିଁ ଏବଂ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କେବଳ ଏକାକୀ ପଏଣ୍ଟ ଅଛି, ତଥାପି ସ୍ପେନ କୋଚ୍ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ କଡ଼ା ମୁକାବିଲା ଆଶା କରୁଛନ୍ତି। ଲୋବେରା କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଖେଳ ଅଲଗା, ଓଡିଶା ଏକ ଭଲ ଦଳ। ସେମାନଙ୍କର ଜଣେ ଅଭିଜ୍ଞ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହା ଆମ ପାଇଁ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ଖେଳ ହେବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଓଡ଼ିଶାର କୋଚ୍ ଷ୍ଟୁଆର୍ଟ ବକ୍ସ୍ଟରଙ୍କ ସମସ୍ତ ପିଚ୍‌ରେ ସମସ୍ୟା ରହିଛି।

ତାଙ୍କ ଦଳ ତିନିଟି ମ୍ୟାଚରେ ମାତ୍ର ଦୁଇଥର ସ୍କୋର କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି ଏବଂ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ଏକାଧିକ ତ୍ରୁଟି କରି ପଛରେ ଲିକ୍ ହୋଇଛି। ସ୍କୋର କରିବାରେ ସେମାନଙ୍କର ଅକ୍ଷମତା ବିଶେଷ ଭାବରେ ବିଚାର କରେ ଯେ କେବଳ ଚେନ୍ନାଇଇନ୍ ଏଫ୍ସି ସେମାନଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଗୋଲରେ ଅଧିକ ସଟ୍ କରିଛନ୍ତି (୧୧) | ବକ୍ସ୍ଟର୍ ଯଦିଓ ବିଶ୍ୱାସ କରେ ଯେ ଲକ୍ଷ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ସମୟ ସହିତ ଆସିବ | “ଅନ୍ତିମ ତୃତୀୟଟି ଫ୍ଲାକ୍-ପ୍ଲେ ବିଷୟରେ, ଏହା ସମାପ୍ତ କରିବା ବିଷୟରେ, ଏହା ମିଶ୍ରଣ ଖେଳ ବିଷୟରେ | ଏହି ସମସ୍ତ ଜିନିଷ ଉପରେ ଆମେ ବହୁତ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିଛୁ। କିନ୍ତୁ ଆମର ଅଧିକାର ସର୍ବୋତ୍ତମ ଗୁଣବତ୍ତା ହୋଇନାହିଁ। ଆମେ ସଂଖ୍ୟା ପାଇ ନାହୁଁ। ବକ୍ସ୍ଟର କହିଛନ୍ତି ଯେ ବେଳେବେଳେ ସେଠାରେ ଆମେ ଶବଗୁଡ଼ିକୁ ବାକ୍ସରେ ପ୍ରବେଶ କରିନାହୁଁ। ଆମେ ଏହା ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛୁ ଏବଂ ମୋର ଅଧିକାର ଭଲ ହୋଇଛି ବୋଲି ମୁଁ ଭାବୁଛି। ମୁଁ ଭାବୁଛି ଯେ ଏହାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ରେ ମଧ୍ୟ ଅନୁବାଦ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିବୁ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article