27.1 C
Bhubaneswar
Friday, July 23, 2021

ଓଡିଶା ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସୁଶୀଲା ଦେବୀଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ।

Must read

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟର ପ୍ରଥମ ମହିଳା ତଥା ଓଡିଶା ରାଜ୍ୟପାଳ ପ୍ରଫେସର ଗଣେଶ ଲାଲଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସୁଶୀଲା ଦେବୀ ଗତକାଲି ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଏକ ଘରୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଦେହାନ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ପୋଷ୍ଟ କୋଭିଡ -୧୯ ଜଟିଳତା ହେତୁ ସେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିଲେ। ଗଭୀର ଦୁଖଓ ପ୍ରବଳ ହୃଦୟ ସହିତ ଆମେ ସୂଚନା ଦେଇଛୁ ଯେ ରାଜ୍ୟର ପ୍ରଥମ ଲେଡି ସ୍ମଟ ସୁଶୀଲା ଦେବୀ ଗତକାଲି ରାତିରେ ଦେହାନ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ପରିତ୍ୟକ୍ତ ପବିତ୍ର ଆତ୍ମା ​​ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବା |

ଓମ୍ ଶାନ୍ତି !, ”ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଟୁଇଟ୍ କରି ଗତକାଲି ପ୍ରାୟ ୧୧ଟା ସମୟରେ ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ପାଇଥିଲୁ। ଯଦିଓ ସେ କୋଭିଡ -୧୯ରୁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ କରୋନାଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣର ପୋଷ୍ଟ ଜଟିଳତା ହେତୁ ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ସେ ଅସୁସ୍ଥ ଥିଲେ ବୋଲି ଆଜି ସକାଳେ ରାଜ ଭବନରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ସୁଶୀଲା ଦେବୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ କହିଛନ୍ତି। ଓଡ଼ିଶାର ପ୍ରଥମ ଲେଡିଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ପରେ ବିଭିନ୍ନ ମହଲରୁ ସମବେଦନା ଜଣାଯାଇଛି। ସୁଶୀଲା ଦେବୀଙ୍କ ଦେହାନ୍ତରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଗଭୀର ଦୁ ଖ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଜଣେ ଅତି ଉଷ୍ମ ଏବଂ ଧର୍ମପରାୟଣ ବ୍ୟକ୍ତି ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଥିଲେ। ପଟ୍ଟନାୟକ ରାଜ୍ୟପାଳ ତଥା ଶୋକସନ୍ତପ୍ତ ପରିବାରର ଅନ୍ୟ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସମବେଦନା ଜଣାଇଛନ୍ତି।

ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ରାଜ୍ୟପାଳ ବିଶ୍ୱଭୂଷଣ ହରିଚନ୍ଦନ ସୁଶୀଲା ଦେବୀଙ୍କ ଦେହାନ୍ତରେ ଗଭୀର ଦୁ ଖ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। “ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ରାଜ୍ୟପାଳ ଶ୍ରୀ ବିଶ୍ୱଭୂଷଣ ହରିଚନ୍ଦନ ହଠାତ୍ ଓଡିଶାର ପ୍ରଥମ ଲେଡି ଏସ୍.ଏମ.ଙ୍କ ଦେହାନ୍ତରେ ଗଭୀର ଦୁ ଖ ଓ ଦୁ ଖ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଓଡିଶା ରାଜ୍ୟପାଳ ପ୍ରଫେସର ଗଣେଶ ଲାଲଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସୁଶେଲା ଦେବୀ ସେ ଜଣେ ଉଷ୍ମ ଏବଂ ଦୟାଳୁ ବ୍ୟକ୍ତି ଏବଂ ଗରୀବ ଏବଂ ଅସହାୟ ଲୋକଙ୍କ କଲ୍ୟାଣ ପାଇଁ ଅନେକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସକ୍ରିୟ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article