29.1 C
Bhubaneswar
Saturday, July 24, 2021

କ୍ରମାଗତ ୪ ର୍ଥ ଦିନ ପାଇଁ ପେଟ୍ରୋଲ ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି |

Must read

ନୂଆଦିଲୀ,ତା,୨୩/୧୧;ସୋମବାର ଦିନ ପେଟ୍ରୋଲ ମୂଲ୍ୟ ଲିଟର ପିଛା ୭ ପଇସା ଏବଂ ଚତୁର୍ଥ ସିଧା ଦିନ ପାଇଁ ଡିଜେଲ ୧୮ ପଇସା ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଥିବାରୁ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ତୈଳ ମୂଲ୍ୟ ମୂଲ୍ୟ ସଂଶୋଧନରେ ପ୍ରାୟ ଦୁଇମାସ ବ୍ୟବଧାନକୁ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଛି। ସୋମବାର ଦିନ ଦିଲ୍ଲୀରେ ପେଟ୍ରୋଲ ମୂଲ୍ୟ ୮୧.୫୩ ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି। ତୈଳ ମାର୍କେଟିଂ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକର ମୂଲ୍ୟ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ ଲିଟର ପିଛା ୮୧.୪୬ ରୁ ଏକ ଲିଟର | ସେହିପରି ରବିବାର ଦିନ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଡିଜେଲ ମୂଲ୍ୟ ୭୧.୨୫ ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ୭୧.୦୭ଟଙ୍କା ହୋଇଛି।

ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ ଇନ୍ଧନ ଖୁଚୁରା ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଶୁକ୍ରବାର ଠାରୁ ଇନ୍ଧନ ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ଚାରି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ପେଟ୍ରୋଲ ମୂଲ୍ୟ ୪୭ ପଇସା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ଏବଂ ଡିଜେଲ ଦର ଲିଟର ପିଛା ୭୯ ପଇସା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୨ ରୁ ପେଟ୍ରୋଲ ମୂଲ୍ୟ ସ୍ଥିର ରହିଥିଲା ​​ଏବଂ ଅକ୍ଟୋବର ୨ ରୁ ଡିଜେଲ ହାରରେ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇନଥିଲା। ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲର ଖୁଚୁରା ମୂଲ୍ୟ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇ ନାହିଁ ଏବଂ ତୈଳ ମାର୍କେଟିଂ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ଦୈନିକନିକ ମୂଲ୍ୟ ସଂଶୋଧନ ସୂତ୍ର ଅନୁସରଣ କରୁଛନ୍ତି, ପ୍ରାୟ ଦୁଇମାସ ପାଇଁ ସମାନ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଥିଲା। ମହାମାରୀ ସମୟରେ ନିୟମିତ ଭାବେ ଇନ୍ଧନ ମୂଲ୍ୟ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ ନାହିଁ |

କିନ୍ତୁ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଏକ ସଫଳ କରୋନାଭାଇରସ୍ ଟିକା ଲଞ୍ଚ ହେବାର ଖବର ଉପରେ ଅଶୋଧିତ ତୈଳ ସହିତ, ଗୁଡ଼ିକ ଶେଷରେ ଦୁଇଟି ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ଦ୍ରବ୍ୟ ବିକ୍ରିରେ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ପାଇଁ ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି | ବେଞ୍ଚମାର୍କ ବ୍ରେଣ୍ଟ ଅଶୋଧିତ ଇଣ୍ଟରକଣ୍ଟିନେଣ୍ଟାଲ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜ ରେ ବ୍ୟାରେଲ ୪୫ ଡଲାର ଅତିକ୍ରମ କରିଛି। ନଭେମ୍ବରର ଅଧିକାଂଶ ଅଂଶ ପାଇଁ ଏହା ବ୍ୟାରେଲ୪୩ ଡଲାରରୁ ଅଧିକ ରହିଆସିଛି। ଅଶୋଧିତ ମୂଲ୍ୟରେ $୧ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲର ଖୁଚୁରା ମୂଲ୍ୟରେ ଲିଟର ପିଛା ପ୍ରାୟ ୪୦ପଇସା ବୃଦ୍ଧି ଆବଶ୍ୟକ। ଏହି ୟାର୍ଡଷ୍ଟିକ୍ ଦେଇ ଗଲେ, ଏହାର ବିକ୍ରୟ ଉପରେ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ପାଇଁ ଉତ୍ପାଦ ମୂଲ୍ୟ ଲିଟର ପିଛା ୨ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ପଡିବ |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article