27.1 C
Bhubaneswar
Sunday, August 1, 2021

ଓଡିଶା ସରକାରଙ୍କ ଡିସକମ୍ ଘରୋଇ କରଣ ରାଉଣ୍ଡରେ ।

Must read

ଭୁବନେଶ୍ଵର,ତା,୪/୧୨,;ଗତ ଡିସେମ୍ବରରେ ଓଡିଶା ର ପାଞ୍ଚଟି ସର୍କଲରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ବିତରଣ ଏବଂ ଖୁଚୁରା ଯୋଗାଣ ପାଇଁ କମ୍ପାନୀ ୨୫ ବର୍ଷର ଲାଇସେନ୍ସ ଜିତିବା ପରେ ଓଡିଶା ସରକାରଙ୍କ ଡିସକମ୍ ଘରୋଇ କରଣ ରାଉଣ୍ଡରେ ଟାଟା ପାୱାରର ବିଜୟରେ ଆସିଛି। “ଆର୍ଥିକ ବିଡ୍ ଖୋଲାଯାଇଛି। ଓଡିଶା ବିଦ୍ୟୁତ୍ ନିୟାମକ ଆୟୋଗ ଦ୍ୱାରା ପୁରସ୍କାର ପତ୍ର ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇ ନାହିଁ ବୋଲି ଉପରୋକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ କହିଛନ୍ତି। ଇଣ୍ଡିଆ ପାୱାର କର୍ପୋରେସନ୍ ଏବଂ ଫ୍ରାନ୍ସ ସରକାରୀ ମାଲିକାନା ପାୱାର୍ ୟୁଟିଲିଟି ଇଲେକ୍ଟ୍ରାଇଟ୍ ଡି ଫ୍ରାନ୍ସ ର ଏକ କନ୍ସୋର୍ଟିୟମ୍ ଯଥାକ୍ରମେ ୱେସ୍କୋ ଏବଂ ସାଉଟ୍କୋ ପାଇଁ ଅନ୍ୟ ବିଡର ଥିଲେ | ଅବଶ୍ୟ, ସେମାନଙ୍କର ବିଡ୍ ଟେକ୍ନିକାଲ୍ ଯୋଗ୍ୟ ହୋଇନଥିଲା, ଫଳସ୍ୱରୂପ ଗୁରୁବାର ଦିନ କେବଳ ଟାଟା ପାୱାରର ବିଡ୍ ଖୋଲାଯାଇଥିଲା |

ଓଡ଼ିଶାର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀ ଏହି ବିକାଶକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି। ୱେରେସ୍କୋ ରାଉରକେଲା, ବୁର୍ଲା, ବାଲଗଡ, ବୋଲାଙ୍ଗୀର ଏବଂ ଭବାନୀପାଟଣାର ବିତରଣ ସର୍କଲରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଯୋଗାଣ କରୁଥିବାବେଳେ ସାଉଥକୋ ବେହରାମପୁର, ଆସ୍କା, ଭଞ୍ଜାନଗର, ଜୟପୁର ଏବଂ ରାୟଗଡା ସେବା କରୁଛି। ୱେସ୍କୋ ବିକ୍ରୟ ପରିଚାଳନା କରୁଥିବା ବେଳେ ଡେଲୋଏଟ୍ ପାଇଁ ବିକ୍ରୟ ଆଦେଶ ରହିଛି | ଡେଲୋଏଟ୍ ମୁଖପାତ୍ର ଏକ ଇମେଲ୍ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆମେ ଗୋପନୀୟ ଦାୟିତ୍ ଦ୍ୱାରା ବନ୍ଧା ଏବଂ ଗ୍ରାହକ-ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବାକୁ ଅସମର୍ଥ।

ପ୍ରିଣ୍ଟ ସିହ୍ନା, ସିଇଓ ତଥା , ଟାଟା ପାୱାର, ମେଣ୍ଟଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେଇନଥିଲେ। ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ୟୁ.ଏନ୍ ବେହେରା ତୁରନ୍ତ ମେଣ୍ଟଙ୍କ ଫୋନ୍ କଲ୍ କିମ୍ବା ଏକ ମେସେଜ୍ ଜବାବ ଦେଇ ନାହାଁନ୍ତି। ଗୁରୁବାର ଟାଟା ପାୱାର ଏବଂ ପିଡବ୍ଲୁସି ମୁଖପାତ୍ରଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଇମେଲ ଗୁଡିକ ଉତ୍ତରହୀନ ରହିଯାଇଛି। ର ବାହ୍ୟ ମୁଖପାତ୍ର ମଧ୍ୟ ତୁରନ୍ତ ମେଣ୍ଟର ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେଇ ନାହାଁନ୍ତି | ଇଣ୍ଡିଆ ପାୱାର କର୍ପୋରେସନ୍ ଗୁରୁବାର ଇମେଲ୍ ହୋଇଥିବା ପ୍ରଶ୍ନଗୁଡିକର ତୁରନ୍ତ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇନାହିଁ |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article