27.1 C
Bhubaneswar
Sunday, August 1, 2021

ଅପମାନିତ ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାନିଗ୍ରାହି କ୍ରାଇମ ବ୍ରାଞ୍ଚ ଦ୍ୱାରା ଗିରଫ ହୋଇଥିଲେ ।

Must read

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୪/୧୨”;ଲୋକ ବିରୋଧୀ” କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଅଭିଯୋଗରେ ଶାସକ ବିଜେଡିରୁ ବହିଷ୍କୃତ ହେବାର ପ୍ରାୟ ଚାରି ଦିନ ପରେ ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦିପ ପାନିଗ୍ରାହି ଗୁରୁବାର ଦିନ ସେମାନଙ୍କୁ ଚାକିରୀ ଦେଇଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଠକିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଗିରଫ କରି ଜେଲକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି। କ୍ରାଇମ ବ୍ରାଞ୍ଚ ସ୍ଲୁଥମାନେ କୌଣସି ପୂର୍ବ ସୂଚନା ନ ଦେଇ ପାନିଗ୍ରାହିଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ବାସଭବନରୁ ଉଠାଇ ନେଇ ଏକ ଅଜ୍ଞାତ ଗନ୍ତବ୍ୟସ୍ଥଳକୁ ନେଇ ଯାଇଥିଲେ। ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ବେକାର ଯୁବକମାନଙ୍କ ବେଆଇନ ଟଙ୍କା ସଂଗ୍ରହ ମାମଲାରେ ପଚରାଉଚରା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା ବୋଲି ପୋଲିସ କହିଛି। କ୍ରାଇମ ବ୍ରାଞ୍ଚ ଦ୍ଵାରା ଜାରି ବିବୃତ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଓଡିଶା ପୋଲିସର ସିବି ଆଜି ସାଇବର ପୋଲିସ୍ ଷ୍ଟେସନ ନଂ ୨୬/୨୦୨୦ ରେ ମାନ୍ୟବର ବିଧାୟକ ଗୋପାଳପୁର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ଶ୍ରୀ ପ୍ରଧାନ କୁମାର ପାନିଗ୍ରାହିଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ପରେ ତାଙ୍କୁ ସବ ଡିଭିଜନାଲ ଜୁଡିସିଆଲ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯାଇଥିଲା। ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ୍ ଯାହା ତାଙ୍କୁ ୧୪ଦିନିଆ ନ୍ୟାୟିକ ହେପାଜତକୁ ପଠାଇଥିଲା। ଗୋପାଳପୁରର ଆଇନଜୀବୀ ନିଲମ୍ବିତ ବନ ଅଧିକାରୀ ଅଭୟ କାନ୍ତ ପଠକଙ୍କ ପୁଅ ଆକାଶ କୁମାର ପଠକଙ୍କ ନାମରେ ଏକ ଘରୋଇ କମ୍ପାନୀରେ ଚାକିରି ଯୋଗାଇବା ନାମରେ ଟଙ୍କା ସଂଗ୍ରହ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଧାରା ୪୧୯ (ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରତାରଣା), ୪୨୦ (ପ୍ରତାରଣା), ୪୬୭ (ମୂଲ୍ୟବାନ ସୁରକ୍ଷା ଜାଲିଆତି, ଇଚ୍ଛା) ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୧୨୦-ବି (ଷଡଯନ୍ତ୍ର) ଆଇଟି ଆକ୍ଟ, ୨୦୦୦, ର ଧାରା ୬୬- c / ୬୬- ସହିତ |

ଇ ଷ୍ଟେଟମେଣ୍ଟ କହିଛି ପାନିଗ୍ରାହିସ୍ ପତ୍ନୀ ସୁଜାତା ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଜୀବନ ବିପଦରେ। ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି, “କିଛି ଲୋକ ୟୁନିଟ୍- area ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଆମର ସରକାରୀ ବାସଭବନକୁ ଆସି ମୋ ସ୍ଵାମୀଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ଅଜ୍ଞାତ ସ୍ଥାନକୁ ନେଇଗଲେ। ମୋ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କୌଣସି ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ନାହିଁ କିମ୍ବା ତାଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିବା କୌଣସି ବିଜ୍ଞପ୍ତି ନାହିଁ।” ସୁନୀତା ଯେତେବେଳେ ପାନିଗ୍ରାହୀଙ୍କୁ ନିଆଯିବାକୁ ଥିବା ଅର୍ଥନୈତିକ ଅଫେନ୍ସ ୱିଙ୍ଗ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ନ ମିଳିବା ପରେ ଏକ ଆଲାର୍ମ ଇଥିଲା, କ୍ରାଇମ ବ୍ରାଞ୍ଚ ଏକ ଟୁଇଟର ପୋଷ୍ଟରେ ଏହା ମାନ୍ୟତା ଦେଇଛି ଯେ ମାନ୍ୟବର ବିଧାୟକ ଡକ୍ଟର ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ପାନିଗ୍ରାହି ସିଆଇଡି ସିବି ସାଇବର କ୍ରାଇମ ମାମଲା ନଂ ୨୬/୨୦୨୦ସଂପର୍କରେ ପଚରାଉଚରା କରାଯାଉଛି। “ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଭୁଲଙ୍ଗରେ ଉଠାଇ ନେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରି ସୁଜତା ପଚାରିଥିଲେ,” ମୋ ସ୍ୱାମୀ ଜଣେ ନକ୍ସଲୀ? ତାଙ୍କୁ ଉଠାଇ ନିଆଯାଇଥିଲା। ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ କୌଣସି ବିନା ଅଜ୍ଞାତ ସ୍ଥାନ | ” ସେ କହିଛନ୍ତି, “ରାଜନୈତିକ ଭେଣ୍ଡେଟା ଯୋଗୁଁ ମୋ ସ୍ଵାମୀଙ୍କୁ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ଦିଆଯାଉଛି ଏବଂ ନିର୍ଯାତନା ଦିଆଯାଉଛି।

ଯଦି ମୋ ସ୍ଵାମୀଙ୍କ ସହ କିଛି ଭୁଲ ଘଟେ ତେବେ ମୁଁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ କୋର୍ଟକୁ ଟାଣି ନେବି ଏବଂ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମୋ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଦାୟୀ ରହିବେ। ” ନଭେମ୍ବର ୨୯ ରେ ବିଜେଡି ସଭାପତି ତଥା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ପାନିଗ୍ରାହୀଙ୍କୁ “ଲୋକ ବିରୋଧୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ” ପାଇଁ ଦଳର ପ୍ରାଥମିକ ସଦସ୍ୟତାରୁ ବହିଷ୍କାର କରିଥିଲେ। ତିନିଥର ବିଧାୟକ ତଥା ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପାନିଗ୍ରାହି ଏକଦା ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ସହ ଅତି ନିକଟତର ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଏପରିକି କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ। ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ହିଞ୍ଜିଲି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ତାଙ୍କ ପ୍ରତିନିଧୀ ୨୦୦୦ ମସିହାରୁ ବିଜେଡି ସଭାପତିଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲେ। ସୁଜାତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଶାସକ ବିଜେଡିର ଜଣେ ନେତା ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷ ଧରି ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଷଡଯନ୍ତ୍ର କରିଥିଲେ।

ସୁଜତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ମୋ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଘନିଷ୍ଠ ସମ୍ପର୍କକୁ ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ଦୁର୍ନୀତି ନିବାରଣ ବିଭାଗ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏବଂ ପୁଣେରେ ଆକାଶ କୁମାର ପଠକଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ୧.୨୮ କୋଟି ଟଙ୍କା ଜମା ଜବତ କରିଛି ବୋଲି ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି। ତେଣୁ ନଭେମ୍ବର ୨୫ ରେ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ୍ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାଙ୍କ ତିନୋଟି ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ସମୁଦାୟ ଜମା ହୋଇଥିବା ପରିମାଣ ୧୬.୦୫ କୋଟି ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଏଥିମଧ୍ୟରୁ ନଗଦ ଜମା ରାଶି ୧୦.୭୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଅଟେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆକାଶ କୁମାର ପଠକଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଏବଂ ବୀମା ପଲିସି ବେରହମପୁର ଏବଂ ବୋଲାଙ୍ଗୀରରେ ଏବଂ ଅଭୟ କାନ୍ତ ପଠକଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାରର ଅନ୍ୟ ସଦସ୍ୟମାନେ ବରହମପୁରରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ଯାହାର ଯାଞ୍ଚ ଚାଲିଛି ବୋଲି ଭିଜିଲାନ୍ସ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି। ପଠକଙ୍କ ଅନୁପଯୁକ୍ତ ସମ୍ପତ୍ତି ମାମଲାରେ ମନି ଲଣ୍ଡରିଂ କୋଣ ଉପରେ ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଆକାଶ କୁମାର ପଠକଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଜମା ପୁନରୁଦ୍ଧାର ସହିତ ଆୟକର ବିଭାଗକୁ ମଧ୍ୟ ସତର୍କ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article