26 C
Bhubaneswar
Thursday, April 15, 2021

ଏକେ-୪୭ ରାଇଫଲ ଏବଂ ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି ।

Must read

ମାଲକାନଗିରି,ତା୨୭/୧୧; ଗୁରୁବାର ଦିନ ଓଡିଶାର ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାର ସ୍ବାଭିମାନ ଆଞ୍ଚଲ ଅଞ୍ଚଳରେ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ସହ ଗୁଳି ବିନିମୟରେ ଏକେ-୪୭ ନେଇଥିବା ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ମାଓବାଦୀଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି। ମାଲକାନଗିରି ଏସପି ଖିଲାରି ହୃଷିଷିକେଶ ଦାନନ୍ଦେଓ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏକ ଟିପ ଅଫରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ପୋଲିସ ଟିମ୍ ଜିଲ୍ଲାର ସ୍ଵାବିମାନ ଆଞ୍ଚଲଙ୍କ ଅଧୀନରେ ଜନ୍ତ୍ରିରେ ଆକ୍ରମଣ ଆରମ୍ଭ କରିଛି।

ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଲୁଚକାଳି ନିକଟରେ ପହଂଚିବା ପରେ ମାଓବାଦୀମାନେ ଗୁଳି ଚଳାଇ ଗୁଳି ଚଳାଇଥିଲେ। ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ଜଣେ ପ୍ଲାଟୁନର କମାଣ୍ଡର ବୋଲି କୁହାଯାଉଥିବା ଜଣେ ମାଓବାଦୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା। ମାଲକାନଗିରି ଏସପି କହିଛନ୍ତି ଯେ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ କିମ୍ବା କିଛି ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିଥିବା ବିଦ୍ରୋହୀଙ୍କ ପରିଚୟ ପରେ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ପରିଚୟ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ। ଏହି ଅପରେସନରେ ଆଉ ଜଣେ ମାଓବାଦୀ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଏହି ଅଞ୍ଚଳରୁ ଏକ ଏକେ-୪୭ରାଇଫଲ ଏବଂ ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ସମେତ ଏକ ବିରାଟ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଏବଂ ଗୁଳି ଜବତ କରାଯାଇଛି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ମାଲକାନଗିରିର ବିଏସ୍ଏଫ୍, ସୋଏଗ୍ ଏବଂ ଡିଭିଏଫ୍ ର ମିଳିତ ଟିମ୍ ସ୍ଵାବିମାନ ଅଙ୍କାଲର ଆରାପଦର-ଆଣ୍ଡ୍ରାପାଲ୍ଲିରେ ଅପରେସନ୍ ପରେ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଗୁଳି, ହ୍ୟାଣ୍ଡ ଗ୍ରେନେଡ୍, ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ୍ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଅପରାଧ ସାମଗ୍ରୀ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article