32.1 C
Bhubaneswar
Friday, June 25, 2021

ସରକାର ରାଜ୍ୟରେ କଲ୍ୟାଣକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ଭୁଲି ଯାଇଛନ୍ତି ।

Must read

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ତା୨୨/୧୧: ଓଡିଶା ୟୁନିଟର ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ରବିବାର ଦିନ ରାଜ୍ୟରେ ବିଜେଡି ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ଦୁଇ ଜଣ ହେପାଜତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟାଇଥିବା ବେଳେ ଗୋଟିଏ ପୁରୀ ଏବଂ ବିରିମିତ୍ରା ପୁରରେ ଘଟିଛି। ସରକାର ରାଜ୍ୟରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ରାଜତ୍ୱକୁ ଉନ୍ମୋଚନ କରିଛନ୍ତି। କ୍ଷମତାର ଅନ୍ୱେଷଣରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ପୋଲିସ ସହ ସହଭାଗୀତା କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି “ସରକାର ରାଜ୍ୟରେ କଲ୍ୟାଣକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ଭୁଲି ଯାଇଛନ୍ତି। ଏହା ପୋଲିସକୁ ନିୟୋଜିତ କରିଥିଲା ​​ଯେଉଁମାନେ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷ ଲୋକଙ୍କୁ ବଳପୂର୍ବକ ଉଠାଇ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ଜେଲରେ ନିର୍ଯାତନା ଦେଇଥିଲେ। ପୋଲିସ ଏତେ ପରିମାଣରେ ଓହ୍ଲାଇଛି ଯେ ଜେଲରେ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବାକୁ ସେମାନେ ଦ୍ୱିଧା କରନ୍ତି ନାହିଁ। ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ନିନ୍ଦନୀୟ | ଏହି ସବୁ ଘଟଣା ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଦାୟୀ। ” ପୁରୀ ଏବଂ ବୀରମିତ୍ରାପୁରରେ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ବିଜେପି ପୂର୍ବରୁ ବିରୋଧ କରିଥିଲା।

ପୁରୀ ସହରରେ ଦଳର ଜାତୀୟ ମୁଖପାତ୍ର ସମ୍ବିଟ ପାଟ୍ରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏକ ଶୋଭାଯାତ୍ରା କରାଯାଇଥିଲା। ମୃତକଙ୍କ ପରିବାର ପାଇଁ ଟଙ୍କା କ୍ଷତିପୂରଣ ଏବଂ ତ୍ରୁଟିପୂର୍ଣ୍ଣ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହତ୍ୟା ମାମଲାର ପଞ୍ଜିକରଣ ପାଇଁ ପାଟ୍ରା ଦାବି କରିଥିଲେ। ଏହି ମୃତ୍ୟୁ ପୁରୀରେ ଉତ୍ତେଜନା ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା ​​ଏବଂ ପୋଲିସକୁ ଅତିରିକ୍ତ ଫୋର୍ସ ମୁତୟନ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିଥିଲା। ପୋଲିସର ସୂଚନାନୁସାରେ, କେ ରମେଶଙ୍କୁ ପୁରୀର ବେସେଲିସାହି ପୋଲିସ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ଗିରଫ କରିଥିଲା। “ଗିରଫ ସମୟରେ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ପୋଲିସ ସହିତ ଝଗଡ଼ା କରିଥିଲେ ଏବଂ ସେ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ପରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା।

ତେବେ ଚିକିତ୍ସା ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ତେବେ ମୃତକଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ତଥା ସ୍ଥାନୀୟ ବିଜେପି ନେତାମାନେ ରମେଶଙ୍କ ହେପାଜତରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରି ପୋଲିସର ବିବୃତ୍ତିକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଘଟଣା ପରେ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ପୁରୀ ଏସପିଙ୍କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ବେସେଲିସାହିର ତିନି ଜଣ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବିତ କରାଯାଇଛି। ଅନ୍ୟ ଏକ ଘଟଣାରେ ତାରିକ ସଲିମ ବୁଧବାର ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲ୍ଲାର ବୀରମିତ୍ରପୁର ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ହେପାଜତରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଶନିବାର ଦିନ ଓଡିଶା ବିଧାନସଭାରେ ହେପାଜତ ମୃତ୍ୟୁର ଉତ୍ତାପ ମଧ୍ୟ ଅନୁଭୂତ ହୋଇଥିଲା। ପୋଲିସ ହେପାଜତରେ ରମେଶଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ବିଜେପି ସଦସ୍ୟମାନେ ପାଣ୍ଡେମୋନିୟମ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article