26 C
Bhubaneswar
Thursday, April 15, 2021

ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସର ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ କଙ୍ଗନା ଓ ରଙ୍ଗୋଲି ଚାନ୍ଦେଲ ।

Must read

ମୁମ୍ବାଇ,ତା୨୩/୧୧;ଅଭିନେତ୍ରୀ କଙ୍ଗନା ରାନାୱତ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଭଉଣୀ ରଙ୍ଗୋଲି ଚାନ୍ଦେଲ ସୋମବାର ଦିନ ବମ୍ବେ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଏକ ପିଟିସନ ଦାଖଲ କରି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ନିଜର ପୋଷ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ଦ୍ଵାରା ପଞ୍ଜୀକୃତ ହୋଇଥିବା ଏଫଆଇଆର ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ଦେଶଦ୍ରୋହ ଅଭିଯୋଗରେ ଏଫଆଇଆର, ବାନ୍ଦ୍ରା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ ପଞ୍ଜୀକୃତ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ ଆସିବା ପରେ ରାଣାଟ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଭଉଣୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ତଦନ୍ତ କରିବାକୁ ପୋଲିସ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲା।

ସେମାନଙ୍କ ଓକିଲ ରିଜୱାନ ସିଦ୍ଦିକ ପିଟିଆଇକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ କଙ୍ଗନା ଏବଂ ରଙ୍ଗୋଲି ବମ୍ବେ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଏଫଆଇଆର ଏବଂ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟଙ୍କ ଆଦେଶକୁ ବନ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଯୋଡିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଜାରି ହୋଇଥିବା ସମନକୁ ପୋଲିସ ପଚରା ଉଚରା ପାଇଁ ହାଜର ହେବାକୁ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ କୌଣସି ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ପଦକ୍ଷେପ ନ ନେବାକୁ ପୋଲିସକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି।

ଗତ ସପ୍ତାହରେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ଦୁଇ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ମଧ୍ୟରେ ଶତ୍ରୁତାକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ନଭେମ୍ବର ୨୩ ଏବଂ ୨୪ ରେ ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ରାଣାଟ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ଡକାଇଥିଲା। ଆଇପିସି ଧାରା ୧୫୩-ଏ (ଧର୍ମ, ଜାତି କାରଣରୁ ବିଭିନ୍ନ ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ଶତ୍ରୁତାକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବା), ୨୯୫-ଏ (ଧାର୍ମିକ ଭାବନାକୁ ଆଘାତ କରୁଥିବା ମନଇଚ୍ଛା କାର୍ଯ୍ୟ) ଏବଂ ୧୨୪-ଏ (ଦେଶଦ୍ରୋହ), ୩୪ ଅନୁଯାୟୀ ପୋଲିସ ରାଣାଓତ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଭଉଣୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏଫଆଇଆର ଦାଖଲ କରିଛି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article