26 C
Bhubaneswar
Thursday, April 15, 2021

ଓଡିଶାର ଦୈନିକ କୋଭିଡ -୧୯ ମାମଲା ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁ ତୀବ୍ର ହ୍ରାସ ପାଇଛି ।

Must read

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ତା ୩୦/୧୧; ଓଡିଶାରେ ଦୈନିକ କୋଭିଡ -୧୯ ପଜିଟିଭ ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁହାର ସୋମବାର କ୍ରମାଗତ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନ ପାଇଁ ହ୍ରାସ ପାଉଛି। ସରକାର ଏହାର ସଦ୍ୟତମ ତଥ୍ୟରେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୪୧୮ ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି କରୋନାଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମଣ ପାଇଁ ପଜିଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷା କରିଥିବା ବେଳେ ପାଞ୍ଚ ଜଣ କୋଭିଡ୍ ରୋଗୀ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଜୀବାଣୁ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିଲେ। ଏହା ସହ ରାଜ୍ୟରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧,୭୩୯ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ରାଜ୍ୟର ସଂକ୍ରମଣ ଆଜି ୩,୧୮,୭୨୫ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ବୋଲି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ସୂଚନା ଦେଇଛି।

ରବିବାର ଦିନ ଓଡିଶାରେ ଚାରି ଜଣ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି – ଖୋର୍ଧା ଜିଲ୍ଲାରୁ ଦୁଇଜଣ ଏବଂ ବାଲାସୋର ଏବଂ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲ୍ଲାରୁ। ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ଜୁଲାଇ ୪ ରେ ଏକ ଦିନିକିଆ ମୃତ୍ୟୁର ସାକ୍ଷୀ ହୋଇଥିଲା ଯେତେବେଳେ ଜୁଲାଇ ୧୮ ରେ ତିନିଜଣ ସକରାତ୍ମକ ରୋଗୀ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ରାଜ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗ ଆଜି ପ୍ରକାଶ କରିଥିବା ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ଖୋର୍ଧା ଜିଲ୍ଲାରେ ତିନି ଜଣଙ୍କର ଜୀବାଣୁ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ନୁଆପାଦାରେ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛି।

୨୮ ଟି ଜିଲ୍ଲାରୁ ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଥିବା ନୂତନ ମାମଲା ଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରୁ ୨୪୧ ଟି କ୍ୟାଣ୍ଟିନ ସେଣ୍ଟରର ହୋଇଥିବାବେଳେ ୧୭୭ ଟି ସ୍ଥାନୀୟ ଟ୍ରାନ୍ସମିସନ ମାମଲା ସହ ଜଡିତ। କୌଣସି ଜିଲ୍ଲାରେ ୫୦ ଟି ମାମଲା ବୃଦ୍ଧି ପାଇନାହିଁ। ସୁନ୍ଦରଗଡରେ ସର୍ବାଧିକ ୪୧ ଟି ତାଜା କୋଭିଡ -୧୯ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ କରାଯାଇଥିଲା ଯାହା ପରେ ଆଙ୍ଗୁଲ (୩୪), ମୟୂରଭଞ୍ଜ (୩୨), କଟକ (୨୫) ଏବଂ ଖୋର୍ଧା (୨୩) ରହିଥିଲା। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଦୌଡ ଏବଂ ସୋନେପୁର ଶୂନ୍ୟ ତାଜା ମାମଲା ରେକର୍ଡ କରିଥିଲା ​​|

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article