35 C
Bhubaneswar
Sunday, May 9, 2021

ଭାରତ ୩୬,୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ନୂତନ କୋଭିଡ -୧୯ ମାମଲା ।

Must read

ନୁଆଦିଲି,ତା,୫/୧୨; ଭାରତର କରୋନାଭାଇରସ୍ ରୋଗ (କୋଭିଡ୍ -୧୯) ବର୍ତ୍ତମାନ ୯,୬୦୮,୨୧୧ ରେ ଅଛି ବୋଲି କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ରିପୋର୍ଟ କରିଛି ଯେ ପୂର୍ବ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଦେଶରେ ମୋଟ ୩୬, ୬୫୨ ନୂତନ ସଂକ୍ରମଣ ହୋଇଛି।୫୧୨ ନୂତନ ମୃତ୍ୟୁ ସହିତ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୩୯,୭୦୦ ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ସମୁଦାୟ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ୪,୦୯,୬୮୯ ରେ ସ୍ଥିର ହୋଇଛି। ଯୁକ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ୧୪,୭୭୨,୫୩୫ କରୋନାଭାଇରସ୍ ରୋଗରେ ୨୮୫,୫୫୦ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ଯୁକ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରରେ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ହୋଇଥିବା ମାମଲା ସଂଖ୍ୟା ୮,୬୫୮,୮୮୨ ରହିଛି। ଉପନ୍ୟାସ କରୋନାଭାଇରସ୍ ଦ୍ଵାରା ୬୫.୧୯ ନିୟୁତରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି ଏବଂ ୧,୫୧୧,୬୮୦ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ପୂର୍ବେ ଭାରତ ବାୟୋଟେକ୍ ଟିକା ପ୍ରାର୍ଥୀ ର ପ୍ରଥମ ଡୋଜ୍ ଦିଆଯାଇଥିବା ହରିୟାଣା ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅନିଲ ବିଜୟ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ପାଇଁ ପଜିଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। ଏହା ଦ୍ଵାରା ଭାରତ ବାୟୋଟେକ୍ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିବାକୁ କହିଛି ଯେ ଦିତୀୟ ଡୋଜ୍ ଦିଆଯିବାର ୧୪ ଦିନ ପରେ ଏହାର ଫଳପ୍ରଦତା ନିର୍ଣ୍ଣୟ କରାଯାଇପାରିବ।

ଜର୍ମାନୀ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୨୩,୩୧୮ ନୂତନ କରୋନାଭାଇରସ୍ ମାମଲା ପଞ୍ଜିକୃତ କରିଛି, ଯାହା ଶୁକ୍ରବାରର ୨୩,୪୪୯ ସକରାତ୍ମକ ମାମଲାରୁ ସାମାନ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇଛି। ଶନିବାର ଦିନ ୪୮୩ ଜଣ ଲୋକ ଏହି ସଂକ୍ରମଣରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ ମୋଟ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୮,୫୧୭ରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି। ମସ୍କୋ ଶନିବାର ଦିନ ୭୦ ଟି କ୍ଲିନିକ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ସ୍ପୁଟ୍ନିକ୍ ଭି କୋଭିଡ୍ -୧୯ ଗୁଳି ବିତରଣ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଟାସ୍କଫୋର୍ସ କହିଛି ଯେ ଋଷରେ ନିର୍ମିତ ଟିକା ପ୍ରଥମେ ଡାକ୍ତର ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଡାକ୍ତରୀ କର୍ମଚାରୀ, ଶିକ୍ଷକ ଏବଂ ସାମାଜିକ କର୍ମୀଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ କାରଣ ସେମାନେ ଏହି ରୋଗର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିପାରନ୍ତି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article