32.1 C
Bhubaneswar
Friday, June 25, 2021

ଓଡିଶାରେ ତିନିଜଣ କୃଷକ ଋଣ ଅନିୟମିତତା ହେତୁ ନିଜକୁ ଅଲଗା କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି ।

Must read

ଭୁବନେଶ୍ଵର,ତା,୨୮/୧୧;ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ନରେ କଟକ ଜିଲ୍ଲାର ତିନିଜଣ କ୍ଷୁଦ୍ର ତଥା ମାର୍ଜିତ କୃଷକ ଓଡିଶା ବିଧାନସଭା ସମ୍ମୁଖରେ ନିଜକୁ ଜାଳିଦେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ଯେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ କୋଅପରେଟିଭ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ କେହି ଋଣ ନେଇଛନ୍ତି ଯାହା ସେମାନଙ୍କୁ ଋଣ ପରିଶୋଧ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିଛି। କୃଷକମାନେ କିରୋସିନି ସାହାଯ୍ୟରେ ନିଜକୁ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ବିଧାନସଭା ଭବନ ସମ୍ମୁଖରେ ଡ୍ୟୁଟିରେ ଥିବା ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀମାନେ ସେମାନଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କଲେ |

ସେମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ କିଛି ଲୋକ ସେମାନଙ୍କ ନାମରେ କଟକ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ କୋଅପରେଟିଭ ବ୍ୟାଙ୍କର ଅଟାଗର ଶାଖାରୁ ଋଣ ନେଇଛନ୍ତି। ଏହିପରି ଠକେଇର ପରିଣାମ ସ୍ୱରୂପ ସେମାନେ ଋଣ ରାଶି ପରିଶୋଧ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ। ବୁଧବାର ଦିନ କଟକ ଜିଲ୍ଲାର କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ସମବାୟ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଋଣ ଅନିୟମିତତା ଅଭିଯୋଗରେ କଟକ ଅଥଗର ଅଞ୍ଚଳର ଅନେକ କୃଷକ ଏକ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ସେମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଜିଲ୍ଲାର ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ୧ କୋଟି ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ଅପବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଛି।

ଏହି ଦୁର୍ନୀତିରେ ଓଡିଶା ସହଯୋଗ ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ଵାନଙ୍କ ଭାଇ ବୀରେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ େନଙ୍କ ଭୂମିକା ରହିଛି ବୋଲି ପୀଡିତାମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ବୀରେନ୍ଦ୍ର କଟକ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ସମବାୟ ବ୍ୟାଙ୍କର ସଭାପତି ଥିଲେ। ବୁଧବାର ଅଥଗଡରେ ଘଟିଥିବା ଘଟଣାରେ କୃଷକମାନେ ଏକ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ତେବେ ସେମାନଙ୍କ ଅଭିଯୋଗକୁ ଜିଲ୍ଲା କଲେକ୍ଟର ଧ୍ୟାନ ଦେଇନାହାଁନ୍ତି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article