23 C
Bhubaneswar
Tuesday, May 11, 2021

ଓଡିଶା କ୍ୟାଡର ଆଇଏଫଏସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପୁଅ ଅସୁବିଧାରେ ପଡିଛି ।

Must read

ଭୁବନେଶ୍ୱର:ତା୨୭/୧୧ ;ଟାଟା ମୋଟର୍ସ ଲିମିଟେଡ (ଟିଏମଏଲ) ଆଇଏଫଏସ ଅଧିକାରୀ ଅଭୟ କାନ୍ତ ପଠକଙ୍କ ପୁଅ ଆକାଶ କୁମାର ପଠକଙ୍କ ବିରୋଧରେ କମ୍ପାନୀର ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛି। ଟାଟା ମୋଟର୍ସ ଲିମିଟେଡର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ ମଧ୍ୟ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଆକାଶ କୁମାର ଟାଟା ମୋଟର୍ସ ଲିମିଟେଡରେ ଜାଲିଆତି କରିବା ଏବଂ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଠକିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ସାଇବର ଅପରାଧ କରିଛନ୍ତି। କମ୍ପାନୀ ଏହାର ଏଫଆଇଆରରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛି ଯେ ଆକାଶ କୁମାର ଟାଟା ମୋଟର୍ସ ଲିମିଟେଡରେ ଚାକିରି ପାଇବା ପାଇଁ ବେକାର ଯୁବକମାନଙ୍କଠାରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଟଙ୍କା ନେଇଛନ୍ତି। ଏଥିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଆକାଶ କୁମାର ବେଆଇନ ଭାବେ ଛଦ୍ମନାମ କରି ନିଜକୁ ଏମଡି ଟାଟା ମୋଟର ପୁଣେ ପାସେଞ୍ଜର ଡିଭିଜନ ତଥା ସିଇଓ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ କରିଛନ୍ତି।

“ଏହା ଅନେକ ଥର କମ୍ପାନୀର ନଜରକୁ ଆସିଛି ଯେ କେତେକ ଅସାଧୁ ଉପାଦାନ ଠକେଇ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହାଦ୍ୱାରା ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରି ସେମାନଙ୍କୁ ଠକିବା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ବେଆଇନ ଅର୍ଥ ସଂଗ୍ରହ କରି ର ପ୍ରତିଷ୍ଠା କ୍ଷତି ଘଟାଇଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କୁ ସହିତ ଏକ ଚାକିରି ପ୍ରଦାନ କରୁଛି | ଏହିପରି ଲୋକଙ୍କ ମୋଡସ୍ ଅପେରାଣ୍ଡି ହେଉଛି ଏବଂ / କିମ୍ବା ଗ୍ରୁପ୍ ର ଲୋଗୋ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସହଜରେ ଚିହ୍ନଟ ଯୋଗ୍ୟ ଇନସିନିୟା ବ୍ୟବହାର କରିବା | ସେମାନେ ଏକ ନାମ, ଏବଂ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ଯାହାକୁ ସେମାନେ ର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ ଭାବରେ ଭୁଲ ଭାବରେ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ଅଭିଯୋଗରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି। ଆକାଶ କୁମାର ପଠକ ଏକ ନକଲି ପରିଚୟ ପତ୍ର ବ୍ୟବହାର କରି କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି, ସରକାରୀ ବିବରଣୀ ସହିତ ଏକ ନକଲି ଭ୍ରମଣ କାର୍ଡ- ‘ଆକାଶ କୁମାର ପଠକ- ପ୍ରଶାସନ, ପ୍ରଥମ ମହଲା, ଆଡମିନିଷ୍ଟ୍ରେଟିଭ୍ ବ୍ଲକ୍, ଟାଟା ମୋଟର୍ସ ଲିମିଟେଡ୍, ଟେଲକୋ ରୋଡ୍, ପିମ୍ପ୍ରି, ପୁଣେ,, ଇ-ମେଲ୍ ଏବଂ ଯୋଗାଯୋଗ ନଂ। , ଅଭିଯୋଗକାରୀ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି।

ଏହାର ଏଫଆଇଆରରେ କମ୍ପାନୀ ଏହା ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛି ଯେ ଇମେଲ, ଖବରକାଗଜ ପ୍ରବନ୍ଧ, ଲିଙ୍କଡିନ କିମ୍ବା ଫେସବୁକରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଥିବା ଆକାଶ କୁମାର ପଠକ ଟିଏମଏଲ ଦ୍ୱାରା ନିୟୋଜିତ ନୁହଁନ୍ତି କିମ୍ବା ଟିଏମଏଲ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ କୌଣସିଆଶାୟୀ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କଠାରୁ ଟଙ୍କା ଖୋଜନ୍ତି ନାହିଁ। ଏଥିରେ ଲେଖାଅଛି ଯେ, ଆକାଶ କୁମାର ପଠକଙ୍କ ନାମରେ କୌଣସିବ୍ୟକ୍ତି ଟାଟା ମୋଟର୍ସ ଲିମିଟେଡ ପାଇଁ ଟାଟା ମୋଟର ପୁଣେ ପାସେଞ୍ଜର ଡିଭିଜନ କିମ୍ବା ସିଇଓ ଡିଜାଇନେଟ ପାଇଁ ଏମଡି ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି। କମ୍ପାନୀ ଆକାଶ କୁମାର ପଠକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଥିବା ଏବଂ ଫୋନ୍ ନମ୍ବର ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଖୋଜିବା ପାଇଁ କ୍ରାଇମ ବ୍ରାଞ୍ଚର ସହାୟତା ଲୋଡିଥିଲା। ଏଥିସହ ଏହା ସମ୍ପୃକ୍ତ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲା ଏବଂ ନିଶ୍ଚିତ କର ଯେ ଏହିପରି କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ତୁରନ୍ତ ବନ୍ଦ ହୋଇଯିବ ଏବଂ ଏହି ଠକେଇ, ଜାଲିଆତି ଏବଂ ଛଦ୍ମନାମ ପଛରେ ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଉପଯୁକ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯିବ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article