27.1 C
Bhubaneswar
Sunday, August 1, 2021

ଓଡିଶା ୭୫୭ ଟି ନୂଆ କୋବିଡ-୧୯ ମାମଲା, ୧୬ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ରିପୋର୍ଟ କରିଛି

Must read

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡିଶା ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ୭୫୭ ଟି ନୂଆ କୋବିଡ-୧୯ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ କରିଛି, ଯାହା ୩,୧୨,୫୪୫ କୁ ନେଇଛି ବୋଲି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟରେ କୋବିଡ-୧୯ ରେ ଆଉ ଷୋହଳ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏହା ପରେ ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲ୍ଲାରୁ ୧,୬୦୮ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। କଟକରୁ ତିନିଜଣ ଏବଂ ଗଞ୍ଜାମ ଏବଂ ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲ୍ଲାର ଦୁଇଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବରଗଡ, ଜଗତ୍ସିଂହପୁର, ଝାରସୁଗୁଡା, ପୁରୀ ଏବଂ ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁରରେ ଜଣେ ରୋଗୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ନୂତନ ମାମଲାଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରୁ ୪୩୬ ଟି ବିଭିନ୍ନ କ୍ୟାଣ୍ଟିନ କେନ୍ଦ୍ରରୁ ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଥିବା ସେ କହିଛନ୍ତି। ଆଙ୍ଗୁଲ ସର୍ବାଧିକ ୭୫ ଟି ନୂଆ ମାମଲା ରେକର୍ଡ କରିଛନ୍ତି, ତା’ପରେ ଖୁରଡା (୭୦) ଏବଂ କଟକ (୬୭) ରହିଛନ୍ତି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ରାଜ୍ୟରେ ୮,୦୮୮ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ଥିବାବେଳେ ୩,୦୨,୭୯୬ ରୋଗୀ ଏହି ସଂକ୍ରମଣରୁ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛନ୍ତି।

ରାଜ୍ୟ ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରକୁ ନେଇ ଖର୍ଦା ଜିଲ୍ଲା ସମୁଦାୟ ମୃତ୍ୟୁ ମଧ୍ୟରୁ ୨୭୨ ଜଣଙ୍କୁ ଅନୁସରଣ କରିଛି, ତା’ପରେ ଗଞ୍ଜାମ (୨୩୬), କଟକ (୧୨୯) ଏବଂ ସୁନ୍ଦରଗଡ (୧୧୪) ରହିଛି। ରାଜ୍ୟ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୋବିଡ-୧୯ ପାଇଁ ୫୪.୭୧ ଲକ୍ଷ ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା କରିଛି, ସେଥିମଧ୍ୟରେ ଗୁରୁବାର ୪୬,୪୧୯ | ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଓଡିଶାର ସକରାତ୍ମକତା ହାର ବର୍ତ୍ତମାନ ୫.୭୧ ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article