30 C
Bhubaneswar
Friday, May 14, 2021

ଏହା ମୋ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଏକ ଷଡଯନ୍ତ୍ର: ଆକାଶ ପାଥକ୍

Must read

ଭୁବନେଶ୍ୱର:ତା,୬/୧୨ ; କ୍ରାଇମ ବ୍ରାଞ୍ଚ ଏବଂ ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ ଧୀରେ ଧୀରେ ପୃଥକ୍ ଉପରେ କଡାକଡି କରିବା ସହ ଗିରଫ ଆଇଏଫଏସ ଅଧିକାରୀ ଅଭୟ କାନ୍ତ ପଠକଙ୍କ ପୁଅ ଆକାଶ ତାଙ୍କ ପରିବାର ବିରୋଧରେ ଷଡଯନ୍ତ୍ର କରିଥିବା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। କୋର୍ଟରେ ତାଙ୍କ ଉତ୍ପାଦନ ପାଇଁ ନିଆଯାଉଥିବା ବେଳେ ଆକାଶ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଟାଟା ମୋଟର ସହିତ କାମ କରୁଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ କମ୍ପାନୀ ତାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରୁନାହିଁ। ଏହା ମୋ ଏବଂ ମୋ ପରିବାର ବିରୁଦ୍ଧରେ ଷଡଯନ୍ତ୍ର। ଆମକୁ ବର୍ତ୍ତମାନ କିଛି କହିବାକୁ ଅନୁମତି ନାହିଁ | ମୁଁ ସବୁକିଛି ପ୍ରକାଶ କରିବି ଏବଂ ବାହାରକୁ ଆସିବା ପରେ ସମସ୍ତ ବିବରଣୀ ଦେବି ବୋଲି ଆକାଶ କହିଛନ୍ତି।

ଆଜି ରିମାଣ୍ଡ ଅବଧି ଶେଷ ହେବା ପରେ ଉଭୟ ଆକାଶ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପିତା ଅଭୟ କାନ୍ତ ପଠକଙ୍କୁ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯିବା ପରେ ଜେଲକୁ ପଠାଯାଇଥିଲା। ଅନୁପଯୁକ୍ତ ସମ୍ପତ୍ତି ହାସଲ କରିବା ଏବଂ ଚାକିରୀ ଯୋଗାଇବାର ବାହାନା କରି ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରତାରଣା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିବା ଭିଜିଲାନ୍ସ ବିଭାଗ ଅଧିକ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବାକୁ ଚାହୁଁନାହିଁ। ସେଠାରେ କିଛି ଷଡଯନ୍ତ୍ର ରହିଛି। ଆମ ପାଖରେ ଆବଶ୍ୟକ ପ୍ରମାଣ ଅଛି ଯାହା ଠିକ୍ ସମୟରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ବୋଲି ନିଲମ୍ବିତ ଆଇଏଫଏସ ଅଧିକାରୀ ଅଭୟ କାନ୍ତ ପାଥକେୟାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟାଟା ମୋଟର୍ସ ଆକାଶଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏଫଆଇଆର ଦାଖଲ କରିଛି ଯେ ସେ ବେରୋଜଗାର ଯୁବକମାନଙ୍କ ଠାରୁ ବହୁ ପରିମାଣର ଟଙ୍କା ନେଇଛନ୍ତି। ଟାଟା ମୋଟର୍ସ ଲିମିଟେଡରେ ଚାକିରି | ଆକାଶ ନିଜକୁ ଟାଟା ମୋଟର୍ସ ପୁଣେ ପାସେଞ୍ଜର ଡିଭିଜନର ଏମଡି ତଥା ସିଇଓ ନିଯୁକ୍ତ ବୋଲି ଦର୍ଶାଇ ଛଦ୍ମନାମ କରିଛନ୍ତି, ଏଫଆଇଆର କପି ପଢନ୍ତୁ।

ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିବା ପ୍ରଯୁଜ୍ୟ ଯେ ପୂର୍ବରୁ ଜନ ବିରୋଧୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ପାଇଁ ବିଜେପି ଦ୍ୱାରା ବହିଷ୍କୃତ ହୋଇଥିବା ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହିଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ଦିନ କ୍ରାଇମ ବ୍ରାଞ୍ଚ ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗରେ ଗିରଫ କରିଥିଲା। କ୍ରାଇମ ବ୍ରାଞ୍ଚ ଦ୍ୱାରା ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରକାଶ ଅନୁଯାୟୀ, ପାନିଗ୍ରାହି ମଧ୍ୟ ଟାଟା ମୋଟର୍ସରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଚାକିରୀ ଯୋଗାଇବାର ମିଥ୍ୟା ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇ ଆକାଶ ପଠକଙ୍କ ତରଫରୁ ଟଙ୍କା ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ଦିନକ ପରେ ଟାଟା ମୋଟର୍ସ ମୁଖପାତ୍ର ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି, “ଶ୍ରୀ ଆକାଶ କୁମାର ପଠକ ଟାଟା ମୋଟର୍ସ ଲିମିଟେଡର ଜଣେ ଭଲ କର୍ମଚାରୀ ନୁହଁନ୍ତି। ଏହା ଆମ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରାଯାଇଥିଲା ଯେ ସେ ଏମଡି ଟାଟା ମୋଟର୍ସ ଲିମିଟେଡ୍, ପାସେଞ୍ଜର ଯାନ, ପୁଣେ ଭାବରେ ଛଦ୍ମନାମ କରୁଥିଲେ ଏବଂ ଟାଟା ମୋଟର୍ସ ଲିମିଟେଡରେ ଚାକିରି ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ ଏକ ମିଥ୍ୟା ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଇ ଗୁପ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କଠାରୁ ଟଙ୍କା ଖୋଜୁଥିଲେ। ତଦନୁସାରେ, କମ୍ପାନୀ , କଟକ, ଓଡିଶା ପୂର୍ବରୁ ରେ ଥିବା ଏକ ଦାଖଲ କରିଥିଲା। ”

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article