29.1 C
Bhubaneswar
Saturday, July 24, 2021

ସରକାର କ୍ଲାସ୍ ୧୦, +୨ପରୀକ୍ଷାକୁ ୩ ମାସ ବୃଦ୍ଧି

Must read

1892 / 5000

ଭୁବନେଶ୍ଵର,ତା୫/୧୨; ସିବିଏସ୍ଇ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ସର୍ବଶେଷ ଖବର: ୨୦୨୧ ମସିହାରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଏବଂ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ବୋର୍ଡ (ସିବିଏସ୍ଇ) ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଘୋଷଣା କରି ନ ଥିବାବେଳେ ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରମେଶ ପୋଖ୍ରିଆଲ୍ ‘ନିଶାଙ୍କ’ ଉପରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର ରହିଛି। ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ପରିଚାଳନା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଡିସେମ୍ବର ୧୦ ରେ ଛାତ୍ର, ଶିକ୍ଷକ ଏବଂ ଅଭିଭାବକ ମାନଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଲାଇଭ୍ ଅଧିବେଶନ କରିବେ | ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ପଢନ୍ତୁ – ଅଫଲାଇନ୍ ମୋଡରେ ଦଶମ ଦ୍ୱାଦଶ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ୨୦୨୧ କରିବାକୁ ଓଡିଶା ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚିତ କରେ | ସାଧାରଣ କ୍ୟାଲେଣ୍ଡର ଅନୁଯାୟୀ, ସିବିଏସ୍ଇ ନଭେମ୍ବରରେ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ତାରିଖ ସିଟ୍ ଘୋଷଣା କରେ ଏବଂ ଫେବୃଆରୀ ଏବଂ ମାର୍ଚ୍ଚରେ କ୍ଲାସ୍ ୧୦, ୧୨ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା କରେ |

ତଥାପି, ଏହି ବର୍ଷ ଶ୍ରେଣୀ ୧୦, +୨ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀକୁ ଅପେକ୍ଷା କରାଯାଇଛି | ସାମ୍ବାଦିକ ମାନଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ସିବିଏସ୍ଇ ଅଧିକାରୀମାନେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେ ୨୦୨୧ ମସିହାରେ ସିବିଏସ୍ଇ ପରୀକ୍ଷା ପରିଚାଳନା ପାଇଁ ତାରିଖ ଜାରି ରହିଛି। ଶିକ୍ଷକ, ଛାତ୍ର ଏବଂ ଅଭିଭାବକମାନେ ଆଶା କରୁଛନ୍ତି ଯେ ଡିସେମ୍ବର ୧୦ ରେ ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବେ। ଟ୍ୱିଟର ଏବଂ ଫେସବୁକରେ ଲାଇଭ୍ ପାରସ୍ପରିକ କଥାବାର୍ତ୍ତାରେ ସେମାନଙ୍କର ଚିନ୍ତାଧାରା | ପୋଖ୍ରିଆଲ୍ ମଧ୍ୟ ହିତାଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ବୋର୍ଡର ଆଚରଣ ତଥା ଏବଂ ସମେତ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପ୍ରତିଯୋଗୀତା ମୂଳକ ପରୀକ୍ଷା ଉପରେ ସେମାନଙ୍କର ଚିନ୍ତା, ପରାମର୍ଶ, ଏବଂ ମତାମତ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ କହିଥିଲେ। ସହିତ ଅନୁକୂଳ |

ଅଂଶୀଦାର କରିବାକୁ ଖୁସି ଯେ ମୁଁ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ଆଗାମୀ ପ୍ରତିଯୋଗିତାମୂଳକ / ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ୧୦ ଡିସେମ୍ବରରେ ଲାଇଭ୍ ଯାଉଛି |ବ୍ୟବହାର କରି ଆପଣଙ୍କର ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ତଳେ ପକାନ୍ତୁ, ”ପୋଖ୍ରିଆଲ୍ ଏହି ସମୟରେ, ଛାତ୍ରମାନେ ଧାର୍ଯ୍ୟ ଲାଇଭ୍ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା ବଞ୍ଚାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି | ଜଣେ ଟ୍ୱିଟର ବ୍ୟବହାରକାରୀ ଲେଖିଛନ୍ତି, “ଶ୍ରେଣୀ ୧୨ ପାଇଁ ସାର୍ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟ ବାତିଲ କରାଯିବା ଉଚିତ ଏବଂ ଶାରୀରିକ ଶ୍ରେଣୀକୁ ସଞ୍ଚୟ କରାଯାଇଥିବା ସମୟ ଦିଆଯିବା ଉଚିତ୍ | ସାର୍, ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଭଲ ଭାବରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବା ପାଇଁ ଆମକୁ ଅତି କମରେ ୩ ମାସ ଅଫଲାଇନ୍ କ୍ଲାସ୍ ଆବଶ୍ୟକ |

More about this source text

Source text required for additional translation informationSend feedback

Side panels

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article