32.1 C
Bhubaneswar
Friday, June 25, 2021

ନାଗ୍ରୋଟା ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନର ବରିଷ୍ଠ କୂଟନୀତିଜ୍ଞଙ୍କୁ ଡକାଇଛି ।

Must read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ନାଗ୍ରୋଟା ଘଟଣା ତଥା ଇସଲାମାବାଦର ସୀମା ଆତଙ୍କବାଦ ସହ ଜଡିତ ଥିବା ବିରୋଧରେ ଭାରତ ଦିଲ୍ଲୀର ପାକିସ୍ତାନର ବରିଷ୍ଠ କୂଟନୀତିଜ୍ଞଙ୍କୁ ଡକାଇଛି। ପାକିସ୍ତାନୀ ସିଡିଏ-ଚାର୍ଜ ଡିଫେରେନ୍ସକୁ ଏକ ପ୍ରତିବାଦ ନୋଟ ଦିଆଯାଇଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ଜେ-କେ-ୟୁଟିରେ ଜୈଶ-ଏ-ମହମ୍ମଦଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଯୋଜନା କରାଯାଇଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣକୁ ନେଇ ନିଜର ଦୃଢ ଚିନ୍ତା ପ୍ରକଟ କରିଥିଲା। ଆତଙ୍କବାଦୀ ଗୋଷ୍ଠୀ ସେମାନଙ୍କ ଅଞ୍ଚଳରୁ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଆତଙ୍କବାଦ ଭିତ୍ତିଭୂମି ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଛନ୍ତି ବୋଲି ଶୀର୍ଷ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ। ଏହି ସପ୍ତାହ ପୂର୍ବରୁ, ଚାରିଜଣ ଜେଏମ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ହତ୍ୟା ସହିତ ଏକ ବଡ଼ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣକୁ ରୋକାଯାଇଥିଲା।

ତିନି ଘଣ୍ଟା ଧରି ଚାଲିଥିବା ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ସହିତ ହୋଇଥିବା ଏକ ମୁକାବିଲାରେ ମିଳିତ ଜାତିସଂଘ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ମିତ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଗୋଷ୍ଠୀ ଜୈ ଶ-ଏ-ମହମ୍ମଦ (ଜେଏମ) ର ଚାରିଜଣ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଏନକାଉଣ୍ଟର ଭିଡିଓ ଦେଖନ୍ତୁ: ଜାମ୍ମୁରେ ୪ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ, ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ବନ୍ଦ | ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରର ୟୁନିଅନ ଆଞ୍ଚଚଳର ନାଗ୍ରୋଟା ଆଞ୍ଚଚଳରେ ଜାମ୍ମୁ – ଶ୍ରୀନଗର ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଏକ ଟୋଲ ପ୍ଲାଜାରେ ଫସି ରହିଥିଲେ। ପଢାନ୍ତୁ |

ନାଗରୋଟା ଏନକାଉଣ୍ଟର: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ କରିଛନ୍ତି ବିଶେଷକରି ଫୋନ୍ ଯୋଗାଣରେ ଏହି ଘଟଣାରେ ପାକିସ୍ତାନର ସମ୍ପୃକ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ନିହତ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ନିକଟରୁ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିବା ଫୋନଗୁଡିକ ପାକିସ୍ତାନୀ କମ୍ପାନୀ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି। ଗୁରୁବାର ଦିନ ଭାରତୀୟ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଏକ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ କରି ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା, ଏନଏସଏ ଅଜିତ ଡୋଭାଲ, ବୈଦେଶିକଶିକ ସଚିବ ହର୍ଷ ଶ୍ରୀଙ୍ଗଲା ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି। ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ୨୬/୧୧ ଆକ୍ରମଣ ବାର୍ଷିକୀ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ବଡ଼ ଆକ୍ରମଣ ଯୋଜନା କରିଥିଲେ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article